پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

پربازدیدها

21. آبان 1396 - 9:22
سال است که هیچ نمایشگاهی در راستای معرفی آثار هنرمندان شهرستان لنده که به حق همپای اساتید بزرگ کشوری هستند برگزارنشد بود و امروز که نمایشگاه اشک قلم بر پاشد علاوه بر حضور بازدید کنندگان اساتید هنرهای تجسمی و خوشنویسی نیز حضور پیداکردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، هنر تنها زبانی است که قاطبه مردم جهان به خوبی می توانند از آن به درک درستی برسند و گاهاً هم باعث صدور فرهنگ ملل در تاریخ بوده و خواهد بود.

پس از سال ها فراموشی جایگاه هنر خوشنویسی و تهذیب از طرف مشاور هنری فرمانداری و با همکاری ارشاد اسلامی شهرستان لنده نمایشگاهی تحت عنوان اشک قلم در شهرلنده راه اندازی شد که با استقبال پر شور شهروندان ، دانش آموزان و به ویژه اساتید خوشنویسی شهرستان مواجه شد.

این نمایشگاه در راستای معرفی آثار سیاوش تفی زاده از هنرمندان، نقاش و اساتید خوشنویسی و هنر تهذیب در جلوی شهرداری قدیم برپاشد.

حیات اله پایانی یکی از فرهنگیان شهرستان لنده در خصوص نقش و جایگاه هنر دراین شهرستان گفت: ای قلم اشک تو دامان وجودم را گفت، هنر در شهرستان لنده چنان ریشه دار هست که زائیده آن تربیت هنرمندانی همچون تقی زادها است.

محمد حسین حسن پور یکی دیگر از فرهنگیان شهرستان لنده گفت: اهل هنر میزبانان تاریخ هستند که برای همیشه ماندگار خواهند ماند.

هدایت پرویزیان یکی دیگر از بازدیدکنندگان نمایشگاه اشک قلم گفت: اقدامی جالب و در راستای ترویج هنر ناب خوشنویسی پس از سال ها در این شهرستان صورت گرفت که این اقدام می تواند بابی برای ترویج این هنر در مدارس باشد.

وی افزود: مدیران و دبیران هنر مدارس می توانند از این فرصت جهت بازدید و شیوه هاو اصول کار خوشنویسی که هنراصیل ایرانی است بازدید کنند.

عبدالصاحب محمدی از پیشکسوتان هنرتعزیه و خویشنویسی در شهرستان لنده گفت: جای بسی خوشحالی است که پس از چندین سال امروز بارقه ای از امید در دل هنرمندان خوشنویس نمایان شد و آثار هنرمندان این خطه جهت بازدید علاقه مندان به نمایش گذاشته شد.

وی افزود: وقتی انسان به یک تابلو نقاشی و یا یک اثر فاخر خوشنویسی نگاه می کند به زیبایی هنر پی می برد ولی غافل از اینکه صاحب اثر چندین ماه برای خلق آن زحمت کشیده است.

محمدی اظهارکرد: مسئولان ما باید حامی هنرمندان و اهالی فرهنگ وهنر باشند تا بتوانند در زمینه های مختلف با خلق آثاری بدیع هنر شهرستان را یک گام به جلو سوق دهند.

در ادامه بازدید از نمایشگاه اشک قلم اساتید خوشنویسی پس از سال ها دست به قلم شدند و چندین کلمه به یادگار خطاطی کردند.

این نمایشگاه تا پایان هفته در روبروی شهرداری قدیم لنده جهت بازدید علاقه مندان به هنر از ساعت9صبح تا ساعت 20شب دایر می باشد.

انتهای پیام

تصاویر تکمیلی: 

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس