آخرین اخبار

28. خرداد 1396 - 4:00
امشب مردم ولایت مدار شهرستان لنده پس از سردادن ندای الغوث الغوث خلصنا من النار در شب بیست و سوم ماه رمضان با چشمانی اشک بار و قرآن به سر علاوه بر ذکرمصائب آل الله به راز ونیاز با خداوند پرداختند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، مردم مومن شهرستان لنده در شب بیست سوم ماه رمضان و درشب امضاء کارنامه اعمال همه ما از افطار تا سحرگاه را احيا گرفته و با بر سرگذاشتن قرآن کريم از گونه هايشان سيل اشک جاري شده و همراه با نواي مداحان اهلبيت عاشقانه ناله کرده و مي گريستند.

مراسم معنوي و بسيار پر فيض احياي شب قدر در تمامي مساجد و حسينيه ها شهرستان لنده  با حضور پرشور بندگان خداي متعال در حالي برگزار شد که خالصانه به درگاه پروردگارخویش استغفار و مناجات مي کردند.

 امشب بار دیگر مردم ولایت مدار شهرستان لنده گرد هم جمع شدند تا با انجام اعمال این شب، با خواندن دعای جوشن کبیر ندای« الغوث الغوث خلصنا من النار یا رب» را سر داده و از خداوند، بهترین ها تقدیر ها را درخواست کردند.

در روایتى، از امام صادق(علیه السلام) نیز نقل شده که فرمود:أَلتَّقْدِیْرُ فِى لَیْلَةِ الْقَدْرِ تِسْعَةُ عَشَرَ، وَ الاِبْرامُ فِى لَیْلَةِ اِحْدى وَ عِشْرِیْنَ وَ الاِمْضاءُ فِى لَیْلَةِ ثَلاثُ وَ عِشْرِیْنَ:«تقدیر مقدرات، در شب نوزدهم، تحکیم آن در شب بیست‌ویکم، و امضاء در شب بیست‌وسوم است» و به این ترتیب بین روایات جمع مى‌شود.

امشب نیز کودکان و جوانان نیز پای ثابت مجالس دعا و روضه بودند در این مراسم با قرآن به سر گذاشتن خویش و با واسطه قرار دادن قرآن و معصومین علیهم السلام ، ندای «العفو »سرداده و از خداوند منان طلب مغفرت نمودند.

گزارش و عکس:سید اسماعیل میری

انتهای پیام/م75

تصاویر تکمیلی: 

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
http://khabarlendeh.ir/node/83675
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس