آخرین اخبار

پربازدیدها

22. خرداد 1396 - 2:57
 ماه مبارک رمضان,خبرلنده,شهرستان لنده,پارک های شهرلنده,پارک امید,پارک کوهپایه,سرقت تجهیزات,شهرداری لنده,ماه رمضان
گزارشی از وضعیت پارک های شهر لنده در شب های ماه مبارک رمضان:
پارک های شهر لنده میزبان روزه داران شهرالله +تصاویر
نویسنده: 
سید اسماعیل میری
شب های رمضان حال و هوای ویژه‌ای را برای مردم شهرستان لنده به ارمغان آورده است به طوری که بعد از صرف افطار عده ای به راز و نیاز مشغول می شوند، عده ای نیز اقدام به پیاده روی شبانه و یا به همراه با خانواده های خود رهسپار پارک های شهر می شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، شب‌های ماه مبارک رمضان پس از تحمل یک روز سخت و طاقت‌فرسا برای خیلی‌ها جاذبه‌های خاص خویش را به همراه دارد به طوری که بعد از صرف افطار عده‌ای به راز و نیاز مشغول می‌شوند، عده‌ای نیز اقدام به پیاده‌روی شبانه و یا به همراه با خانواده‌های خود رهسپار پارک‌های شهر می‌شوند.

این شب‌ها فرصت خوبی برای بیشتر خانواده‌ها است تا ضمن برقراری صله‌ی رحم با اقوام و آشنایان با همدیگر راهی پارک‌ها و بوستان‌های شهرداری شوند.

حضور پرشور و اشتیاق خانواده‌ها به خصوص کودکان در پارک‌ها و استفاده از امکانات تفریحی و سرگرمی پارک‌ها این زمینه را برای خیلی از خانواده‌ها مهیا می‌کند که هر شب راهی این پارک‌ها و بوستان‌ها شوند.

عده‌ای خانواده‌های لنده ای که امشب به پارک ورودی شهر لنده آمده بودند در فضای آرام و دل‌نشین که با حضور یکی از روحانیون نیز مزین شده بود سئولات شرعی خود را نیز می‌پرسیدند و فوراً جوابی در خورشان از این استاد کلام دریافت می‌کردند.

امشب برخی از آشنایان و دوستان نیز به صورت گروهی آمده بودند و از مباحث روز و آسیب‌ها و مشکلات نیز صحبت می‌کردند که یکی از گلایه‌های آنان از وضعیت خاموشی میدان شهدا شهر بود که البته این گلایه آنان نیز کاملاً به حق بود.

برخی از همشهریان ضمن قدردانی از تلاش‌های شهردار و اعضای شورای شهر خواستار رفع مشکلات پارک‌ها جهت تسهیل کردن حضور بیشتر خانواده‌ها شده بودند.

حضور گرم و صمیمی مردم در کنار هم نشان از همدلی و هم‌زبانی این مردم در با هم بودن و درکنارهم بودن است که همین برای یک جامعه آرمانی دارای ارزش است.

 

جالب است که در مدت این سه سال نیز شهرداری و شورای اسلامی شهر لنده با فراهم کردن زمینه‌های لازم  و با تمرکز بر تغییر فرهنگ مردم از خانه‌نشینی به حضور در پارک‌ها توانستند تا حدود زیادی موفق باشند ولی کمبود امکانات و وسایل تفریحی و سرگرمی در همه پارک‌ها از علل مهم و اساسی در این حوزه است که امیدواریم این مسائل نیز هرچه سریع‌تر برطرف شوند تا شاهد حضور مضاعف خانواده‌های لنده ای در پارک‌های شهر به خصوص پارک کوهپایه و تپه نورالشهدا باشیم.

متأسفانه وضعیت روشنایی تپه نورالشهدا یا همان پارک کوهپایه با وجود هزینه‌های زیادی که برای بهبود وضعیت روشنایی این پارک صورت گرفته است ولی به دلیل سرقت و شکستن چراغ‌های روشنایی این پارک همچنان تارک و بیشتر به پاتوقی امن برای معتادان شده است که انتظار می‌رود شهرداری و شورای اسلامی شهر لنده با وجود صرف هزینه‌های زیاد در گذشته این بار نیز برای رفع مشکلات این پارک نیز گامی اساسی بردارد تا این معضل جدی برای همیشه رفع شود.

امشب جمعیت زیادی در پارک امید نیز حضور داشتند که عمدتاً خانواده‌های بودند که بیشتر ساکن شهرک‌های شهید رجایی و فجر می‌باشند که از تلاش‌های شهرداری در به ثمر نشاندن این پارک تقدیر ویژه داشتند ولی خواستار رفع کبودات این پارک همانند سرویس بهداشتی شده بودند.

حضور جوانان و نوجوانان به خصوص نونهالان در این پارک و بازی‌های آنان در فضای کاملاً صمیمی از جلوه‌های زیبای این پارک است.

پارک روبروی کمیته امداد امام خمینی (ره) شهر لنده نیز به مکانی مناسب برای کودکان و خانواده‌های شده است که در همسایگی این پارک قرار دارند و همین مسئله نیز باعث شده است که بیشتر خانواده‌ها نیز افطاری خود را در این پارک با حضور سایر میهمانان خود میل نمایند.

 

به هر حال باید از شهرداری و شورای اسلامی شهر لنده به دلیل ایجاد بسترهای لازم در بحث توسعه فضای سبز به خصوص ایجاد و ساماندهی پارک‌های شهر قدردانی کرد ولی انتظار داریم نسبت به رفع مشکلات سرویس‌های بهداشتی، روشنایی، توجه کافی به فضای سبز و ایجاد آبخورهای کافی در این پارک‌ها تلاش نمایند تا خدمتشان به مردم این خطه مانا و ماندگارتر باشد.

گزارش و عکس: سید اسماعیل میری

انتهای پیام/م75

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس