آخرین اخبار

پربازدیدها

8. مرداد 1396 - 1:53
اقتصاد مقاومتی فصل جدیدی از اتکا به دانش بوی را در دل مردم همیشه سخت کوش ایران اسلامی زنده کرد به طوری که برخی کشورهای جهان با الگو گرفتن از آن در حال افزایش سطح تولیدات داخلی و حمایت از کالای خود هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، امروزه خیلی از کارشناسان علم اقتصاد به ماهیت وجودی اقتصاد مقاومتی که شاکله آن خودباوری و تکیه بر حمایت از دانش بومی است به خوبی پی برده اند و باردیگر بر اشراف کامل مقام معظم رهبری بر وضعیت اقتصادی و کلام نافذ ایشان در خصوص اقتصاد مقاومتی و لازمه اجرایی کردن آن در جامعه پی برده اند.

اقتصاد مقاومتی علاوه بر افزایش توان تولید داخلی باعث اشتغالزایی و جذب سرمایه های ملی و بومی در مناطق مختلف کشور نیز شده است.

چندین سال است که سرمایه گذارانی از استان کهگیلویه وبویراحمد و چهارمحال و بختیاری با هدف عملیاتی نمودن دانش بومی و استفاده از ظرفیت های داخلی شهرستان لنده اقدام به احداث سه مزرعه پرورش ماهی در منطقه خوش آب و هوا و پشمه های همیشه جوشان موگرمون نموده اند که علاوه بر استفاده از منابع عظیم این شهرستان توانسته اند باعث اشتغالزایی بیش از 120نفر در این مزرعه پرورش ماهی به صورت مستقیم و غیرمستقیم شغل ایجاد کنند.

تولید سالانه بیش از یک هزارتن و صادرات این محصول مغنی به تمامی استان های کشور نمونه از توانمندی داخلی با شعار ما می توانیم در حوزه اقتصاد مقاومتی است.

امروز همه ماهی قزل آلای موگرمون را به خوبی می شناسند و این برند در بازار ماهی فروشان سراسر کشور کاملا شناخته شده است و همین نیز به پایداری اقتصاد مقاومتی و به بارنشستن آن کمک زیادی کرده است.

منطقه موگرمون در فاصله 12کیلومتری شهرلنده قراردارد.

انتهای پیام/م75

تصاویر تکمیلی: 

نظرات کاربران

https://eitaa.com/khabarlendehe
http://khabarlendeh.ir
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
http://sapp.ir/khabarlendeh
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس