پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

پربازدیدها

21. شهريور 1397 - 8:57
مشارکت مردم برای ارتقای شاخص های سلامت:
برگزاری اولین جلسه اعضای مجمع خانه مشارکتِ مردم در سلامت لنده/محله محور کردن سلامت+ تصاویر
نویسنده: 
سیداسماعیل میری
اولین نشست مجمع مشارکتی خانه سلامت شهرستان لنده با حضور اعضای این مجمع در سالن کنفراس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده برگزارشد.

به گزارش خبرلنده، در ابتدای این نشست ایرج جرنده با تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) به مشکلات حوزه های اجتماعی و نقش سازنده و مشارکت گروهی مردم در این حوزه پرداخت.
وی افزود: یکی از مهمترین چالش های حوزه بهداشت روان خانواده ها بحث طلاق عاطفی در میان اعضای خانواده ها به خصوص همسران جوان و گرایش به سمت فضاهای مجازی است.
رئیس مجمع مشارکتی خانه سلامت شهرستان لنده تصریح کرد: پیر پسری و پیر دختری در جامعه و افزایش آمار سن ازدواج یکی از چالش های اساسی در خانواده ها است که این آسیب باعث بروز مشکلات روحی و روانی برای تک تک اعضای خانواده است.
در ادامه نیز امراله خانی، مدیر شبکه بهداشت و درمان لنده گفت: اولین جلسه اعضای مجمع خانه مشارکت سلامت مردم با هدف آشنایی بیشتر با شرح وظایف و تبیین کلی چشم انداز و مسیر برنامه ها و اهداف آینده مجمع برگزار شد.
وی با اشاره به تاثیر بالای مشارکت مردم در سلامت جامعه گفت: هدف از تشکیل این مجمع مشارکت همگانی افراد برای سلامت در زمینه‌های جسمی،روحی و روانی است.
خانی خاطر نشان کرد: رفع مشکلات بهداشتی و درمانی با همکاری و مشارکت مردم و هم اندیشی و همفکری میسر است که می تواند زمینه ساز رفع خیلی از مسائل باشد.
وی با اشاره به اینکه اولین گام در ترغیب مردم جهت همکاری در مشارکت مردم آگاهی و انگیزه می باشد اظهار داشت: آموزش و توجیه عموم مردم در رابطه با نقش بالای آنان در حل مشکلات سلامت، در اولویت برنامه های این مجمع هست.
مدیر شبکه بهداشت و درمان لنده یادآور شد: استفاده از ظرفیت نخبگان، معتمدین و رابطین بهداشت در هر محله می تواند نقش بسزایی در پیشبرد اهداف برنامه داشته باشد.
گفتنی است اولین جلسه مجمع مشارکت مردم در سلامت لنده با حضور رئیس، دبیر، و سه نفر از اعضای اصلی آن در محل شبکه بهداشت و درمان لنده برگزار شد.
در پایان این جلسه نیز مقرر گردید که با همکاری موسسه چاوشان سلامت و جمعی از دوستداران طبیعیت منطقه تفریحی گردشگری موگرمون پاکسازی شود.
انتهای پیام

تصاویر تکمیلی: 

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس