آخرین اخبار

پربازدیدها

6. تير 1396 - 21:02
طبیعیت بکر و جاذبه های زیبای گردشگری شهرستان لنده در فصل تابستان باعث شده است تا مسافران و گردشگرانی زیادی راهی بهشت گمشده جنوب ایران شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، شهرستان لنده گرمسیری ترین شهرستان استان چهارفصل کهگیلویه وبویراحمد است که در فاصله 208کیلومتری شهریاسوج واقع شده است.

این شهرستان از جمله شهرستان های دارای دو اقلیم سردسیری و گرمسیری به طور همزمان است که در کمتر از دو ساعت می توان از منطقه گرمسیری به مناطق سردسیری دلی مهرجان، کوه سیاه، کوه سفید و دلی خیار کار رفت.

چشمه های بکر و جاذبه های فاخر گردشگری "بهشت گمشده" در منطقه موگرمون لنده همه ساله در اوایل فصل تابستان تا نیمه مهر ماه پذیرای گردشگران و مسافرانی است که با یکبار سفر کردن به این منطقه، عاشق طبیعت بکر و فاخر آن شده اند.

منطقه گردشگری موگرمون در فاصله 22کیلیومتری شهرلنده واقع شده است که با گذر از منطقه ای کوهستانی و دارای پیچ های تند ولی آسفالت می گذرد.

این منطقه تفریحی و گردشگری با چشمه های همیشه جوشان و درخت های تنومند بلوط به همراه درختچه های مورد زیبای خاصی به این منطقه تفریحی و گردشگری داده است.

بیشتر گردشگران این منطقه علاوه بر شهروندان لنده مسافرانی از شهرستان های استان خوزستان و بوشهر می باشند که به دلیل موقعیت زیبا و طبیعت بکر وآب وهوای متنوع اش همه ساله این منطقه را در این فصل انتخاب می کنند.

امازیبایی ها و جاذبه های طبیعی اش باعث شده است تا از نگاه مسئولان شهرستان به دلیل ایجاد امکانات زیرساختی مغفول بماند و همین امر نیز باعث گلایه گردشگران شده است.

علی حسینی از گردشگران خوزستانی است که ضمن اشاره به زیبایی های منطقه موگرمون اظهارکرد: اینجا حقیقتاً به لحاظ زیبایی باتوجه به نامش می توان گفت بهشت گمشده است.

وی افزود: ضعف آشکار کمبود امکانات در این منطقه زیبا باعث گلایه همه همراهان ما شده است که واقعاً مسئولان قدر و ارزش این جایگاه را نمی دانند.

این گردشگر خوزستانی تصریح کرد: کمبود و دور بودن سرویس های بهداشتی و عدم نظارت بر پاکسازی این منطقه واقعاً باعث خدشه دار شدن زیبایی های این منطقه شده است.

وی تاکیدکرد: البته خود گردشگران نیز در این مقصر هستند چرا که بعد از رفتن می بایست نسبت به جمع آوری و امحاء زباله های خود اقدام کنند.

محمد دیگر گردشگر بهبهانی نیز ضمن گلایه از وضعیت جاده ای منطقه موگرمون گفت: واقعاً منطقه به این زیبایی با این وضعیت غیر ایمن جاده ای بازی با جان مردم است.

وی افزود: به نظر من ابتدا مسئولان باید نسبت به ایمن سازی و نصب گاردریل در پرتگاه های جاده منتهی به منطقه زیبای چشمه های بهشت گمشده اقدام کنند بعد نیز درزمینه کارهای زیرساختی و توسعه ای قدم بردارند.

در ادامه نیز احمد حسنی با گلایه از کمبود سرویس های بهداشتی و نداشتن آلاچیق در این منطقه زیبا گردشگری به دلیل حجم زیاد گردشگران از مسئولان گلایه داشت.

وی افزود: بیش از سه سال است که هم در فصل بهار و هم اوایل تابستان به همراه خانواده ام راهی این منطقه زیبا هستیم ولی متاسفانه چندین سال است که کوچکترین تغییری در این منطقه احساس نمی شود.

این گردشگرخوزستانی گفت: جای بسی تاسف است که مسئولان این شهرستان و استان هیچ گونه توجهی به این بهشت زیبا طبیعی ندارد و مطمئن باشید اگر این منطقه زیبا در استان خوزستان بود با ایجاد طرح های توسعه ای و گردشگری حداقل جمعیتی زیادی با امکانات و تفریحی و بهداشتی قابل توجیهی بود.

در ادامه تهیه این گزارش متاسفانه خودروی آردی یکی از شهروندان لنده ای به دلیل شیب تند و نداشتن گاردریل و عدم توانایی راننده در کنترل وسیله نقلیه به همراه سه سرنشین به طور معجزه آسایی نجات یافتند که مطمئن باشید که نه اولین حادثه است و نه آخرین حادثه.

در این سال ها متاسفانه نه میراث فرهنگی وگردشگری استان و نه مسئولان شهرستان لنده کوچکترین توجهی به جهت ایجاد زیرساخت های لازم در منطقه چشمه های موگرمون نداشته اند و به دلیل همین تنگ نظری ها است که امروز داد گردشگران خوزستانی و بوشهری و حتی خود لنده ای ها از غفلت مسئولان این شهرستان درآمده و گویی هیچ فریاد رسی برای رسیدگی به این مطالبه عمومی نیست.

ای کاش مسئولان شهرستان لنده در این دور روز تعطیلات عید فطر سفری کوتاه به این منطقه زیبا می داشتند تا از نزدیک شاهد خیل عظیم جمعیت در این منطقه زیبا بودند بعد تصمیمی عاجل و اساسی برای رفع مشکلات این منطقه اتخاذ می کردند.

امیدواریم فرماندار شهرستان لنده که بحث توسعه گردشگری را هموراه از مهمترین برنامه های کاری خود در جلسات مختلف بیان داشته است با تخصیص اعتبارات کافی در کمیته برنامه ریزی و ماده 180نسبت به ایمن سازی راه ها و ایجاد زیرساخت های لازم در منطقه موگرمون که حقیقتاً بهشتی گمشده است از لحاظ کند تا کمتر شرمنده کمبود امکانات برای مردمی باشیم که هزاران کیلومتر را طی می کنند تا ساعتی در این منطقه زیبا استراحت کنند.

انتهای پیام/م75

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس