پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

پربازدیدها

2. بهمن 1396 - 8:24
گاهی فضای عبور و مرور در سطح خیابان ها و کوچه ها آنقدر نامناسب است که معلولان که هیچ انسان های سالم هم در عبور از خیابان ها و کوچه های شهر با مشکل مواجه می شوند.

به گزارش خبرلنده، یکی از چالش های مهم پیش روی جامعه معلولان در شهرها و روستاها وضعیت نامناسب خیابان ها و کوچه ها است چرا که از یک سو ادارات خدمات رسان چنان خیابان ها را شخم زدن که آثار زخم آن را می توان در جای جای خیابان های این شهر به وضوح مشاهده کرد.

از طرف دیگر وضعیت ایجاد پل ها و جدول به گونه ای است که امکان تردد یک معلول با ویلچر و سد معبرهای پی در پی کسبه بازار عملاً امکان تردد معلولان را گرفته است.

بانک ها و خود پرداز های آنان که جای خود را دارند چرا که هیچ کدام مناسب برای حضور معلولان جانمایی نشده اند و گاهاً معلولان از روی ناچاری دست به دامان مردم می شوند تا مستمری و یا یارانه خود را بگیرند و این در حالی است که شاید آرزو داشته باشند خودشان مستمری ماهیانه شان را از خود پردازها بگیرند که عملاً این حق طبیعی و حقوق شهروندی از آنان سلب می شود.

فضای نامناسب ورودی برخی ادارات نیز به گونه ای  است که برای حضور معلولان چندان مناسب سازی نشده اند و ای در حالی است که در جلسات شورای اداری شهرستان لنده دایماً بر مناسب سازی ورودی ادارات تاکید می شود.

به هرحال وضعیت ساختار شهری، ادارات دارای دو طبقه و یا چند طبقه فاقد آسانسور و معابر شهری باید به گونه ای ساماندهی شوند تا فضای شهری متناسب با حضور معلولان نیز ایجاد شود.

انتهای پیام

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس