آخرین اخبار

10. شهريور 1396 - 15:30
عسل شهرستان لنده به دلیل تنوع آب و هوایی و گونه های مختلف گیاهان داروئی به عنوان یکی از با کیفیت ترین عسل های استان کهگیلویه وبویراحمد شناخته می شود که به دلیل نبود صنایع تبدیلی و بسته بندی متاسفانه تا کنون نتوانسته است جایگاه خود در سطح استان و استان های همجوار پیدا کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، پرورش زنبور عسل در مناطق سردسیری و گرمسیری یکی از بهترین و سودآورترین مشاغل است هرچند مشکلات و هزینه های خاص خود را نیز به همراه دارد.

 عسل تولیدی شهرستان لنده به دلیل تنوع آب و هوایی و گونه های مختلف گیاهان داروئی به عنوان یکی از با کیفیت ترین عسل های استان کهگیلویه وبویراحمد شناخته می شود که سالانه بیش از 30تن عسل از شش هزار کندوی عسل در این شهرستان برداشت می شود.

یکی از اقدامات خوب بسیج سازندگی شهرستان لنده در این چند سال واگذاری تسهیلات اقتصاد مقاومتی به همراه آموزش های عمومی و تخصصی در این زمینه است که خوشبختانه کسانی که از این تسهیلات استفاده کردند کاملاً راضی هستند.

با پایان یافتن مرداد و شروع نیمه اول شهریورکار برداشت عسل از 6 هزار کندوی عسل در مناطق مختلف و بخصوص مناطق سردسیری کوه سیاه، کوه سفید و باغ‌های دلی مهرجان آغاز شده است که متاسفانه به دلیل نبود صنایع تبدیلی و بسته بندی به صورت کیلویی به فروش می رسد.

مرغوبیت و کیفیت بی نظیر عسل این شهرستان باعث شده است که مشتریانی از استان های خوزستان، بوشهر و شیراز عسل این شهرستان را همواره خریداری کرده و در شهرستان های استان خود به فروش برسانند.

حال امیدواریم مسئولان شهرستان لنده نسبت به اعطای تسهیلات ایجاد صنایع تبدیلی و بسته بندی به منظور ارتقای سطح کمی و کیفی و همچنین صادرات عسل این شهرستان اقدام کنند.

شهرستان گرمسیری لنده با 22 هزار نفر جمعیت و 80 روستای دارای سکنه در حدود 208 کیلومتری یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده است.

انتهای پیام/م75

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675