آخرین اخبار

27. آبان 1393 - 19:15
خبرلنده گزارش مي دهد:
سبقت گوجه فرنگي از مرغ در شهرستان لنده/هر كيلو گوجه فرنگي 5 هزار تومان!
نویسنده: 
سيد اسماعيل ميري
در بي ثباتي و عدم نظارت بر بازار ميوه و تربار قيمت يك كيلو گوجه فرنگي در شهر ستان لنده از يك كيلومرغ در اين شهرستان سبقت گرفته است و از مرز هر كيلو 5هزارتومان گذشت.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي خبرلنده، در بي ثباتي و عدم نظارت بر بازار ميوه و تربار قيمت يك كيلو گوجه فرنگي در شهر ستان لنده از يك كيلومرغ در اين شهرستان سبقت گرفته است و از مرز هر كيلو 5هزارتومان گذشت.

اين افزايش قيمت فراگير در حال تبديل شدن به يك معظل جدي در شهرستان ها و استان هاي كشور است كه قيمت هر كيلو از گوجه فرنگي از مرز 10هزار تومان نيز در برخي از شهر ها گذشته است.

اين در حالي است كه هر كيلو مرغ زنده در مرغداري هاي شهرستان لنده به قيمت 4250 تومان به فروش مي رسد.

 نگراني مردم از قيمت موجود گوجه فرنگي در بازار ميوه و تربار نگراني كاملاً برحقي است چرا كه روند افزايش قيمت گوجه فرنگي در كمتر از 20 روز به قيمت  5هزار تومان رسيده است كه حكايت از بي ثباتي و عدم نظارت بازرسان صنعت و معدن و تجارت و اتاق اصناف را نشان مي دهد.

نكته جالب اينكه خود ميوه فروشان نيز از وضعيت موجود گلايه دارند و خواستار رفع مشكلات از طريق حذف دلالان و واسطه گران در بازار هستند.

به نظر مي رسد بهترين راهكار براي مقابله با گراني روز افزون قيمت گوجه فرنگي نخريدن آن است ولي آيا كسي تضمين مي كند كه اين افزايش ناگهاني قيمت ها به ساير ميوه ها هم نفوذ نكند و قدرت خريد مردم را تحت الشعاع قرار ندهد؟؟؟

انتهاي پيام/م75

دیدگاه‌ها

فکر کن ببین اشتب نکردی؟مرغ مگه 6هزارو خورده ای نیست؟؟؟
سلام خواننده گرامي مرغ زنده 4250تومان مي باشد البته در مرغداري هاي و مرغ فروشيهاي كه مرغ زنده مي فروشند

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675