آخرین اخبار

پربازدیدها

13. مهر 1396 - 18:43
آتش سوزی, خبرلنده, کوه سفید, شهرستان لنده, مدیریت بحران, سکوت مدیریت بحران, کارکنان منابع طبیعی, اطفای حریق, حریق, نابودی طبیعت, جدال با آتش, اخبار لنده
در ادامه آتش سوزی های شهرستان لنده:
کوه سفید لنده همچنان در آتش می سوزد/پای لنگان توسعه و سکوت در برابر نابودی جنگل ها +تصاویر
نویسنده: 
سید اسماعیل میری
روز های سخت و طاقت فرسا، کمر جنگل های پوشیده از بلوط کهگیلویه وبویراحمد را با تیغ تبر سودجویان و آتش کین سودجویان در حال جان دادن است و هرروز شاهد یک آتش سوزی در گوشه ای از جنگل های این استان هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، تابستان با همه سختی هایش دست در دست پائیز داد تا بلکه قسمتی از آتش سوزی های که از آتش کین سودجویان و تیغ تیز تبرهایشان در امان باشد ولی گویی در روزهای نخستین فصل پائیز نیز جنگل های این استان به خصوص شهرستان لنده در امان نبوده و کوه سفید که نمادی از استقامت است همچنان در آتش می سوزد.

کارکنان اداره منابع طبیعی و جنگل بانی به همراه دوستداران منابع طبیعی شهرستان لنده با وجود تلاشی 24ساعته پس از اطفای حریق و به علت وزش باد دوباره آتش فعال و دود سفید این آتش سوزی از فاصله چندین کیلومتری قابل مشاهده است.

ذبیح اله محمدی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده در گفت وگو با خبرنگار این پایگاه خبری ، ضمن گلایه از عدم همکاری مردم و مسئولان در خصوص وضعیت آتش سوزی در کوه سفیدگفت: با وجود تلاش جهادی نیروهای منابع طبیعی و تعدادی از همیاران طبیعت و اطفای کامل حریق در کوه سفید متاسفانه با وزش باد شدید دوباره قسمت های از این کوه طعمه حریق و در حال آتش سوزی می باشد.

وی افزود: با وجود درخواست کمک از ادارات و مدیریت بحران شهرستان، متاسفانه تا کنون عملاً کسی برای بسیج نیروهای مردمی و یا اداری به یاری کارکنان این اداره نیامده و کارکنان این اداره در حال جدال با آتش هستند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده تصریح کرد: همشهریانی که با تشکیل گروههایی در فضای مجازی دم از خروج از بن بست میزنند باید بدانند در وهله اول باید وضع موجود که همانا حفظ منابع طبیعی تجدید شونده است ،حفظ شود.

محمدی اظهارکرد: متاسفانه مردم نیز عملاً در کمک و یاری رسانی به نیروی های منابع طبیعی در روستای شیتاب کم لطفی کردند که امیدواریم با حضور جهادگران منابع طبیعی و دوستداران طبیعت آتش سوزی کوه سفید هرچه سریعتر اطفای کامل شود.
انتهای پیام

تصاویر تکمیلی: 

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس