آخرین اخبار

پربازدیدها

16. شهريور 1396 - 8:59
ورزش عامل اصلی پیوند اعضای همه نوجوانان، جوانان، میانسالان و سالخوردگان است که شوق و علاقه به رشته های ورزشی را می توان در استادیوم های مختلف ورزشی این وحدت و یکپارچگی را به عینه مشاهده کرد ولی کم توجهی و غفلت از نقش مهم جایگاه ورزش یعنی سرگردانی و گرفتاری جوانان در دام اعتیاد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، ورزش از زمان های گذشته تا کنون همواره به عنوان یک جایگاه تاثیرگذار در برقراری روابط انسانی و همچنین پیوند دهنده ملت های مختلف جهان باهم است و این در حالی است که در بیشتر کشورهای جهان جنگ و یا قطع رابطه با سایر کشورها حاکم است.

نقش و جایگاه ورزش در کاهش آسیب های فردی و اجتماعی نقشی سازنده است، لذا لازم است مسئولان امر در جهت رفع نیازهای اولیه جوانان در حوزه ورزش گام بردارند.

شهرستان لنده از جمله شهرستان های محروم استان کهگیلویه وبویراحمد است که اگری گذری کوتاه در تمام حوزه های عمرانی، کشاورزی، فرهنگی و ورزشی آن داشته باشیم  به این مثل زیبا که می فرماید:"رنگ رخساره حکایت کند از سر درون "خواهیم رسید.

ورزش شهرستان لنده از گذشته تا کنون همواره مورد بی مهری مسئولان قرار داشت و تا اینکه در دولت نهم و دهم کمی از این تابوی بی مهری کاسته و یک سالن ورزشی ویژه بانوان و یک سالن استخر شنا برای ایجاد شور و نشاط در بین جوانان این شهرستان ایجاد و احداث شد.

متاسفانه بعد از آن تا کنون علی رغم تغییر مدیران مختلف با طیف های سیاسی مخالف و موافق هیچ توفیقی در حوزه ورزش این شهرستان به لحاظ تامین اعتبارات حاصل نشد و تنها پروژه دولت یازدهم هم با 60درصد پشرفت بیش از 3سال است که مهر خاموشی بر لب دارد و چشم انتظار زیر لفظی مسئولان حوزه ورزش استان است.

داد هیئت های ورزشی شهرستان لنده در نبود امکانات و تجهیزات به دردی مذمن تبدیل شده است که پژواک صدایشان تنها در کوه و بازگشتش به خود آنان شده است چرا که هیچ گوشی با وجود فریادها تا کنون ضجه های آنان را نشنیده است.

تغییر مدیریت جدید در حوزه ورزش شهرستان لنده به دلیل عدم حمایت مالی از حوزه ورزش شهرستان چندان توفیقاتی در بر نداشت و تنها پروژه ورزشی( زمین چمن مصنوعی)، سالن های ورزشی نیز در گیر و دار بروکراسی اداری و اعتباراتی سرگردان تر از همیشه گرفتار شدند.

حال بیش از دوماه است که رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان لنده که در سنوات گذشته نیز چنین بار اقدام به استعفا از وضعیت موجود اعتبارات ورزشی کرده بود استعفای خود را به مسئولان شهرستانی و استانی تقدیم کرده است و گران از همیشه از وضع موجود همچنان گلایه مند است.

متاسفانه در این گیرو دار تابستانی که می توانست مبدا و منشاء نشاط و سرگرمی برای جوانان این دیار باشد به علت تغییرات و مشکلات اعتباراتی باعث سرگردانی و از هم پاشیده شدن شیرازه ورزش این شهرستان شد که امیدواریم هرچه سریعتر مسئولان شهرستانی و استانی نسبت به انتخاب مدیری توانمند اما با حمایت مالی بیشتر نسبت به حوزه ورزش شهرستان لنده تلاش کنند تا این خلاً حاکم بر ورزش و جوانان این شهرستان هرچه سریعتر پر شود.

عذرخواهی فرماندار شهرستان لنده از جوانان/ خبر خوب و غدیرانه(عید غدیر) برای جوانان لنده

دارا کریمی نژاد فرماندار شهرستان لنده در نشست خبری در گفت وگو با خبرنگاران با گلایه از وضع موجود در حوزه ورزش لنده گفت: حقیقتاً مسئله ورزش و جوانان این شهرستان مغفول ماده است و باید هرچه سریعتر تصمیمی عاجل برای رفع این معضل گرفت.

وی تاکیدکرد: شرمنده تک تک جوانان این شهرستان هستیم و به همین واسطه از همه جوانان و ورزشکاران عذرخواهی می کنم.

فرماندار شهرستان لنده تصریح کرد: بزودی مدیری از جنس ورزش سکان مدیریت ورزش وجوانان شهرستان لنده را به عهده خواهد گرفت و امیدواریم بتوانیم بخشی از مشکلات را هرچه سریعتر رفع کنیم.

وی اظهارکرد: بنا بر تاکید و پیگیری های صورت گرفته از سوی مدیریت ارشد این شهرستان، مقرر شد در یک فرصت سه ماه مشکلات ورزش شهرستان با هماهنگی هیئت های ورزشی ساماندهی شود.

کریمی نژاد تاکید کرد: مبلغ 400 میلیون تومان جهت  ساماندهی هیئت ها و ورزش شهرستان لنده در آینده نزدیک در اختیار  اداره ورزش و جوانان این شهرستان قرار خواهدگرفت.

انتهای پیام/م75

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس