پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

پربازدیدها

9. آذر 1396 - 10:41
امروزه یکی از مشکلات اساسی که گریبانگیر شهرهای بزرگ و کوچک است بحث دفن غیراصولی زباله ها و رهاسازی آنان در دل طبیعت است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، امروزه شهرداری ها در شهرهای کوچک و بزرگ برای جمع آوری زباله ها از کوچه ها و خیابان ها تلاش های زیادی دارند تا شهری آراسته و زیبا داشته باشند که این زیبا سازی شهری متاسفانه گاهی همراه با دفن غیر اصولی و غیربهداشتی در دل طیبت همراه است.

مشکلات اساسی جایگاه دفن زباله دفع اصولی زباله‌ها در طبیعت است که همین امر اثرات مخربی را بر محیط زیست به خصوص محیط زیست این شهرستان می تواند داشته باشد.

بی‌توجهی، کم‌ کاری و سهل ‌انگاری در این مورد می‌تواند سلامت افراد جامعه را به ‌شدت تحت تأثیر قرار دهد که با وجود پیگیری های مکرر از سوی اداره حفاظت محیط زیست متاسفانه این امر مهم چندان مورد توجه مسئولان شهرداری قرار نگرفته و مشکلات جایگاه دفن زباله های شهرداری لنده همچنان پابرجا است.

بدون شک زباله‌های شهری ترکیبی از مواد مختلف انسانی، حیوانی و زائد صنعتی و کشاورزی است که باکتری ها و سموم ناشی از زباله های صنایع به دلیل دفع غیر اصولی آن، به خاک و یا آب منتقل می‌شوند و مواد پلاستیکی نیز پس از دفع به‌ صورت مواد زائد تجزیه نشدنی در زباله انباشته و در خاک باقی می‌مانند که حیوانات وحشی و زمین های کشاورزی پائین دست این جایگاه را با مشکلات اساسی و زیست محیطی روبه رو خواهد کرد.

مهمترین مشکل دفع غیر اصولی زباله های شهرداری، آلودگی آب‌های زیرزمینی در اثر نفوذ شیرابه است که به دلیل عدم رعایت اصول دقیق مهندسی بوجود می‌آید.

گفتنی است در جلسات مختلف شورای سلامت شهرستان لنده در خصوص بررسی وضعیت جایگاه دفن زباله های شهرداری لنده مصوبات زیادی در خصوص ساماندهی و دفن اصولی آن برگزارشده است که متاسفانه هیچ کدام از این مصوبات تا کنون اجرایی نشده است.

انتهای پیام

تصاویر تکمیلی: 

نظرات کاربران

https://eitaa.com/khabarlendehe
http://khabarlendeh.ir
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
http://sapp.ir/khabarlendeh
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس