پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

1. مرداد 1396 - 8:56
آتش به اختیار,خبرلنده,حرکت های جهادی,جوانان,کارتمیز فرهنگی,مقام معظم رهبری,شهرک شهید رجایی,شهرستان لنده,اردوهای جهادی,اقدامات فرهنگی,اخبار لنده
قابل توجه مدیران و مسئولان لنده ای:
«آتش به اختیار» جوانان لنده ای برای رفع مشکلات جاده شهرک شهیدرجایی لنده+تصاویر
نویسنده: 
سید اسماعیل میری
حرکت های جهادی این روزها بیشتر حول فرمایشات مقام معظم رهبری در باب آتش به اختیار می چرخد چرا که هرجایی که مشکلی هست و مسئولان نسبت به آن کم کاری دارند جوانان انقلابی با حضور خویش اقدام به رفع آن کرده که مورد پسند مردم نیز واقع شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، چه زیبا خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید: کسی که یک عمل صالح، یک کار نیک و یک کار خیری انجام دهد قبل از این که برای دیگران باشد برای خودش یک خیری را فرستاده است.

گاهی حجم وعده های مسئولان آن قدر زیاد می شود که در لابه لای حجم کارها گم می شوند و این جوانان انقلابی هستند که در این برهه زمانی با حرکت های جهادی نمونه ای از" آتش به اختیار" مقام معظم رهبری را در عمل اجرایی می کنند و دیگر منتظر نخواهند ماند تا زمانی مشخص برای انجام کار از طرف مسئولین مشخص شود.

جوانان شهرک شهید رجایی لنده با اراده قوی و عزمی راسخ" آتش به اختیار" را در اندیشه و عمل معنا کردند و با پتک، کلنگ و بیل و دستان و اراده پولادین خویش بخشی از سنگ های بزرگ در مسیر جاده شهرک شهید رجایی به شهرلنده را که هنوز خاکی می باشد ولی بیشترین تردد در این جاده صورت می گیرد را از مسیر عابران و رانندگان حذف کردند تا زمینه آمرزش اموات خویش را با این اقدام جهادی از سوی عابران و رهگذران بگیرند.

آتش به اختیار یک وظیفه همگانی است

 قدرت آبروشن از طراحان این اقدام جهادی در گفت وگو با خبرنگار این پایگاه خبری گفت: چندین سال است که جاده شهرک شهید رجایی به طرف پارکینگ نیروی انتظامی و خاکی بودن آن و زدیک تر شدن مسیر تردد عابران و خودروها همه سعی می کنند از این مسیر استفاده کنند که متاسفانه به دلیل حجم سنگ های بزرگ در جاده اکثر خودروها با مشکلاتی مواجه می شدند که در اقدامی همراه با دوستان تصمیم گرفتیم این مشکل را برطرف کنیم.

وی افزود: این اقدام در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری و "آتش به اختیار" صورت گرفت چرا که چندین بار نیز به مسئولان مراجعه کردیم ولی هیچ کس برای رفع این مشکل اقدامی نکرد.

این جوانان انقلابی لنده ای تصریح کرد: با این اقدام جهادی از سوی دوستانم ضمن رفع مشکل اساسی این جاده که برداشتن سنگ های بزرگ با استفاده از پیتک و اهرم بود بیشتر مشکلات رانندگان نیز رفع شده است.

وی تاکیدکرد: هرچند این اقدام ما شاید از نگاه مسئولان و خیلی از مردم ناچیز باشد ولی آن قدر مهم هست که باعث رضایت مندی 100درصدی مردم و رانندگان این مسیر را پس از سالها در پی داشته باشد.

آبروشن اظهارکرد: در این حرکت جهادی لازم است از محمدرضا رضایی، حامدعزیزی،علی باز شهبازی، یداله عسکری که به حق برای انجام این حرکت خداپسندانه با جان و دل کارکردند باید قدردانی کرد ولازم است بدانیم که آتش به اختیار یک وظیفه همگانی است.

حرکت های جهادی بهترین الگو برای مسئولان است

محمد زکی حسن زاده از فرهنگیان شهرستان لنده ضمن اشاره به آتش به اختیار مقام معظم رهبری گفت: اگر بیشتر حرکت های تمیز و زیبای فرهنگی و جهادی در هر حوزه ای که باشد برای جلب رضای خداوند باشد مصداق عینی آتش به اختیار است.

وی افزود: این اقدامی جهادی جوانان شهرک شهید رجایی لنده علی رغم اطلاع دقیق مسئولان از وضع موجود این جاده از سوی عده ای از جوانان ای شهرک و در راستای تحقق "آتش به اختیار" صورت گرفته است که حقیقتاً قابل تحسین است.

 این فرهنگی لنده ای تصریح کرد: حرکت های این چنین در جامعه کم نیستند ولی امیدواریم مسئولان از چنین اقداماتی که شاید چندان به چشم می آیند ولی باعث رفع مشکل اساسی بخشی از شهر می شوند را به عنوان آیئنه عبرت خویش قرار دهند و با همین روحیه جهادی نسبت به رفع مشکلات مردم تلاش کنند.

آتش به اختیار تداعی کننده روزهای جهادسازندگی است

جعفر آخش یکی دیگر از شهروندان لنده ای با قدردانی از این حرکت جهادی اظهارکرد: این حرکت زیبای جوانان شهرک شهید رجایی بیشتر ما را به دوران جهاد سازندگی و دفاع مقدس می برد که چگونه عاشقانه مشکلات مردم را یکی یکی پیگیری و رفع می کردند.

وی افزود: لازم است همه مردم به سمت حرکت های جهادی روی بیاورند چرا که ما نیز بخشی از جامعه هستیم و باید برای نهادینه کردن این فرهنگ زیبا تلاش کنیم.

"آتش به اختیار" یعنی همین حرکت قابل تحسین جوانان در رفع بخشی از مشکلات شهری

بیژن عزیزی از دیگر فرهنگیان شهرستان لنده ضمن اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در باب آتش به اختیار گفت: حقیقتاً با این حرکت امروز جوانان شهرک فجر مصداق کلام نافذ مقام معظم رهبری در باب" آتش به اختیار" از سوی این جوانان در عمل برای همه ما به اثبات رسید.

وی افزود: این حرکت جهادی در نوع خود جای تحسین دارد و امیدواریم مسئولان ما نیز در عمل با الگو گیری از این چنین حرکت های نسبت به رفع مشکلات مردم اقدام نمایید.

آتش به اختیار یعنی در پیشگاه خداوند و مردم خود را مسئول بدانی

در ادامه این گزارش وقتی محمد محمد پور رانند بیل تراکتوری لنده ای در حال عبور از این مسیر بود با دیدن این چنین صحنه ای خود نیز با اقدام جهادی خویش نسبت به رفع بخشی از مشکلات این جاده اقدام و حقیقتاً وی نیز آتش به اختیار را در باب این حرکت جهادی تکمیل کرد.

وی گفت: وقتی جوانان را در حال درآوردن سنگ های بزرگ از مسیر جاده دیدیم و وقتی سئوال کردن خود را نیز در پیشگاه خداوند و مردم مسئول دانستم و بنده نیز در این اقدام خداپسندانه خود را شریک دانستم و در رفع بخشی از کار نیز مشارکت کردم.

بدون شک این چنین اقدامات جهادی از سوی مردم نه اولین است و نه آخرین چرا که مصداق این چنین حرکت های در حوزه فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و سایر حوزه ها نیز شاید کم باشد ولی بیشترجنبه عام المنعه دارد که برگرفته از همان فرمایش مقام معظم رهبری در باب "آتش به اختیار" است که چندان رسانه ای نمی شوند چون اعتقادشان جلب رضایت خداوند درگمنامی است.

انتهای پیام/م75

 

تصاویر تکمیلی: 

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس