پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

16. آذر 1396 - 8:00
آنچه در آئین تجلیل از معلولان لنده ای گذشت:
از سد معبر معلولان لنده ای تا گلایه مجری از عدم رسیدگی به معلولان+تصاویر
نویسنده: 
سیداسماعیل میری
جشن و آئین تجلیل از معلولان موفق شهرستان لنده با حضور مسئولان این شهرستان به مناسبت روز جهانی معلولان و هفته وحدت برگزارشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، امروز و به مناسبت هفته وحدت و روزجهانی معلولان جشن و آئین تجلیل از معلولان موفق شهرستان لنده با حضور امام جمعه، معاون فرماندار و مسئولان این شهرستان در سالن خدیجه کبری(س) برگزارشد.

در ابتدای این جشن معلولان را یکی یکی در حالی به داخل سالن می آوردند که پاشنه ورودی سالن راه را بر ویلچرهای لرزان معلولان بسته بود با هزار بدبختی و به کمک حاضرین در سالن به داخل هدایت می شدند.

لبخندهای معنا دار معلولان با ویلچرهای خود به همراه موانع سد راه بر زیبایی ها و تلخی های این جشن باشکوه افزود.

امروز معلولانی به جشن خودشان آمده بودند که یکی از آنان از قهرمانان تیم ملی کاراته بود و دیگری نیزدر زمینه مسائل هنری صاحب سبک و توانمندی های خارق العاده ای بودکه حاضرین را به تحسین و تشویق وا داشتند.

در اولین قسمت برنامه رئیس اداره بهزیستی شهرستان لنده با حضور در جایگاه از همه حاضرین به خصوص صاحبان اصلی جشن به نحو شایسته ای تقدیر کرد و گزارشی از وضعیت خدمات ارائه شده به معلولان لنده ای را تشریح کرد.

بعد از آن نیز کیان احمدی یکی از دانش آموزان مهدهای تحت حمایت اداره بهزیستی با حضور در سر صحنه به بیان شعری زیبا در ستایش خداوند و نعمت معلولیت قرائت کرد که پس از اتمام شعر حاضرین یکپارچه وی را مورد تشویق خود قرار دادند که مدیر شبکه بهداشت و درمان لنده نیز وعده اهدای جایزه ای نفیس را به وی داد.

مجری برنامه نیز با قرائت قطعه شعری از عدم رسیدگی مسئولان به معلولان نیز گلایه های داشت که ظاهراً ترکش های آن به برخی از مسئولان نیز اصابت کرد و بعد نیز با دعوت مجری گروه سرود یکی از مدارس شهرستان لنده به اجرای سرود پرداختند.

بعد از قرائت شعر کیان احمدی، با دعوت مجری برنامه امام جمعه شهرستان لنده به پشت تریبون رفت و از زحمات والدین معلولان و اداره بهزیستی این شهرستان قدردانی کرد.

وی افزود: خدمت به بیماران به خصوص معلولان جامعه یک خدمت مضاعف است که از عهده هر انسانی برنخواهد آمد.

پس از سخنرانی امام جمعه شهرستان لنده نوبت به جذاب ترین قسمت برنامه یعنی اجرای طنز توسط گروه فرهنگی هنری تهلخار رسید که اجرای زیبای سلیمان تاج دینی و رضا عسکری باعث شد که معلولان حاضر در جشن ضمن گشوده شدن لبخند بر لبانشان با گوشی های همراه خود به فیلمبرداری بپردازند.

این جشن مصادف شد با میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) و هفته وحدت تا بار دیگر با وحدت و همدلی و همزبانی برای رفع مشکلات معلولان قدم برداریم تا شاید گرهی از مشکلات معلولان بر طرف شود.

در پایان این جشن به 40نفر از معلولان شهرستان لنده جوایزی به رسم یادبود توسط اداره بهزیستی این شهرستان اهدا شد.

گزارش و عکس:سیداسماعیل میری

انتهای پیام

تصاویر تکمیلی: 

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس