آخرین اخبار

3. خرداد 1395 - 1:25
اقتصاد مقاومتی ,خبرلنده, اشتغالزایی, تسهیلات ,اقتصاد مقاومتی اقدام وعمل, نقش بانک هادر اقتصاد مقاومتی ,طرح های اشتغالزایی, بسیج سازندگی ,جهاد کشاورزی , فضای کسب و کار
گزارش ویژه:
نقش و سهم بانک های لنده ای درتحقق اقتصاد مقاومتی
نویسنده: 
سیداسماعیل میری
اقتصاد مقاومتي يكي از راهكارهاي ارزشمند و بي نظير انقلاب اسلامي است كه بانک ها می تواننددر تحقق آن بیشترین نقش و سهم را به وسیله تسهیلات اقتصاد مقاومتی داشته باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، اقتصاد مقاومتي يك فرصت ناب براي بهترشدن وضعيت اقتصادي كشور و ايجاد اشتغال پايدار در كشور است كه نيازمند اقدام و عمل از سوي مسئولان و دستگاه های اجرایی و برنامه ریز است.

در شرايط كنوني كشور، اقتصاد مقاومتي مي تواند بهترين راهكار براي مقابله با دشمنان درعرصه جنگ اقتصادي باشد كه از يك رو مي توانيم دسيسه هاي دشمنان را در باب اقتصاد خنثي كنيم و از باب ديگر مي توانيم ضمن تكيه بر توليد ملي باعث افزايش اشتغال جوانان و فارغ التحصيلان بيكار كشور شويم.

بانک ها با ارائه تسهیلات اقتصاد مقاومتی می توانند سهم عمده ای دراجرای طرح های مختلف اقتصادی به همراه ایجاد اشتغال برای جوانان داشته باشند که لازمه اصلی و زیربنائی آن اقدام و عمل در حوزه اقتصاد مقاومتی است.

تعامل خیلی خوب بسیج سازندگی، کمیته امداد امام خمینی(ره)،بهزیستی و جهاد سازندگی شهرستان لنده با همراهی بانک های ملی،مهر اقتصاد، کشاورزی، انصار و صادرات در این شهرستان باعث شده است که سال 94 بیش از 295طرح اقتصاد مقاومتی با اعتباری بالغ بر بیست میلیاردو 973میلیون ریال با اشتغالزایی بیش از350نفر به طور مستقیم و بیش از500نفر به طور غیرمستقیم شغل در شهرستان لنده ایجاد کند.

این میزان تسهیلات در قالب وام های دامداری، گاوداری، زنبورداری، پرورش و نگهداری مرغ بومی و محلی، بوقلمون، بهبود فضای کسب و کار کاشت گیاهان دارویی، ارک سازی، کشاورزی و ایجاد کسب و کار به جوانان این شهرستان اعطا شده است.

بدون شک این میزان از تسهیلات باعث رونق فضای کسب و کار و ایجاد مشاغل مختلف در سطح شهرستان لنده شده که امیدواریم امسال نیز با همتی که در مسئولان این شهرستان سراغ داریم بتوانند با اقدام و عمل این میزان را به چندبرابر افزایش داده تا شاهد اشتغالزایی بیش از پیش جوانان این شهرستان باشیم.

انتهای پیام/م75

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://t.me/joinchat/AAAAAEGMzGypJ0js3R6rKg
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس