آخرین اخبار

18. آذر 1393 - 8:47
با افزايش 30درصدي قيمت نان در شهرستان لنده، متاسفانه نه كيفيت نان تغييركرده است و نه وزن چانه تغييري كرده است كه همين مسئله نارضايتي مردم را به همراه داشته است.

به گزارش پايگاه  خبري تحليلي خبرلنده ،مدت زمان كمي است كه برابر تصميم دولت قيمت نان با 30درصد افزايش بر سر سفره هاي مردم خودنمايي مي كند كه اين افزايش قيمت يقيناً بايد همراه با كيفيت و افزايش وزن چانه  باشد ،با افزايش 30درصدي قيمت نان در شهرستان لنده، متاسفانه  نه كيفيت نان تغييركرده است و نه وزن چانه تغييري كرده است كه همين مسئله نارضايتي مردم را به همراه داشته است.

 

برابر اعلام اداره نظارت و بازرسي سازمان صنعت و معدن استان كهگيلويه وبويراحمد نرخ نان براساس وزن چانه تغييركرده است كه برابر وزن چانه به اضافه آفت دستگاه و موارد جانبي بايد هر قرص نان لواش بايد 160گرم باشد كه اين امر در بيشتر نانوايي هاي شهرستان لنده رعايت نمي گردد و به وزني كمتر از  وزن اعلام شده به مردم به فروش مي رسد.

 

وزن 12 قرص نان برابر تصاوير زير در ترازوي ديجيتال كه خطاي كمتري دارد بيانگر 985 گرم مي باشد در صورتي كه برابر  وزن چانه  مصوب اعلام شده از سوي اداره نظارت و بازرسي صنعت و معدن استان مي بايست 1920 گرم باشد كه با احتساب افت دستگاه و مستهلك بودن آن و كسر حداقل 100گرم براي آن مي بايست به وزن 1820گرم مي رسيد كه عملاً 835 گرم اختلاف وزني مشاهده مي شود كه اين مقدار كسري در وزن چانه اصلاً قابل قبول نيست.

 

كسري 835گرمي در 12 قرص نان سودي هنگفت براي نانوايي داران و ضرري جبران ناپذير براي خريداران در پي خواهد داشت كه در اين بين عدم نظارت سازمان صنعت و معدن و تجارت شهرستان كهگيلويه را آشكارمي سازد.

 

به هرحال با توجه به توضيحات داده شده، اميدواريم مسئولان اداره صنعت و معدن و تجارت استان كهگيلويه و بويراحمد نسبت به مشخص شدن وزن چانه ، وضعيت كيفيت نان در شهرستان لنده با اشرافيت و نظارت بيشتر بر كار نانوايان اقدام كنند.

حق پاسخگويي براي اين اداره نزد اين پايگاه خبري كاملاً محفوظ مي باشد.

 

انتهاي پيام/م75

تصاویر تکمیلی: 
نارضايتي مردم از كيفيت و وزن نان در شهرستان لنده
نارضايتي مردم از كيفيت و وزن نان در شهرستان لنده

نظرات کاربران

https://eitaa.com/khabarlendehe
http://khabarlendeh.ir
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675