آخرین اخبار

پربازدیدها

16. فروردين 1396 - 9:17
ورزش همواره از بالاترین جایگاه نزد جوانان برخوردار است که ضعف کمبود امکانات ورزشی در سطح شهرلنده به خصوص روستاهای پرجمعیت این شهرستان چنان هویدا است که داشتن حداقل امکانات ورزشی نیز به آرزوی دست نیافتنی تبدیل شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، ورزش از دیرباز مورد توجه همه جوامع در جهان بوده و هست و امروز برای تماشای یک بازی فوتبال در یک کشور تماشاگرانی هستند که از سراسر جهان فقط به عشق تماشای تیم  محبوب خود میلیون ها تومان هزینه می کنند تا 90دقیقه فوتبال سرشار از جاذبه را مشاهده کنند.

جوانان علاقه مند به ورزش در شهرها و روستاها همواره با کمترین امکانات ورزشی و تنها با یک توپ پلاستیکی و زمینی سرشاز ار سنگلاخ ها با حضوری وصف ناپذیر به بازی می پردازند که نتیجه بعد از بازی کفش ها و صندل های پاره و پاهای زخمی و گاهاً شکسته است.

جوانان روستای مالشیخ لنده از زمین های سنگلاخی و پاهای شکسته هرگز نرنجیده اند بلکه از عدم توجه مسئولان به ورزش این دیار رنجور هستند و این بی تدبیری های را تاب نمی آورند.

سال های سال است که قرار بود در روستاهای با جمعیت بالا سالن های ورزشی و حتی زمین های مناسب ورزشی خاکی احداث شود ولی متاسفانه در ساخت مبلمان شهری و روستایی به همه چیز توجه می شود به غیر از حوزه ورزش و زمین فوتبال و سایر رشته های ورزشی.

ورزش می تواند مسکنی کوتاه برای بیکاری جوانانی باشد که از بازی های سیاسی مسئولان دیگرخسته شده اند و حداقل با ورزش هم تنی سالم برای کارگری دارند و هم از دام اعتیاد در امان هستند.

روستای مالشیخ سرشار از زمین های منابع ملی و کشاورزی است که مسئولان شهرستان لنده تنها با کمی همت می توانند با واگذاری بخشی از این زمین ها به ورزش این روستا آرزوی چندین ساله این جوانان را تحقق بخشند که التیامی باشد بر زخم چندین ساله کم توجهی به مطالبات جوانان این دیار.

احمد کامران از جوانان روستای مالشیخ در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، با گلایه از وضعیت موجود ورزش در روستاهای پرجمعیتی چون مالشیخ اظهارکرد: متاسفانه توجه چندانی به ورزش در روستاها اصلا نمی شود و این یک ضعف بزرگ در مدیریت ورزش شهرستان است.

وی افزود: برای گرفتن یک وقت سالن ورزشی می بایست بیش از 20نفر از جوانان روستا با موتورسیکلت و یا آژانس با هزینه های زیاد با وقت سالن و هزاران مشکلات جاده ای و سرماخوردگی به لنده بیاییم تا یک ساعت بازی کنیم.

این جوان فعال روستای مالشیخ تصریح کرد: متاسفانه توجه چندان به حوزه ورزش در روستاها نمی شود اگر قدرت احداث زمین را مسئولان ندارند حداقل امکانات ورزشی از قبیل توپ، توروالیبال و سایر نیازمندی های را به جوانان روستا دهند که برای یک ساعت بازی در سالن ورزشی این همه هزینه نکنند.

وی تاکیدکرد: امیدواریم مسئولان در این زمینه قدری به خود بیاییند و جوانان این روستاها را دریابند تا بیش از این حسرت داشتن حقوق اولیه خویش را نخورند.

به هرحال امیدواریم مسئولان شهرستان لنده در کمیته برنامه ریزی این شهرستان با تخصیص اعتبارات لازم برای احداث زمین خاکی ورزشی و یا ساخت سالن چند منظوره ورزشی در روستاهای پرجمعیت این شهرستان همتی جهادی داشته باشند تا بیش از این حسرت داشتن حداقل امکانات ورزشی بر دل جوانانی که آینده این مرز و بوم هستند نماند.

گزارش: سید اسماعیل میری

عکس:آهنگ

انتهای پیام/م75

دیدگاه‌ها

اینکه کاری نداره یه سالن بزنید اونجا و مثل سالن های تربیت بدنی بدین اجاره . هم مشکل اینا حل میشه وهم پول وپله داره . راهکار ازین بهتر؟؟؟؟

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس