پنج شنبه با شهدا:
پنج شنبه که می شود مادران به عشق دیدار فرزندشان با شاخه ای گل و مقداری گلاب راهی گلزارشهدا می شوند تا لحظاتی را عاشقانه با فرزندشهیدشان به گفت وگو بنشینند.
پنچ شنبه باشهدا :
بیایید قبل از آن که مرگ ما را با ذلت در برگیرد، خودمان مرگ را با عزت ساخته و سربلند، به سوی دیار ابدی برویم. ای پدر و مادر، من از شما نبودم ، بلکه امانتی بودم نزد شما . دوستان سنگر مدرسه را محکم نگه دارید. اکنون که به جبهه آمدم امام زمان(عج) خود را با چشم می بینم ، شاید باور نکنید.
با بدرقه مسئولان صورت گرفت:
اردوی راهیان نور دانش آموزان شهرستان لنده امروز و با بدرقه مسئولان ناحیه مقاومت بسیج و اداره آموزش و پروش این شهرستان جهت اعزام به مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس صورت گرفت.
با حضور مردم و مسئولان صورت گرفت:
امروز و در سالروز شهادت محمد سهرابی ثانی از شهدای مقابله با گروهک تروریستی پژاک در کردستان مراسم یادبودی در گلزار شهدای روستای سرآسیاب لنده برگزارشد.
در دیدار با جمعی از خانواده های معظم شهدا صورت گرفت:
خانواده های معظم شهدای لنده ای در دیدار و سرکشی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کهگیلویه وبویراحمد، مهمترین مطالبه خود را از مسئولان این استان حفظ ارزش ها و دفاع از آرمان های انقلاب و پاسداری از میراث شهدا بیان کردند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کهگیلویه وبویراحمد در سفری یک روزه به شهرستان لنده با حضور در گلزار شهدای این شهرستان ضمن غبارروبی با شهدای والامقام این شهرستان تجدید میثاق کردند.
همزمان با سراسر کشور:
همزمان با روز عرفه دعای پرفیض عرفه ساعت 18امروز سه شنبه ۳۰ مرداد۱۳۹۷ در جوار گلزار شهدای والامقام شهرستان لنده برگزار می شود.
در یادواره شهدای سرآسیاب لنده عنوان شد:
همزمان با سالروز شهادت مظلومانه و جانگداز نهمین سپهر تابناک آسمان امامت و ولایت امام محمد تقی، جوادالائمه علیه السلام مراسم یادواره پنج شهید شهرک سرآسیاب در لنده برگزار شد.
همزمان با روز خبرنگار:
اصحاب رسانه در گلزار شهداء شهرستان لنده گرد هم آمده و با شهدای والامقام این شهرستان تجديد ميثاق کردند.
با حضور آحاد مختلف مردم صورت گرفت:
یادواره شهدای پایگاهی مسجد امام حسن مجتبی(ع) با حضور آحاد مختلف مردم و مسئولان در جوار شهدای گمنام شهرستان لنده برگزارشد.
فرماندارشهرستان لنده خبرداد:
فرماندار شهرستان لنده با اشاره به رشادت های رزمندگان هم استانی در حماسه پدخندق به خصوص سردار شهیدجانمحمدکریمی و نویدی تندیسی تحت عنوان یاقوت خندق در ورودی شهرلنده با همکاری بنیاد علوی نصب خواهدشد.
معاون سیاسی امنیت استاندارکهگیلویه وبویراحمد به همراه جمعی از مسئولان شهرستان لنده با حضور درگلزار شهدای گمنام این شهرستان با اهدای شاخه ای گل با آنان تجدید میثاق کردند.
با حضور اقشار مختلف مردم صورت گرفت:
مراسم یادواره افتخار کوچه آبروی محله با محوریت شهیدان خداخواست راز نهان، عبدالمحمد رضایی، علی کریمی و علیشاه پیرا در روستای ایدنک برگزارشد.
به مناسبت گرامیداشت حماسه پدخندق صورت گرفت:
حماسه پدخندق یکی از ماندگارترین حماسه ها در طول تاریخ هشت سال دفاع مقدس است که سرشار از حماسه ها و عبرت هایی است که برگزفته از عاشورای حسینی است.
با حضور مسئولان صورت گرفت:
مسئولان و اعضای شورای اداری شهرستان لنده به مناسبت هفته قوه قضائیه، ضمن غبارروبی گلزار شهدا با آنان تجدید میثاق کردند.