نمایش 1 - 10 از 62
آئینی ماندگار در تاریخ فرهنگ دیار اولین ها:
گاهی چنان آسمان به تنگ می آید که مردم برای گره گشایی و نظر لطف باری تعالی دعا و نماز طلب باران از خداوند می کنند که در شهرستان لنده استان کهگیلویه وبویراحمد علاوه بر نماز دعای شبانه با آداب ورسومی خاص همراه است به نام "یالایالا بارونی".
سنگ زیرین آسیاب,خبرلنده,روستای ایدنک,سابقه تاریخی یک روستا,80سال سنگ زیرین,اخبار لنده,روستای گردشگری,نان شب مردم,آسیاب بادی,لنده
سنگی که 80سال زیربار آسیاب بود
قدیمی های همیشه یک مثال زیبا داشتند که می گفتند: مرد باید مثل سنگ زیرین آسیاب باشد یعنی آستانه صبر و تحمل آن باید چنان بالا باشد که تحمل مشکلات عدیده زندگی را داشته باشد. امام این روزها سنگ زیرین آسیاب قدیمی در ریکی از روستاهای لنده به حال خود رها شده است.
شب یلدا,خبرلنده,شهرستان لنده,شب نشینی,اخبار لنده,شب چله,بلندترین شب سال,اخبار,گرانی بازار,افزایش قیمت ها
با بلندترین شب سال:
شب یلدا بلندترین شب سال و به تعبیری شب چله است که در این شب ایرانیان برابر آداب و رسومی که پیشنه ای تاریخی کهنی دارد به دور هم جمع شده و متیل، داستان و از حماسه های امیرارسلان رومی و شاهنامه برای کوچکترها تعریف می کنند.
 منطقه نمونه گردشگری,خبرلنده,سفرریاست جمهور,خلع ید,کمبود اعتبار,برگشت اعتبار,سهل انگاری,مورجن,بخش موگرمون,اخبار لنده
به دلیل سهل انگاری مدیران میراث فرهنگی و گردشگری صورت گرفت:
بیش از پنج سال از کلنگ زنی تنها پروژه گردشگری میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان لنده در کهگیلویه وبویراحمد می گذرد که بیش از 50درصد این پروژه در سال های اول به خوبی پیش رفت ولی به دلیل سهل انگاری میراث فرهنگی و معارضات اجتماعی در سفر رئیس جمهور به استان 200میلیون اعتبار این پروژه برگشت خورد.
گزارش:
جاذبه های ناب گردشگری و ترویستی شهرستان لنده در استان چهارفصل کهگیلویه وبویراحمد آن چنان در فصول مختلف سال جلوه گری می کند که قابلیت های بی نظیر گردشگری آن از دید مسئولان حوزه میراث فرهنگی و گردشگری استان محروم مانده است.
 اقتصاد مقاومتی,خبرلنده,صادرات,ماهی قزل آلا موگرمون,قزل آلا,چهارمحال و بختیاری,اشتغالزایی,مقام معظم رهبری,اقتصاددانان,اخبار لنده
تجلی خودباوری در حوزه اقتصاد مقاومتی:
اقتصاد مقاومتی فصل جدیدی از اتکا به دانش بوی را در دل مردم همیشه سخت کوش ایران اسلامی زنده کرد به طوری که برخی کشورهای جهان با الگو گرفتن از آن در حال افزایش سطح تولیدات داخلی و حمایت از کالای خود هستند.
کمپینگ,خبرلنده,میراث فرهنگی,منطقه گردشگری موگرمون,آلاچیق,بهشت گمشده,بخش موگرمون,رودخانه جن,اخبار لنده
سرنوشت تنها پروژه گردشگری شهرستان لنده در اما و اگرها:
پنج سال از کلنگ زنی تنها پروژه گردشگری میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان لنده در منطقه مورجن موگرمون می گذرد که عملیات ساخت این پروژه روند خوبی را در سال های گذشته طی کرد ولی متاسفانه حدود دوسال است به دلیل معارضات اجتماعی به طور کامل تعطیل شده است.
بهشت گمشده,خبرلنده,موگرمون,چشمه های موگرمون,گردشگران خوزستانی,مناطق گردشگری,استان چهار فصل,کمبود امکانات,تصادف,یاسوج,بوشهر,بهبهان
گزارش:
طبیعیت بکر و جاذبه های زیبای گردشگری شهرستان لنده در فصل تابستان باعث شده است تا مسافران و گردشگرانی زیادی راهی بهشت گمشده جنوب ایران شوند.
 ماه مبارک رمضان,خبرلنده,شهرستان لنده,پارک های شهرلنده,پارک امید,پارک کوهپایه,سرقت تجهیزات,شهرداری لنده,ماه رمضان
گزارشی از وضعیت پارک های شهر لنده در شب های ماه مبارک رمضان:
شب های رمضان حال و هوای ویژه‌ای را برای مردم شهرستان لنده به ارمغان آورده است به طوری که بعد از صرف افطار عده ای به راز و نیاز مشغول می شوند، عده ای نیز اقدام به پیاده روی شبانه و یا به همراه با خانواده های خود رهسپار پارک های شهر می شوند.
گفت وگو با دو نفر از قاریان برجسته شهرستان لنده:
نورانیت قرآن باعث شده است که جوانان زیادی به سمت این نورانیت شتافته و به عنوان خادمان کلام وحی در روستاها و شهرها به نشر معارف الهی و کلام خداوند بپردازند و هرکدام با تلاوت و آموزش قرآن به خصوص در ماه مبارک رمضان به عنوان سفیران کلام وحی به تلاوت بپردازند.

صفحه‌ها