پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

پربازدیدها

26. فروردين 1397 - 7:58
نبود پوشش تلفن همراه,خبرلنده,شهرستان لنده,عدم آنتن دهی,تلفن همراه,اخبار لنده,گلایه ساکنین روستاها,عدم ارتباط,عدم پوشش دهی تلفن همراه,ارتباطات,بحران,تپه ماهورها
گلایه های روستانشینان لنده ای از عدم پوشش شبکه های تلفن همراه:
روستاهای که هیچ پوشش مخابراتی ندارد/برای برقرای تماس باید به روی تپه برویم
نویسنده: 
سیداسماعیل میری
بیشتر روستاهای شهرستان لنده با جمعیت های مختلف هنوز از پوشش شبکه های مخابراتی محروم هستند و تاکنون هیچ گونه اقدامی از سوی مسئولان مخابرات صورت نگرفته است و اگر هم گرفته باشد خیلی تاثیری در پوشش 100درصدی نداشته است.

به گزارش خبرلنده، نبود پوشش تلفن همراه موضوعی است که با توجه به ضرورت این امر اجتناب ناپذیر شرایط زندگی در روستاها را واقعا با چالش مواجه کرده است به طوری که در برخی بحران ها نظیر ورود همین سامانه بارشی به شهرستان لنده و عدم پوشش تلفن همراه در برخی روستاها به گونه ای بود که باعث افزایش سطح خسارت ها و به مخاطره افتادن جان چندین نفر به علت عدم پوشش شبکه های تلفن همراه بوده است.

 

در برخی روستاها به دلیل عدم آنتن دهی تلفن همراه در روزهای آفتابی، بارانی ، سرمای زمستان و گرمای سوزان تابستان باید به روی تپه ماهورها و یا پشت بام منازل خود بروند تا بتوانند تماسی با نزدیکان خود بگیرند.

 

بیشتر روستاهای شهرستان لنده با جمعیت های مختلف  هنوز از پوشش شبکه های مخابراتی محروم هستند و تاکنون هیچ گونه اقدامی از سوی مسئولان مخابرات صورت نگرفته است و اگر هم گرفته باشد خیلی تاثیری در پوشش 100درصدی نداشته است.

 

 مردم روستاها، شورا و دهیاران چندین سال است پیگیر جدی رفع این معضل اساسی در روستای خود در دو بخش مرکزی و موگرمون در شهرستان لنده هستند که وعده های مسئولان تاکنون راه به جایی نبرده است و دهها مکاتبه با مسئولان استان و تهران همچنان نیز بی نتیجه بوده است.

 

در عصر امروز، که به عصر ارتباطات شهرت دارد ارتباطات و حتی زندگی مردم نیازمند امکانات و تکنولوژی های ارتباطی و مخابراتی است اما متاسفانه بیشترروستاهای شهرستان لنده فاقد پوشش آنتن دهی تلفن همراه است.

 

 

جعفر محمدی دهیار روستای مال ملا در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، ضمن گلایه از وضعیت موجود آنتن دهی تلفن همراه در این روستا اظهارکرد: دو اپراتور شبکه همراه اول و ایرانسل با توجه به تبلیغات وسیع رسانه ای خود و با امکانات و با پیشرفت تکنولوژی در بخش مخابرات، نتوانسته است نارضایتی های مذکور را در روستای مال ملا رفع کند.

 

وی افزود: با وجود پیگیری های مستمر از سوی شورای اسلامی و دهیاری روستای مال ملا تا کنون هیچ نتیجه ای دست ما را نگرفت ولی از مسئولان منطقه و شهرستان می خواهیم که این موضوع را پیگیری کرده و نسبت به رفع این مشکل مهم اقدامات لازم را انجام دهند.

 

دهیار روستای مال ملا تصریح کرد: اینترنت روستا از وضعیت چندان مناسبی برخوردار نیست و میزان سرعت و حرکت آن بیشتر شیبه به حرکت لاک پشت است تا اینترنت که انتظار می رود که مسئولان شرکت مخابران نیز نسبت به افزایش میزان پهنای باند و سرعت آن اقدام لازم را به عمل بیاورند.

 

وی در ادامه گفت: روستای مال ملا کمتر از دوکیلومتر با شهرفاصله دارد و تپه ای که دکل همراه اول نصب کردن بخاطرمسلط بودن روستاهایی زیادی چون مال ملا مالشیخ، مال آخوند، آبدره و..را ساپورت خواهدکه فقط نیازبه تقویت شدن وپهنای باند دارد.

 

انتهای پیام

 

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس