پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

پربازدیدها

29. مرداد 1397 - 17:58
در راستای ارتقای سطح بهداشتی اماکن صورت گرفت:
اجرای طرح ضربتی بازدید از آرایشگاه‌های زنانه در لنده/جمع آوری لوازم بهداشتی غیرمجاز ازآریشگاه ها+عکس
نویسنده: 
سیداسماعیل میری
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده از اجرای طرح ضربتی بازدید از آرایشگاه‌های زنانه در راستای ارتقای سطح بهداشتی فردی و اجتماعی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرلنده، امراله خانی  با اشاره به ضرورت بازرسی از اماکن عمومی به خصوص آرایشگاه های زنانه گفت: اجرای طرح ضربتی بازدید از آرایشگاه‌های زنانه با هدف ارتقای سطح بهداشتی این اماکن، با حضور کارشناسان واحدهای بهداشت محیط، دارو و غذا و نظارت بر درمان این شبکه از هفته گذشته تا کنون در حال اجراست.

 

 

 

 وی افزود: در این گشت مشترک، بازدید و نظارت ویژه از تمامی آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی انجام خواهد شد.

 رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده تصریح کرد: در این طرح تمامی موارد بهداشتی این اماکن با اولویت نظارت بر رعایت بهداشت فردی متصدیان، نحوه استریل و ضدعفونی کردن وسایل و تجهیزات کار و وضغیت بهداشتی لوازم آرایشی بهداشتی بررسی شده و ضمن ارائه آموزش‌های لازم و یادآوری‌هایی در این خصوص، با متخلفان برخورد قضایی می شود.

 

 

 خانی با اشاره به اینکه بسیاری از بیماری های پوستی، قارچی و بیماری های رفتاری همچون ایدز و هپاتیت، از بیماری های مرتبط با لوازم آرایشی عنوان شده اند، ابراز داشت: بهترین راهکار در جهت جلوگیری از بیماری های ذکر شده، استفاده از وسایل اختصاصی است.

 وی با بیان اینکه لوازم آرایشی و بهداشتی تاریخ گذشته و فاقد مجوز و پروانه بهداشتی در آرایشگاه های زنانه شهرستان لنده، جمع آوری شد تأکید کرد: شهروندان از سلامت مواد آرایشی و بهداشتی اطمینان حاصل کنند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را از طریق سامانه تلفنی ۱۹۰ اعلام تا پیگیری و اقدام لازم صورت گیرد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان لنده تاکیدکرد: در آینده نزدیک کلاس توجیهی و آموزشی رعایت موازین بهداشتی برای صنف آرایشگران برگزار خواهد شد.

انتهای یپام

تصاویر تکمیلی: 

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس