پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

21. دى 1395 - 12:29
خدمت بی منت, خبرلنده, پزشکان درد آشنا, بیماران صعب العلاج, لنده, دکتر رضا ضرغامی, دکترجمشیدی, احسان, نیکوکاری, شهرلنده, مطب, بیماران سرطانی, مقام معظم رهبری, خدمت به محرومان, فقرا و نیازمندان, جامعه پزشکی, پزشکان خیر, خیرین سلامت, شهرستان لنده
در اقدامی خداپسندانه صورت گرفت:
تجلیل از پزشکانی که با خدمت بی منت خود به یاری بیماران دردمندشتافتند+تصاویر
نویسنده: 
سیداسماعیل میری
فلسه خدمت می تواند ابعاد گسترده ای داشته باشد که یکی از آن ها شناخت درد بیمارانی است که از سرفقر و نداری به پزشکانی پناه می آورند که درد محرومان را خوب می فهمند و اعتقاددارند که باب رحمت و موهبت الهی برای خدمت بی منت به انسان ها همیشه گشوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، اخلاق فاضله‌ی قرآنی، حکم می کند که هر نعمتی که اولا از سوی خدا بر ما و آنگاه از مجرای دست و زبان به شکل خدمت بر دیگری افاضه می شود، خالی از شائبه منت گذاری باشد، تا باب رحمت خدا بر ما مسدود و اجر خدمت گذاری ما ضایع نگردد.

مفهوم گسترده خدمت رسانی را در متون دینی می توان در لابه لای مفاهیمی از قبیل: تلاش در برآوردن نیازهای مؤمنان، ادخال سرور در قلوب آنان، احسان، اهتمام به امور مسلمانان، اعانت مسلمین، یاری رساندن به گرفتاران، گشودن گرفتاری مؤمنان و مانند آن جست و جو کرد.

این مفهوم گسترده شامل خدمت رسانی افراد نسبت به یکدیگر و یا همنوعان می شود و به صورت وام دادن، سیر کردن، پوشاندن، رفع گرفتاری از یکدیگر و نیز همکاری زن و شوهر در محیط خانه و خدمات عام المنفعه از قبیل مدرسه سازی، تأسیس دانشگاه، ساختن خوابگاه های دانشجویی، وقف کردن اموال برای محرومان و اقشار آسیب پذیر و... بروز می کند، چنان که خدمتگزاری به مردم در نظام دینی به صورت نهادینه شده نیز نوعی دیگر از مصادیق خدمت رسانی است.

از این رو چند نفر از پزشکان شهرستان لنده در راستای تحقق کلام نورانی مقام معظم رهبری که فرمودند: "ماباید لباس خدمت برتن کنیم و در کنار مردم خدمت کنیم"را نصب العین خویش قرارداده و با همکاری مرکز نیکوکاری شهرستان لنده اقدام به درمان رایگان بیماران سرطانی، صعب العلاج، ناتوان و فقیر روی آوردند که حقیقتاً خدمتشان در نوع خود مقدس و قابل تقدیر است.

در همین راستا اعضای مرکز نیکو کاری شهرستان لنده با حضور در مطب و منزل شخصی این پزشکان با ارج نهادن به عمل خداپسندانه این پزشکان با اهداء لوح سپاس از تلاش و مجاهدت این پزشکان قدردانی کردند.

دکتر رضا ضرغامی از پزشکان عمومی و دکتر حیدرجمشیدی از دندان پزشکان خیری هستند که در سطح شهرستان لنده بیشترین همکاری را به مرکز نیکوکاری این شهرستان دارند.

انتهای پیام/م75

تصاویر تکمیلی: 

دیدگاه‌ها

با سلام خدمت جناب میری!کاش شما که گزارش رو تهیه کردین یه تقدیری هم از جناب دکتر نوید شفایی میکردین که الحق ویزیت رایگان و نگاه محبت آمیز ایشون نسبت به همشهریان بی بضاعت رو چندین بار از نزدیک من در مطبشون مشاهده کردم!با تشکر از سایت خیلی خوبتون
با سلام اتفاقاً ایشون هم در برنامه بودند ولی به دلیلی تعطیلی مطب توفیق حضور نبود ولی در برنامه هستند

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir/sites/default/files/fullimages/1396/03/25/khabarlendeh.jpg
http://khabarlendeh.ir
https://t.me/joinchat/AAAAAEGMzGypJ0js3R6rKg
باشگاه وبلاگ نويسان ايران
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس
http://aftabejonoob.ir/