پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

پربازدیدها

15. اسفند 1396 - 7:45
پرتگاه خطرناک, خبرلنده, تهدیدطبیعی, روستای قیام, مدیریت بحران, اخبار لنده, بازی با جان مردم, گلایه مردم, امنیت
وقتی خطر جان مردم روستای قیام را تهدید می کند:
ترس و لرز مردم قیام به واسطه پرتگاه 50متری در روستا/زخم های که با حرف مداوا نمی شوند+تصاویر
نویسنده: 
سیداسماعیل میری
پرتگاه ضلع غربی روستای قیام با ارتفاعی بیش از 50متر یکی از مهمترین تهدیدات طبیعی است که مردم این روستا را در معرض خطر قرار داده است.

به گزارش خبرلنده،رسیدگی به مطالبات و درخواست های عمومی مردم یکی از مهمترین وظایف مسئولان است که در یک پروسه زمانی مشخص باید رسیدگی، بررسی و تصمیمات لازم هرچه سریعتر نسبت به موضوع مطرح شده اتخاذ گردد ولی گویی برخی مسائل مهم که با جان مردم به طور مستقیم سروکار دارد گاهی به فراموشی سپرده می شوند که لازم است یک بازنگری کلی صورت گیرد.

روستای قیام به دلیل قرار گرفتن در کنار رودخانه های شور و قلات و وجود پرتگاه های خطرناک که ارتفاع آنها تا ۵۰متر نیز می رسد به خودی خود در معرض خطرو تهدیدی طبیعی قرار گرفته است که سال های سال است که مسئولان وعده های زیادی برای رفع این خطر تنها در شعار نه در عمل در دیدار های مختلف به مردم دادند و هنوز هم مردم شاهد تحقق این وعده ها هستند.

 

 

یکی از مهمترین تهدیدات طبیعی که روستای قیام سال های سال با آن مواجه است بحث پرتگاه 50متری واثع شده در ضلع شرقی روستا است که با توجه به عمق آن در نوع خود یک تهدید بالقوه محسوب می شود.

 

 

ایمن سازی این پرتگاه از کف رودخانه مهمترین مطالبه مردم از مسئولان و متولیان امر است و جالب است که مدیرکل فعلی مدیریت بحران استاندار کهگیلویه وبویراحمد و بازرسان همراه با مجموعه کشوری این مدیریت نیز بازدیدی از این نقطه حادثه خیز دو سال پیش داشتند و قول مساعد جهت ایمن سازی آن را به مردم این روستا دادندکه هیچ خبری از این وعده ها نشد که نشد.

 مردم این روستا انتظار دارند که مسئولان با ایمن سازی این پرتگاه از تکرار هرگونه حوادث ناخوشایندی در این روستا جلوگیری کنند تا بیش از این مردم روستا با ترس و دلهره از کنار این پرتگاه عبور نکنند.

 

 

دو الی سه روز است که شورای اسلامی و دهیاری روستای قیام به منظور پیشگیری اولیه از خطر سقوط شهروندان اقدام به فنس کشی بخشی از این پرتگاه از محل اعتبارات دهیاری کرده است که لازم است.

هرچند این تنها یک مسکن کوتاه است ولی لازم است مسئولان شهرستان لنده، مدیریت بحران استان، استاندار کهگیلویه وبویراحمد و همه مسئولان یک بار هم که شده است برای همیشه با اجرای عملیات کف سازی و دیوارسازی بتی برای محافظت بیشتر از این روستا و رفع نقاط حادثه خیز این پرتگاه مردمان این روستا را یاری نمایید.

روستای قیام در فاصله 22کیلومتری شهرلنده مرکز شهرستان لنده واقع شده است که یکی از روستاهای پرجمعیت این شهرستان نیز به شمار می آید.

انتهای پیام

تصاویر تکمیلی: 

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس