آخرین اخبار

31. تير 1395 - 13:31
گزارش ویژه:
مهمترین مطالبات ورزش لنده در سفرهیئت دولت به استان
نویسنده: 
سیداسماعیل میری
نیاز نوجوانان و جوانان به فعالیت های ورزشی و تفریحی و سرگرمی از مهمترین وظایف اداره ورزش و جوانان است که متاسفانه این روزه ها حال ناخوشایند آن صدای متولیان امر ورزش را نیز درآورده است و فریاد بی اعتباری و کمبود اعتبارات باعث شده که زبان به نقد گشایند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، یکی از مهمترین مباحث مهم و اساسی امروز کشور توجه ویژه به مشکلات جوانان و فراهم کردن بستر لازم برای ازدواج، تحصیل، سرگرمی و تفریحات سالم است که این رسالت مهم و اساسی به عهده سازمان ورزش و جوانان است که متاسفانه در این سالها تنها به امر ورزش توجه شده است که این توجه نیز چندان که انتظار می رفت نیز صورت نگرفت.

 

 

نیاز نوجوانان و جوانان به فعالیت های ورزشی و تفریحی و سرگرمی از مهمترین وظایف اداره ورزش و جوانان است که متاسفانه این روزه ها حال ناخوشایند آن صدای متولیان امر ورزش را نیز درآورده است و فریاد  کمبود اعتبارات باعث شده که زبان به نقد گشایند.

 

 

کمبود اعتبارات عمرانی و اداری در حوزه ورزش و جوانان در استانی همانند کهگیلویه وبویراحمد که محرومیتی تاریخی دارد چنان هویدا است که هرچه اعتبار به این حوزه تزریق می شود متاسفانه شاهد تغییرات چندانی در این حوزه نمی باشیم.

برای اثبات این مسئله با جمشید آبسواران رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان لنده گفت وگویی داشته ایم که وی نیز ضمن تائید کمبود اعتبارات اظهارکرد: ما متاسفانه به دلیل کمبود اعتبارات در تمام حوزه ها به خصوص در حوزه جوانان کمتر کار کرده ایم.

وی افزود: متاسفانه در این سالها کمترین اعتبارات متعلق به حوزه ورزش و جوانان بوده است که بیشترین سهم را به لحاظ بهره مندی نوجوانان و جوانان دارد صورت گرفت.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان لنده تصریح کرد: کمبود نیروی انسانی، کمبود اماکن ورزشی باتوجه به جمعیت روز افزون جوانان، کمبود اعتبارات عمرانی، کمبود تجهیزات ورزشی و سایر امکانات از مهمترین مشکلاتی است که اداره ورزش و جوانان شهرستان لنده با آن روبرو است.

وی تاکید کرد: توسعه و ساماندهی اماکن ورزشی نیازمند 50میلیارد ریال می باشد تا بتوانیم امکانات و تجهیزاتی در خور شان جوانان این دیار فراهیم کنیم.

آبسواران اظهارکرد: یکی از مهمترین نیاز های جوانان باتوجه به گرمای هوا بحث اجداث چمن ورزشی در مجموعه این اداره بود که با پیگیری های صورت گرفته بیش از50درصد از عملیات اجرایی آن انجام شده که ادامه آن به دلیل کمبود اعتبارات فعلاً تعطیل می باشد.

 

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان لنده در ادامه در خصوص تعطیلی تنها استخر شنای لنده گفت: متاسفانه به دلیل عدم التزامات قانونی و قوی تنها استخر شنای لنده با بیش از 300میلیون ریال بدهی آب ، برق و گاز تعطیل شده است.

وی به سفر ریاست جمهور به استان اشاره کرد و از مسئولان استانی و شهرستانی خواست تا در صورت امکان بحث احداث مجموعه ورزشی در دو بخش مرکزی و موگرمون و زمین ورزشی شماره 2شهرلنده با اعتبارات استانی و ملی به تصویب هیئت دولت در سفربه کهگیلویه وبویراحمد برسند.

آبسواران اظهارکرد: در سال 94و 95هیچ گونه برنامه فرهنگی ورزشی در سطح شهرستان لنده به دلیل کمبود اعتبارات برگزارنشده است که انتظار داریم در سفر هیئت دولت در خصوص اعتبارات فرهنگی ورزشی نیز توجه ویژه ای به این امر صورت پذیرد.

به هرحال شاید این آخرین فرصت برای مطالبه حقوق حقه نوجوانان و جوانان این شهرستان از کاروان تدبیر و امید در استان است که امیدواریم با تدبیری حکیمانه مورد توجه وزیر ورزش و جوانان و هیئت وزیران و شخص رئیس جمهور قرار گیرد تا شاید گره چندین ساله کمبود اعتبارت با عنایات ویژه  باز شود و فرجی در امر ورزش جوانان این دیار حاصل شود.

بر اساس برخی گمانه زنی ها سی امین سفر استانی و اولین سفر هئیت دولت به استان کهگیلویه و بویراحمد در مردادماه سال جاری به این استان خواهد بود.

انتهای پیام/م75

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس