نمایش 1 - 10 از 66
وضعیت جاده های شهرستان,خبرلنده,راه های روستایی,شهرلنده,روکش آسفالت,خط کشی جاده,مسافران نوروزی
گزارش ویژه:
جاده ها مهمترین زیر ساخت برای حضور بیش از پیش گردشگران و مسافران نوروزی در مناطق مختلف گردشگری و شهرها محسوب می شود.
استقبال سرد, خبرلنده, شهرداری لنده, رنگ رفتگی بلوارها, خرابی آسفالت ها, چاله چوله ها, اخبار لنده, شهرستان لنده, نبود سرویس بهداشتی, سرگردانی مسافران
گزارش ویژه:
سال نو فرصتی است تا علاوه بر جامه نو پوشیدن تن خسته و رنجور شهر نیز از یک سال خستگی شهری جامه نو به تن کد و گردشگران و مسافران هنگام ورود به شهر آثار استقبال از آنان را به عینه احساس کنند ولی گویی شهرلنده چندان آمادگی برای میزبانی گردشگران را ندارد.
فرهنگ مردم,خبرلنده,اصالت ,زاگرس,استان کهگیلویه وبویراحمد,شهرستان لنده,آداب و رسوم مردم,زندگی عشایری,اخبارلنده,ترویج فرهنگ بومی,سیده رقیه آذربخش
به همت یکی از بانوان جوان و خلاق لنده ای صورت گرفت:
استان کهگیلویه وبویراحمد یکی از استان های چهارفصل کشور است که با جاذبه های فراوان و آداب و سنن کهن خود در حوزه زاگرس توانسته است نسبت به احیاء و ترویج این آداب و رسوم به شیوه ای هنرمندانه این فرهنگ را به نسل جوان منتقل کنند.
سه شنبه بازار,خبرلنده,شهرلنده,رضایت مردم,تامین نیازهای مردم,اخبار لنده,نارضایتی کسبه بازار,کالاها,ساماندهی سه شنبه بازار
رضایت مندی مردم و دل نگرانی کسبه لنده از سه شنبه بازار:
از زمان برگزاری بازار هفتگی شهرلنده در قالب سه شنبه بازار مردم این شهر بیشتر نیازمندی های خود را از این بازار تامین می کنند که به نوعی فرصتی مناسب برای خریدآسان مردم فراهم شده سات.
آئینی ماندگار در تاریخ فرهنگ دیار اولین ها:
گاهی چنان آسمان به تنگ می آید که مردم برای گره گشایی و نظر لطف باری تعالی دعا و نماز طلب باران از خداوند می کنند که در شهرستان لنده استان کهگیلویه وبویراحمد علاوه بر نماز دعای شبانه با آداب ورسومی خاص همراه است به نام "یالایالا بارونی".
سنگ زیرین آسیاب,خبرلنده,روستای ایدنک,سابقه تاریخی یک روستا,80سال سنگ زیرین,اخبار لنده,روستای گردشگری,نان شب مردم,آسیاب بادی,لنده
سنگی که 80سال زیربار آسیاب بود
قدیمی های همیشه یک مثال زیبا داشتند که می گفتند: مرد باید مثل سنگ زیرین آسیاب باشد یعنی آستانه صبر و تحمل آن باید چنان بالا باشد که تحمل مشکلات عدیده زندگی را داشته باشد. امام این روزها سنگ زیرین آسیاب قدیمی در ریکی از روستاهای لنده به حال خود رها شده است.
شب یلدا,خبرلنده,شهرستان لنده,شب نشینی,اخبار لنده,شب چله,بلندترین شب سال,اخبار,گرانی بازار,افزایش قیمت ها
با بلندترین شب سال:
شب یلدا بلندترین شب سال و به تعبیری شب چله است که در این شب ایرانیان برابر آداب و رسومی که پیشنه ای تاریخی کهنی دارد به دور هم جمع شده و متیل، داستان و از حماسه های امیرارسلان رومی و شاهنامه برای کوچکترها تعریف می کنند.
 منطقه نمونه گردشگری,خبرلنده,سفرریاست جمهور,خلع ید,کمبود اعتبار,برگشت اعتبار,سهل انگاری,مورجن,بخش موگرمون,اخبار لنده
به دلیل سهل انگاری مدیران میراث فرهنگی و گردشگری صورت گرفت:
بیش از پنج سال از کلنگ زنی تنها پروژه گردشگری میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان لنده در کهگیلویه وبویراحمد می گذرد که بیش از 50درصد این پروژه در سال های اول به خوبی پیش رفت ولی به دلیل سهل انگاری میراث فرهنگی و معارضات اجتماعی در سفر رئیس جمهور به استان 200میلیون اعتبار این پروژه برگشت خورد.
گزارش:
جاذبه های ناب گردشگری و ترویستی شهرستان لنده در استان چهارفصل کهگیلویه وبویراحمد آن چنان در فصول مختلف سال جلوه گری می کند که قابلیت های بی نظیر گردشگری آن از دید مسئولان حوزه میراث فرهنگی و گردشگری استان محروم مانده است.
 اقتصاد مقاومتی,خبرلنده,صادرات,ماهی قزل آلا موگرمون,قزل آلا,چهارمحال و بختیاری,اشتغالزایی,مقام معظم رهبری,اقتصاددانان,اخبار لنده
تجلی خودباوری در حوزه اقتصاد مقاومتی:
اقتصاد مقاومتی فصل جدیدی از اتکا به دانش بوی را در دل مردم همیشه سخت کوش ایران اسلامی زنده کرد به طوری که برخی کشورهای جهان با الگو گرفتن از آن در حال افزایش سطح تولیدات داخلی و حمایت از کالای خود هستند.

صفحه‌ها