آخرین اخبار

9. بهمن 1395 - 9:00
بی مهری میراث فرهنگی,پروژه های عمرانی,خبرلنده,کمبود اعتبار,صخره های سترک,منطقه موگرمون,روستای مورجن,مطالبات پیمانکار,مجتمع گردشگری,شهرستان لنده,بی تدبیری,اخبار لنده
نا امیدی مردم مسئولان از تنها پروژه گردشگری شهرستان لنده:
بی مهری میراث فرهنگی و گردشگری به تنها پروژه خود در لنده+تصاویر
نویسنده: 
سیداسماعیل میری
توسعه مناطق تفریحی و گردشگری از مهمترین نیازهای مناطق تفریحی و گردشگری در شهرستان ها است که متاسفانه با بی تدبیری مسئولان میراث فرهنگی و گردشگری استان کهگیلویه وبویراحمد سه سال است که تنها پروژه این اداره نیمه تمام و بخش عمده ای از مطالبات پیمانکار نیز پرداخت نشده است و پروژه نصف و نیمه رها شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، تیرماه سال 92 با حضور مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد و مسئولان شهرستانی، کلنگ اردوگاه تفریحی گردشگری موگرمون در شهرستان لنده‌، در زمینی به مساحت شش هزار متر مربع زده شد و نسیم خدمت در میان صخره های سترگ و سخت شروع به وزیدن کرد و کارهای ساخت اولین مجتمع گردشگری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در شهرستان لنده کلنگ زنی شد.

منطقه زیبای موگرمون در نقطه ثقل ارتباطی بخش‌های چاروسا ، دیشموک و جاورده با شهرستان‌های لنده و کهگیلویه قرار دارد که قابلیت جذب گردشگران زیادی را دارد و با تکمیل این مجتمع می توانستیم زمینه افزایش بیشتر گردشگران را فراهیم کنیم.

زمین کاربری کشاورزی داشته که از طرف اهالی روستای مورجن موگرمون اهدا شده و خود آن‌ها موضوع کمپینگ و اردوگاه‌را در همه مراحل از واگذاری زمین گرفته تا دریافت مجوز را با هماهنگی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی استان پیگیری کرده‌اند.

پس از چندین سال تلاش و پیگیری ها طرح مجتمع گردشگری لنده با مخالفت های که از همان روزهای ابتدایی در خصوص نامناسب بودن مکان طرح شده بود صورت گرفت، ولی علی رغم همه این مخالفت ها پیمانکار پروژه را با ساخت سکوهای سنگی ملاتی آغاز کرد و در ادامه نیز سرویس های بهداشتی این مجتمع را به اتمام رساند و متاسفانه ادامه طرح بنا به گفته مسئولان میراث فرهنگی و گردشگری به دلیل کمبود اعتبار رها شده است.

دو سالی است که پیمانکار این طرح نیز با مراجعه به ادارت مختلف پیگیر مطالبات 300میلیون ریالی خود در اداره کل میراث فرهنگی است و طرح نیز به صورت نصف و نیمه رها شده است.

حال پس از گذشت سه سال وقتی رهگذران از کنار این مجتمع گردشگری تردد می کنند بر بی تدبیری مسئولان میراث فرهنگی در اتمام این پروژه صحه می گذارند و خواستار تسریع در عملیات اجرایی این طرح هستند هر چند چشمه ها و مناطق بکر گردشگری شهرستان لنده محروم از نگاه باز مسئولان میراث فرهنگی و گردشگری استان است.

انتهای پیام/م75                          

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس