پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

پربازدیدها

15. ارديبهشت 1397 - 20:30
مظلومیت شهدای روستای عروه,خبرلنده,شهرستان لنده,اخبار لنده,نفت و گاز,پتروشیمی,فراموشی,محرومیت
غبار محرومیت بر گرده مردمان روستاهای کهگیلویه وبویراحمد:
محرومیت ومظلومیت شهدای روستای عروه+تصاویر
نویسنده: 
سیداسماعیل میری
روستای عروه یکی از محروم ترین روستاهای شهرستان لنده در کهگیلویه وبویراحمد است که بعد از 38سال از انقلاب اسلامی هنوز از داشتن جاده مناسب محروم است و محروم تر از آن گلزار شهدای این روستا است.

به نقل از خبرلنده، استان کهگیلویه وبویراحمد با داشتن مواهب الهی کم نظیر خود در ضمره استان های ویژه به لحاظ داشتن نفت، گاز و پتروشیمی است ولی بیشتر روستاهای این استان هنوز از داشتن جاده مناسب و حداقل امکانات اولیه بی نصیب هستند.

 

 

روستای عروه از توابع بخش مرکزی شهرستان لنده است که در فاصله 30کیلومتری شهرلنده واقع شده است که با داشتن چشم انداز های طبیعی و گردشگری بسیار و داشتن آب و هوایی مطبوع و سرحدی بهترین موقعیت جغرافیایی را برای جذب گردشگر دارا می باشد.

 

 

اما با همه زیبایی های این منطقه و با گذشت بیش از چهاردهه از انقلاب اسلامی متاسفانه هنوز از داشتن راه ارتباطی مناسب محروم است و چند سال پیش جاده ارتباطی این روستا کد احداث داشت که چند ماهی فعالیت بر روی این محور کار صورت گرفت که کم کم نیز به فراموشی سپرده شده است.

 

 

 

گلزار مطهر دو شهید این روستاها سال های سال است که در اوج مظلومیت و محرومیت والدین شهیدان عادل آزاده و خسرو تقی زاده همچنان چشم به راه همت مسئولانی برای ساماندهی مزار این دو شهید اند.

 

 

وضعیت گلزار این دو شهید در روستای عروه به گونه است که مردم و خانواده های این شهیدان در سالهای گذشته با حصاری از گچ و سنگ و سایبان چوبی و با کاشت درخت در اطراف این دو مزارشهید را به صورت موقت ساماندهی کردند ولی گویی مظلومیت و محرومیت همچنان یکی از ارکان مهم زندگی روستانشینان عروه است.

 

شهید عادل آزاده متولد1350در تاریخ 18اسفندماه66در منطقه قشن کردستان و شهید خسرو تقی زاده متولد1350 در تاریخ 31 دی ماه 65 در منطقه عملیاتی شلمچه به درجه رفع شهادت نائل آمدند.
 

 

ادامه تصاویر را می توانید در زیر مشاهده نمایید:

تصاویر تکمیلی: 

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس