پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

پربازدیدها

13. آذر 1396 - 17:20
شبکه های دیجیتال,ماهواره,خبرلنده,عدم پوشش شبکه های ماهواره ای,اخبار لنده,روستای بیشه ای,شهرستان لنده,بخش مرکزی لنده,گلایه مردم
گلایه مردم روستای بیشه ای از وضعیت شبکه های دیجیتال در لنده:
روستای که از اوضاع کشور بی خبراست/عدم پوشش گیرنده های دیجیتال و گرایش به سمت خرید ماهواره در روستاهای لنده
نویسنده: 
سیداسماعیل میری
شاید باورش مشکل باشد ولی روستای بیشه ای از توابع بخش مرکزی لنده سال ها است که به واسطه عدم پوشش گیرنده ها دیجیتال محروم اند و به سختی با سیستم آنالوگ فقط شبکه استانی دنا و شبکه سه سیما را تماشا می کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، چند سالی است که با پیشرفت فناوری ارتباطات دور دست ترین، کویری ترین و کوهپایه ترین مناطق کشوراز نعمت شبکه های دیجیتال بهره مند می باشند که متاسفانه بیشتر روستاها به دلیل پستی و بلندی از دریافت همه شبکه های دیجیتال به طور کلی محروم اند.

مردم روستای بیشه ای سالهاست که از طریق بخشداری مرکزی و فرمانداری شهرستان لنده و حتی صداوسیمای مرکز استان پیگیر پوشش شبکه های دیجیتالی در این روستا هستند اما متاسفانه در عصر ارتباطات و فناوری های دیجیتال هنوز ساکنین عزیز این روستا از نعمت پوشش شبکه های تلویزیون و گیرنده های دیجیتال محروم هستند.

البته در این بین نیز مسئولان شهرستانی و استانی وعده های برای پیگیری مشکلات روستا به خصوص گیرنده های دیجیتال در فواصل مختلف داده اند که برخی عملیاتی و برخی نیز به وادی فراموشی سپرده شده است.

یکی از شهروندان این روستا در گفت وگو با خبرنگار این پایگاه اطلاع رسانی اظهارکرد: اگر دنیا را آب ببرد ما به واسطه نداشتن شبکه های دیجیتال از آن بی خبر هستیم.

وی افزود: تنها شبکه ای که در روستای بیشه ای آن هم از طریق سیستم آنالوگ می گیرد شبکه استانی دنا و شبکه سوم سیما آن هم به صورت نصف و نیمه است که در بیشتر اوقات به طور کلی همین دو شبکه را هم نمی گیرند.

این شهروند روستایی تصریح کرد: انتظار داریم مسئولان شهرستانی واستانی به واسطه گسترش دنیای تکنولوژی هرچه سریعتر این معضل را رفع کنند تا خانواده ها به سمت خرید و نصب ماهواره که معایب و آسیب های خود را به همراه دارد نروند.

 روستای بیشه ای دارای 15خانوار از توابع بخش مرکزی شهرستان لنده و در فاصله 13کیلومتری شهرلنده واقع شده است.

انتهای پیام

تصاویر تکمیلی: 

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس