آخرین اخبار

13. فروردين 1396 - 9:01
بهترین مناطق گردشگری شهرستان لنده برای سیزده بدر+تصاویر
معرفی جاذبه های شهرستان لنده درروز طبیعت:
بهترین مناطق گردشگری شهرستان لنده برای سیزده بدر+تصاویر
نویسنده: 
سیداسماعیل میری
شهرستان لنده در روز طبیعت با داشتن جاذبه های مختلف گردشگری، زیارتی، تفریحی و سیاحتی مکان خوبی برای حضور مردم در روز سیزده بدر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، فطرت انسان به گونه ای آفریده شده است که توانایی های بسیاری دارد و این توانایی ها بدون ارتباط با زیبایی های طبیعی که در زندگی شهری که همان فضاهای سبز می باشند به افسردگی و خمودی می گراید و بالطبع در پرتو بهره مندی از فضای سبزخلاقیت های انسان شکوفا می شود.

مردم ایران برابر آئینی کهن در روز سیزده بدر سبزه های خود را برداشته و به بیرون خانه و به دل طبیعت زده و در روز طبیعت سبزه های خود را با سبزه های طبیعت گره زده و قلوب همدیگر را نیز در فضای صمیمی و آکنده با محبت و دوستی با همدیگر گره می زنند.

شهرستان لنده در روز طبیعت با داشتن جاذبه های مختلف گردشگری، زیارتی، تفریحی و سیاحتی مکان خوبی برای حضور مردم در روز سیزده بدر است.

 

وجود مناطق مختلف  زیارتی از جمله بقعه متبرکه امام‌زاده سید عماد‌الدین ولی (ع) واقع در روستای مونه از توابع بخش موگرمون شهرستان لنده مکان مناسبی برای گردشگران و میهمانان نوروزی در شهرستان لنده است.

وجود باغات و چشمه‌های جوشان و طبیعت بکر و خدادادی در اطراف امام‌زاده سید عماد‌الدین ولی(ع) باعث شده است تا مسافران شوق زیارت و لذت بازدید از مناطق بکر و گردشگری و همچنین کوهپیمایی را به طور همزمان تجربه کنند.

این امام زاده یکی از 9 امام‌زاده و بقعه متبرکه موجود در شهرستان لنده بوده که در روستای مونه از توابع بخش موگرمون و فاصله 12 کیلومتری از مرکز شهرستان (شهر لنده) قرار گرفته است.

امام‌زاده سید عمادالدین ولی(ع) منتسب به امام چهارم شیعیان امام زین‌العابدین(ع) بوده و بقعه متبرکه آن امام‌زاده به همراه دو کودک خردسالش «سید محمد و سید ابراهیم»  سال‌هاست به همت مردم شهرستان و به خصوص روستای مونه مرمت و بازسازی شده و مقصد گردشگران و میهمانان نوروزی و دیگر ایام سال بوده است.

 

دشت شقایق های منطقه چهارراه آل طیب( طرح مرحوم حسن پور) در 14کیلومتری شهرلنده قرار دارد که دشت هایش در فصل بهار مملو از گل های شقایق است که از موقعیت فوق العاده گردشگری برخوردار است.

 

 
 
 
 
 

«موگرمون» که به بهشت گمشده شهرت دارد همچون نگینی در شهرستان لنده و به تبع آن استان کهگیلویه و بویراحمد می‌درخشد و دارای جاذبه گردشگری و تفریحی مثل رودخانه جن بوده که با داشتن طبیعتی با درختان بسیار زیبا و آب زلالی که از دل کوه می‌جوشد تفرجگاه زیبا و دل‌نشینی را برای گردشگران به وجود آورده است.

 

در فاصله 10 کیلومتری ضلع شرقی شهرستان لنده منطقه ای زیبا و بکر واقع شده که موگرمون نام دارد، وجود چشمه ساران سرد و آب و هوای خُنک در دل تابستان گرم و سوزان در منطقه تفریحی گردشگری موگرمون باعث هجوم گردشگران مناطق گرمسیری از شهرستان های لنده، بهبهان، کهگیلویه و سایر شهرستان های استان خوزستان به این منطقه گردشگری در لنده شده است.

در کنار این منطقه تفریحی گردشگری زیبا سه مزرعه بزرگ پرورش ماهی قزل آلا و شالیزارهای برنج وجود دارد که وجود نیزارها و درختچه های زیبای مُورد(نوعی درختچه خشبو است که در صنایع داروسازی و عطر سازی کاربرد دارد)که زیبایی این منطقه را دوچندان کرده است.

تفرجگاه زیبا و دل نشینی که باعث می شود گردشگران زیادی را از شهرستان های گرمسیری استان چهارفصل کهگیلویه وبویراحمد و خوزستان و سایر مناطق استان های کشور به این منطقه زیبا فرا خواند.

کوه سیاه با جامه سفیدش همواره برای مسافرانی که می خواهند لذت همزمان سرسبزی و برف را با هم تجربه کنند در فاصله 35 کیلومتری شهرلنده واقع شده است که منطقه ای زیبا با برف انبار های بزرگ در ارتفاع 2400متری از سطح دریا واقع شده است.

چشم انداز زیبای این کوه سترگ و سردی و سرسبزی آن در فصل تابستان باعث شده است که همه ساله میزبان خوبی برای عشایر و روستانشینان شهرستان و سایر استان های کشور باشد.

یکی دیگر از مناطق بکر گردشگری در این شهرستان وجود منطقه زیبای دلی مهرجان در فاصله 35کیلومتری شهرلنده است که با یک بار سفر به این منطقه زیبا مهرش با جان آمیخته می شود و همه ساله به عنوان بهترین مقصد گردشگری در فصل بهار و تابستان است.

روستای زیبای تراب با باغات مرکباتش و چشم اندازهای بکر و فاخر گردشگری و غار اسرار آمیزش در فاصله 10کیلومتر شهر لنده واقع شده است که همه ساله میزبان خوبی برای گردشگران و مسافران نوروزی است.

صحرای زیبای دشت بن با چشم انداز زیبای کوه دست واپس در فاصله 5کیلومتری شهرلنده واقع شده است که زیبایی های آن در این فصل از سال چشم هر بیننده ای را به خود مجذوب خواهد کرد.

روستای کوهپایه ای آبرزگه در فاصله 7کیلومتری شهرلنده واقع شده است که با داشتن چشم اندازهای زیبا و روخانه مارون، باغات مرکبات، منطقه زیبای برد غروسی و حاشیه رودمارون در این روستا باعث شده است که سالانه حجم عظیمی از گردشگران نوروزی این منطقه زیبا را به عنوان قطب گردشگری شهرستان لنده معرفی نمایند.

طبیعت زیبای جای جای این شهرستان باعث شده است تا همه ساله گردشگران و مسافران نوروزی زیادی این شهرستان را به عنوان اولین مقصد گردشگری خود انتخاب نمایند.

دشت شقایق ها و سرسبزی و زیبایی روستای دوک باعث شده است تا سالانه حجم زیادی از گردشگران نوروزی و علاقه مند به روستاهای دارای بافت تاریخی رهسپار این مناطق سرسبز شوند.

روستای دوک از توابع بخش مرکزی لنده و در فاصله 29کیلومتری شهرلنده واقع شده است که طبیعت بکر و بی نظیرش برای میزبانی چشمان طبیعت دوستان از هم اکنون فرشی سبز برای توتیای چشمان مسافران پهن کرده است.

طبیعت زیبای سرزمین موگرمون به خصوص دشت همیشه سرسبز دشت ناصری آن چنان زیبا است که میزبانی زیبا برای چشمان زیبا برای میهمانان نوروزی است.

دشت ناصری از توابع بخش موگرمون و در فاصله 15کیلومتری شهرلنده واقع شده است که طبیعت بکر و بی نظیرش برای میزبانی چشمان طبیعت دوستان از هم اکنون فرشی سبز برای توتیای چشمان مسافران پهن کرده است.

 
بقعه شیخ ابراهیم عباس در روستای مالشیخ لنده یکی دیگر از جاذبه های زیبای شهرستان لنده است که درفاصله 9کیلومتری شهرلنده واقع شده است.
 

شهرستان لنده با داشتن مناطق مختلف گردشگری سرشار از جاذبه های گردشگری است که منطقه زیبای گوردالو و کوه دست واپس با چشم انداز های بی نظیرش هموراه از بهترین امکانی است که همه ساله به عنوان مکانی مناسب برای ایام نوروز و سیزده بدر است.

این منطقه با چشم انداز های بکر گردشگری هموراه به عنوان پرجاذبه ترین مناطق این شهرستان محسوب می شود و این مکان در روز سیزدهم فروردین ماه به عنوان بهترین مکان برای علاقمندان به طبیعت است.

این منطقه در 8کیلومتری شهرلنده به سمت روستای زیبای آبرزگه واقع شده است.

مناطق زیبای چلی، بره مل، لاروب، قیام و چهارراه آل طیب نیز در روز سیزده بدر آکنده از مسافران و میهمانان نوروزی است که سیزده خود را در این مناطق زیبا به در خواهند کرد و با خاطره ای خویش رهسپار خانه و کاشانه خویش خواهند شد.

گزارش: سیداسماعیل میری

انتهای پیام/م75

دیدگاه‌ها

آیا واقعا ایدنک تفرجگاه مناسبی نیست؟ ده مراد محل قدیمی روستا، کنجکال، ساحل مارون ،آبشار زیبای بهشت آباد و ....

نظرات کاربران

https://eitaa.com/khabarlendehe
http://khabarlendeh.ir
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
http://sapp.ir/khabarlendeh
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس