آخرین اخبار

25. خرداد 1396 - 15:14
وعده های از جنس خاک چنان روستائیان را غرق در گرد و غبار کرد که پروژه آسفالت جاده دوک از سال 82 تا کنون همچنان خاک وعده های توخالی را بر سر می کند و مردم نیز چشم به راه وعده های تحقق نیافته مسئولان هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، روستاها محل تولید مایحتاج اولیه همه ما شهرنشینان هستند چرا که تولید گوشت قرمز، پشم، کشک، روغن حیوانی، گلیم، جاجیم وهزاران صنایع و فرآورده های دیگر از عمده تولیدات در حوزه کشاورزی و دامداری و دامپروری در روستاها است.

 
---
 

ایجاد بسترها و زیر ساخت های اساسی نظیر جاده، آب شرب سالم و بهداشتی، توجه به امر بهداشت و مهیا کردن شرایط زندگی مطلوب از عمده وظایف مسئولان و دلتمردان است.

در طول سال های گذشته تلاش های خوبی در جهت بهبود وضعیت ماندگاری و جلوگیری از مهاجرت بی رویه روستاها صورت گرفته است که متاسفانه به دلیل تاخیر در انجام ارائه این خدمات شاهد حضور بیش از پیش روستانشینان به سمت شهرها هستیم.

در دولت گذشته تلاش های خوبی در جهت بحث ساخت مسکن روستایی صورت گرفته است که در این دولت متاسفانه کمی کمرنگ تر شده است.

---

در دولت یازدهم نیز تلاش های خوبی در جهت تامین آب آشامیدنی و اصلاح و تعویش شبکه های فرسوده آب روستایی در شهرستان لنده صورت گرفته است که هنوز به نقطه مطلوب و آرمانی خود نرسیده است و چندین روستای شهرستان لنده هنوز به وسیله تانکر آبرسانی می شوند.

متاسفانه در این دولت شاهد کمترین تلاش برای بهبود وضعیت جاده های روستایی بودم که تنها عملیات روکش آسفالت جاده وحدت به مله آبگاوان و لنده به مال آخوند که متاسفانه نیمی از آنان نیز رها شده است و در نوع خود نیز مخاطراتی تا کنون برای مردم ایجاد کرده است که خوشبختانه تا کنون فوتی در بر نداشته است.

 
 

در خصوص زیرسازی و آسفالت جاده های روستایی در این شهرستان کمترین کاری صورت نگرفته است و فقط عملیات راهداری بعد بارندگی ها صورت گرفته است که برخی روستاها هم از قلم افتاده و اصلاٌ به سراغشان نرفته اند.

 

بهبود وضعیت آب آشامیدنی و جاده های روستایی و آسفالت آنان یعنی بازگشت امید به روستاها و اجرای طرح مهاجرت معکوس به روستاها.

 
 
 

امید است که در دولت دوازدهم و در کمیته برنامه ریزی شهرستان لنده اقدامی اساسی در جهت آسفالت و زیرسازی جاده های روستاهای با جمعیت زیاد صورت گیرد تا شاهد بازگشت امید به روستاها باشیم.

انتهای پیام/م75

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس