آخرین اخبار

پربازدیدها

21. بهمن 1396 - 1:25
دهه فجر,خبرلنده,جشن بزرگ انقلاب,آواها و نواها,شهرستان لنده,شاهنامه خوانی,مسعود خرمی,ترانه های محلی,اخبار لنده
به مناسبت دهه مبارک فجر اجرا شد:
برگزاری جشن بزرگ انقلاب با آواها و نواهای محلی در شهرستان لنده+تصاویر
نویسنده: 
سیداسماعیل میری
جشن بزرگ انقلاب با آواها و نواهای محلی با حضور هنرمندان عرصه موسیقی به مناسبت سی ونهمین طلیعه پیروزی انقلاب اسلامی در شهرستان لنده برگزارشد.

به گزارش خبرلنده، امروز و به مناسبت سی و نهمین طلیعه پیروزی انقلاب اسلامی با حضور پرشور آحاد مختلف مردم جشن بزرگ انقلاب با آواها و نواهای محلی به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لنده در سالن خدیجه کبری این شهربرگزارشد.

 

 

در این جشن خوانندگان موسیقی محلی از شهرستان لنده و استان خوزستان به نوازندگی و خوانندگی به طور زنده پرداختند که با استقبال و تشویق گرم حاضرین مواجه شده است.

 

 

اسماعیل زارعی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لنده ضمن اشاره به دستاوردهای فرهنگی انقلاب اسلامی گفت: انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی بوده و هست که جوشش جوانه های امید از دل مناطق محروم در حوزه فرهنگ و هنر نمونه از آن است.

وی افزود: یکی از مهمترین رسالت های ما در حوزه فرهنگ فراهم کردن زمینه برای نمایان شدن استعدادها در حوزه های مختلف فرهنگی و هنری به خصوص موسیقی است.

 

 

در ادامه نیز به دعوت مجری برنامه سید مسعود خرمی از نوازندگان و خوانندگان استان خوزستان به روی صحنه رفت و علاوه بر اجرای موسیقی خود دقایقی نیز به طور زنده به نوازندگی گیتار و خوانندگی پرداخت.

 

 

خرمی ضمن گلایه از مسئولان گفت: متاسفانه چندین سال است که وضعیت سیستم صوتی در این شهرستان در تمام برنامه ها مشکل دارد و انتظار داریم که مسئولان اقدامی اساسی در خصوص تامین سیستم صوتی در شان هنر این شهرستان داشته باشند.

 

در ادامه نیز حسین سعید نژاد و حامد خنجری از شاعران شهرستان لنده با حضور در پشت تریبون سروده های جدید خود ا تقدیم مردم این شهرستان کردند.

 

 

بعد از وی حجت الاسلام سید امین خسرونژاد با حضور در پشت تریبون به بیان خاطراتی از دوران عضویت در گروه سرود خود و کمبود امکانات گفت: یکی از ماندگار ترین دوران هنر شهرستان لنده 20سال پیش بود که شهرستان لنده در همه زمینه های هنری از تئاترگرفته تا سرود و مسابقات قرآنی در کشور افتخار آفرینی می کرد.

وی افزود: پس از سال ها از آن روزها با گسترش امکانات و تجهیزات متاسفانه چندان نتوانسیتم همانند گذشته افتخار آفرین باشیم.

 

 

در ادامه نیز فریبرز بینایی با حضور در جایگاه شروع به شاهنامه خوانی و یاریار محلی کرد و در ادامه سایر خوانندگان و نوازندگان نیز به اجرای برنامه زنده پرداختند.

انتهای پیام

 

تصاویر تکمیلی: 

نظرات کاربران

https://eitaa.com/khabarlendehe
http://khabarlendeh.ir
http://khabarlendeh.ir/node/83675
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس