آخرین اخبار

8. دى 1396 - 19:50
نجات جان جوان لنده ای, خبرلنده, جوان29ساله, بسیجی, جبهه و جنگ, فوریت های پزشکی, بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت, لنده
وقتی آموزش کمک های اولیه بعد از 30سال کارساز شد:
رزمنده دیروز ناجی جوان29ساله لنده ای شد+تصویر
در اقدامی ارزشمند یکی از رزمندگان لنده ای با استفاده از کمک های اولیه و تنفس دهان به دهان جان جوان29 ساله لنده را که ایست قلبی کرده بود را نجات داد.

به گزارش خبرلنده، امروز و در اقدامی ارزشمند و قابل تحسین باقر مشهدی زاده یکی از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس با استفاده از آموزش کمک های اولیه که در دوران هشت سال دفاع مقدس دیده بود جان یکی از دبیران 29 لنده را که دچار تنگی نفس شدید شده بود و اثر این تنگی نفس کاملاً از حال رفته بود را از مرگ حتمی نجات داده و سریعاً به مرکز جامع سلامت شهری لنده منتقل و پس از انجام اقدامات اولیه پزشکی با آمبولانس به بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت اعزام می کنند.

باقر مشهدی زاده در گفت وگو با خبرنگار خبرلنده، ضمن قدردانی از فوریت های پزشکی شهر سوق گفت: امروز صابر رحمانی از فرهنگیان شهرستان لنده که دچار مشکلات تنفسی هم بوده از حال رفت و با توجه به آشنایی کامل از وضعیت بیماری وی سریعاً بحث احیاء قلب از طریق ماساژ قلب و انجام تنفس دهان به دهان فوراً صورت گرفت که همین اقدام باعث احیاء اولیه قلب وی شد.

وی افزود: پس از این اقدام سریعاً با اورژانس115تماس گرفته شد که به دلیل وخامت حال وی با خودروی شخصی به مرکز سلامت جامع شهری لنده منتقل و بلافاصله جهت ادامه مراحل درمانی به بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت اعزام شد.

مشهدی زاده تصریح کرد: در اعزام به بیمار به بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت در مسیر لنده به سوق بیمار دوباره دچار تنگی نفس شدید شد که نیازسریع به شوکر داشت که متاسفانه آمبولانس لنده فاقد شوکربود و بلافاصله با فوریت های سوق تماس گرفته و آمبولانس شوکردار سوق به محل اعزام و بیمار پس از احیاء مجدد به بیمارستان منتقل شد.

وی تاکیدکرد: با اقدام خیلی خوب کادر درمانی فوریت های پزشکی سوق خوشبختانه بیماربه بیمارستان دهدشت منتقل و سیر درمانی تکمیل شد.

رئیس بانک کشاورزی شهرستان لنده تصریح کرد: آموزش کمک های اولیه را در دوران دفاع مقدس با 23ماه حضور در جبهه های جنگ فرا گرفته بودم که امروز واقعاً گره گشای جان این جوان شد و خداوند را هزاربار شاکرم.

گفتنی است هم اکنون وضعیت بیمار نرمال گزارش شده است.

انتهای پیام

تصاویر تکمیلی: 

دیدگاه‌ها

درود بر جناب مهندس مشهدی زاده عزیز

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس