به منظور ترویج فرهنگ بیمه پذیری در جامعه صورت گرفت:
اولین دوره آموزشی نقش بیمه در کاهش خسارات و مخاطرات زلزله و بلایای طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد در شهرستان لنده برگزارشد.
فرهنگ مردم,خبرلنده,اصالت ,زاگرس,استان کهگیلویه وبویراحمد,شهرستان لنده,آداب و رسوم مردم,زندگی عشایری,اخبارلنده,ترویج فرهنگ بومی,سیده رقیه آذربخش
به همت یکی از بانوان جوان و خلاق لنده ای صورت گرفت:
استان کهگیلویه وبویراحمد یکی از استان های چهارفصل کشور است که با جاذبه های فراوان و آداب و سنن کهن خود در حوزه زاگرس توانسته است نسبت به احیاء و ترویج این آداب و رسوم به شیوه ای هنرمندانه این فرهنگ را به نسل جوان منتقل کنند.
سه شنبه بازار,خبرلنده,شهرلنده,رضایت مردم,تامین نیازهای مردم,اخبار لنده,نارضایتی کسبه بازار,کالاها,ساماندهی سه شنبه بازار
رضایت مندی مردم و دل نگرانی کسبه لنده از سه شنبه بازار:
از زمان برگزاری بازار هفتگی شهرلنده در قالب سه شنبه بازار مردم این شهر بیشتر نیازمندی های خود را از این بازار تامین می کنند که به نوعی فرصتی مناسب برای خریدآسان مردم فراهم شده سات.
اقدام جالب بخشداری مرکزی لنده:
یکی از مشکلات اساسی ساکنین روستای مال آخوند از توابع بخش مرکزی شهرستان لنده در استان کهگیلویه وبویراحمد وجود دره فصلی وطغیان این رودخانه در فصل زمستان بود که باعث نخریب بیش از نیمی از روستا در سال های گذشته شده است.
بادام کوهی, خبرلنده, گلدهی بادام, بهار در زمستان, خواص درمانی, شهرستان لنده, اخبار لنده
زمستان به نیمه نرسیده شاهد شکوفه دادن درختان بادام در روستاهای گرمسیری ترین شهرستان در کهگیلویه وبویراحمد هستیم که نوید از آمدن بهار می دهد.
محرومیت,خبرلنده,شهرستان لنده,روستاها,غربت,تلخی و شیرینی زندگی,زندگی روستایی,اخبار لنده
گاهی زندگی با همه تلخی و شرینی اش چنان زیبا می شود که در لابه لای محرومیت موجود در روستاها سرگردان و حیران می شود.
جاذبه های گردشگری, خبرلنده, روستای مورد قوی, روستای هزار جاذبه, اخبار لنده, مهاجرت, نداشتن راه ارتباطی, اخبار, لنده
معرفی جاذبه های گردشگری شهرستان لنده:
مهاجرت بیش از حد روستانشیان به دلیل نداشتن امکانات اولیه از مهمترین چالش های فراروی سایر روستاها است که اگر وضعیت اینگونه باشد بدون شک سایر روستاهای فاقد جاده دسترسی مناسب نیز خالی خواهند شد.
استان چهارفصل,خبرلنده,مورنا,امام زاده ولی حسین(ع),لوداب,شهرستان بویراحمد,جاذبه های گردشگری,اخبار لنده
جاذبه های کهگیلویه وبویراحمد سرزمین چهارفصل:
طبیعت سحر انگیز استان چهارفصل کهگیلویه وبویراحمد در تمام فصول سال چنان جاذبه های گردشگری دارد که هر گردشگری را به سوی مجذوب می کند.
نمایشگاه توانمندی اقتصادمقاومتی,خبرلنده,شهرستان لنده,اقتصاد مقاومتی,لنده,فرماندار,صنایع دستی,هنرمندان,بنیاد مستضعفان,بنیاد علوی,اخبار لنده
به منظور معرفی پتانسیل های موجود در شهرستان لنده صورت گرفت:
به منظور معرفی پتانسیل های موجود در شهرستان لنده رئیس و معاونت های مختلف بنیاد مستضعفان کشور به همراه هلدینگ های اقتصادی بنیاد علوی به همراه مسئولان استانی و شهرستان از نمایشگاه توانمندی های اقتصادی هنرمندان و فعالین حوزه صنایع دستی شهرستان لنده بازدید کردند.
 کاشت درخت,منابع طبیعی,خبرلنده,اراضی شیبدار,شهرستان لنده,عرصه های ملی,فرهنگ سازی,کهور,بادام,ابریشم هندی,حفاظت از عرصه های ملی,ذبیح اله محمدی
رئیس اداره منابع طیبعی و آبخیزداری شهرستان لنده از کاشت بیش از 40هکتاردرخت کهور، بادام و ابرشیم هندی در اراضی شیبدار روستای موردقوی از توابع بخش مرکزی شهرستان توسط یکی از همیاران طبیعت در این شهرستان خبرداد.
آئینی ماندگار در تاریخ فرهنگ دیار اولین ها:
گاهی چنان آسمان به تنگ می آید که مردم برای گره گشایی و نظر لطف باری تعالی دعا و نماز طلب باران از خداوند می کنند که در شهرستان لنده استان کهگیلویه وبویراحمد علاوه بر نماز دعای شبانه با آداب ورسومی خاص همراه است به نام "یالایالا بارونی".
سنگ زیرین آسیاب,خبرلنده,روستای ایدنک,سابقه تاریخی یک روستا,80سال سنگ زیرین,اخبار لنده,روستای گردشگری,نان شب مردم,آسیاب بادی,لنده
سنگی که 80سال زیربار آسیاب بود
قدیمی های همیشه یک مثال زیبا داشتند که می گفتند: مرد باید مثل سنگ زیرین آسیاب باشد یعنی آستانه صبر و تحمل آن باید چنان بالا باشد که تحمل مشکلات عدیده زندگی را داشته باشد. امام این روزها سنگ زیرین آسیاب قدیمی در ریکی از روستاهای لنده به حال خود رها شده است.
دریاچه برم الوان,خبرلنده,شهرستان بهمئی,اخبار لنده,تالاب,چشم اندازی بی نظیر,میزبانی برم الوان,مرغابی,پرندگان شمالی,سیبری
دریاچه برم الوان شهرستان بهمئی یکی از تالاب های دیدنی با چشم اندازهای زیبا در این استان است که سالانه میزبان میهمانی از سراسر جهان است که این بار نیز میزبان مسافرانی از سیبری است که با شروع فصل سرما به این تالاب پناهنده شدند.
حفظ محیط زیست,خبرلنده,شهرستان لنده,اخبار لنده,نابودی حیات وحش,پرندگان,محیط زیست,دوستداران محیط زیست
حفظ و حراست از حیات وحش یک وظیفه ملی است که باید برای جلوگیری از تخریب و نابودی آن از روش های مختلف جلوگیری کرد در همین راستا عده ای از طبیعت دوستان اقدام به جانمایی آبشخوری برای حیوانات وحشی و پرندگان در نزدیکی یکی از روستاهای لنده کردند.
شوه جالب کشت,خبرلنده,کهگیلویه وبویراحمد,فصل شخم,مزارع کشاورزی,اخبار لنده,صعب العبور,نداشتن جاده دسترسی
زیبایی های سنت و فرهنگ غنی مردمان کهگیلویه وبویراحمد باعث شده است تا زیبایی های این استان به خصوص در فصل کشت با شیوه های هنرمندانه زمین های خود را شخم بزنند.