آخرین اخبار

پربازدیدها

7. اسفند 1396 - 10:19
استقبال سرد, خبرلنده, شهرداری لنده, رنگ رفتگی بلوارها, خرابی آسفالت ها, چاله چوله ها, اخبار لنده, شهرستان لنده, نبود سرویس بهداشتی, سرگردانی مسافران
گزارش ویژه:
استقبال سرد شهرداری لنده از نوروز97+تصاویر
نویسنده: 
سیداسماعیل میری
سال نو فرصتی است تا علاوه بر جامه نو پوشیدن تن خسته و رنجور شهر نیز از یک سال خستگی شهری جامه نو به تن کد و گردشگران و مسافران هنگام ورود به شهر آثار استقبال از آنان را به عینه احساس کنند ولی گویی شهرلنده چندان آمادگی برای میزبانی گردشگران را ندارد.

به گزارش خبرلنده، اسفند ماه فصل خانه تکانی است و اگر گذری کوتاه به ورودی شهرها و روستاها بیاندازیم کم کم شهرداری ها و دهیاری ها بلوارها و خیابان ها و کوچه را برای میزبانی گردشگران و میهمانان نوروزی آماده می کنند.

 

 

رنگ کاری بلوارها، گل کاری بلوارها و پارک ها، تعمیر چراغ ها و رنگ آمیزی تیرها، پرکردن چاله چوله ها و تعویض پرچم ها از مصادیقی است که در این روزها می بایست تمام شده باشند تا آمادگی کامل به استقبال بهار برویم.

 

 

رنگ رفته بلوارها، چراغ ها، نرده های ورودی و میادین، دست اندازها، خرابی آسفالت کف خیابان های ورودی و وسط شهر، خاموشی چراغ های زیبایی بلوار امام خمینی(ره) شهرلنده مصادیقی غیرقابل انکار برای عدم استقبال از نوروز در این شهر است.

 

 

متاسفانه مدیریت جمع آوری پسماند شهری به گونه ای است که در سطح خیابان امام خمینی(ره) و خیابان های منتهی به خیابان اصلی کمتر شاهد سطل زباله برای ریختن زباله کسبه بازار هستیم و به همین منظور کسبه بازار اقدام به ریختن زباله در جداول می کنند که زحمت و بار اصلی این ضعف مدیریت بر دوش یکی از رفتگران شهرداری است که در طول روز 24ساعته در حال پاکسازی جدوال این خیابان است.

 

عدم جانمایی صندلی در مناطق مختلف شهر یکی دیگر از اشکالات حوزه مدیریت شهری است که نه به این شهردار و شورا بلکه به شهرداران و شوراهای گذشته نیز بر می گردد و این یکی از گلایه های همیشگی شهروندان لنده ای است که تحقق آن نیازی به چندین سال چشم انتظاری ندارد.

 

 

سرویس های بهداشتی در سطح شهر نیز به اندازه کافی نیستند و همین یک سرویس بهداشتی که در پارک ورودی شهر هم هست یک درب آن قفل و طرف دیگر هم وضعیت مناسبی ندارد.

 

 

در خیابان ها و سایر مناطق مختلف شهر نیز اصلاً سرویس بهداشتی وجود ندارد که مسافران و یا گردشگرانی که به شهر می آیند از آن استفاده کنند و به همین دلیل است که بیشتر آنان واقعا سرگردان به سمت پمپ بنزین و یا ترمینال مسافربری در حرکتند و فاصله بسیار زیادی تا شهر دارند.

 

 

سال های سال است که نخاله های ساختمانی و سنگ های بزرگ در ورودی شهر که متعلق به افراد شخصی هستند چنان ورودی شهر را نامناسب کرده است که شهرداری حتی به خود اجازه صدور اخطاریه جهت دیوار کشی این املاک و مخروبه های میدان اصلی شهر را نداده است.

 

 

به هرحال نمی توان همه مشکلات را به گردن مجموعه جدید شهرداری وشورا انداخت ولی با کمی تدبیر و تدبر می توان بخش زیادی از مشکلات را در کمترین زمان ممکن رفع کرد که لازمه آن مدیریت جهادی است.

انتهای پیام

 

تصاویر تکمیلی: 

نظرات کاربران

https://eitaa.com/khabarlendehe
http://khabarlendeh.ir
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
http://sapp.ir/khabarlendeh
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس