پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

پربازدیدها

26. شهريور 1397 - 21:18
روایت خدمت بی منت به محرومان:
خدمت عاشقانه مهندسین بسیجی با نمایش اقتدار عاشورایی در روستاهای محروم لنده+تصاویر
نویسنده: 
سیداسماعیل میری
رزمایش خدمت یا اقتدار عاشورایی محمد رسول الله(ص)2 این روز های در سراسر ایران اسلامی در حال برگزاری است که کانون بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی ناحیه مقاومت بسیج شهرستان لنده با حضور در روستاهای محروم این شهرستان اردوی جهادی چند روزه ای را در حوزه های گوناگون اجرا کردند.

به گزارش خبرلنده، از ابتدای شهریور ماه در سراسر ایران اسلامی شاهد رزمایش خدمت اقتدار عاشورایی محمدرسول الله(ص)2را در جای جای ایران اسلامی با هدف خدمت بی منت به آحاد جامعه را شاهد هستیم که با بسیج امکانات گسترده در سطوح مختلف عمرانی، آموزشی، خدماتی، فرهنگی،  رفع نیاز های اولیه مردم به خصوص در مناطق محروم در حال اجرا است.

 

 

کانون بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی ناحیه مقاومت بسیج شهرستان لنده با برگزاری اردوی چند روزه در قالب رزمایش خدمت و اقتدار عاشورایی محمد رسول الله(ص) 2 با حضور در روستاهای بخش موگرمون و مرکزی شهرستان لنده به ارائه خدمات مختلف پرداخته است.

 

 

سرگرد اسفندیار مختاری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج لنده در گفت وگو با خبرنگار این پایگاه خبری گفت: مرحله اول رزمایش بزرگ خدمت محمد رسول الله (ص) 2 با هدف به نمایش گذاشتن ظرفیت و توان و اقتدار نیروهای بسیجی به خصوص در خدمت رسانی به مناطق محروم در سراسر ایران اسلامی در حال برگزاری است.

وی افزود: این رزمایش در سطح شهرستان لنده نیز با اجرای برنامه مختلف برگزار و در ادامه نیز شاهد برگزاری اردوی جهادی کانون بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی این ناحیه در روستاهای محروم شهرستان در زمینه های دامپزشکی، دامپروری، باغبانی،  آموزش کاشت داروهای گیاهی ، آموزش تغذیه دام، رعایت بهداشت دام، خدمات دارویی رایگان دامپزشکی، جراحی دام و بازدید از عرصه و مزارع مورد اقدام کشاورزان به فعالیت پرداختند.

 

 

محبت خواه مسئول کانون بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان لنده در گفت و گو با خبرنگار این پایگاه خبری گفت: با توجه به تأکید مقام معظم رهبری در خصوص از بین بردن فقر و‌محرومیت،اردوی جهادی تخصصی، فرهنگی، درمانی، آموزشی، بهداشتی سه روزه کانون بسیج مهندسین کشاورزی شهرستان لنده، با هدف آموزش و محرومیت زدایی و اقتصاد مقاومتی در قالب طرح بسیج همگام با کشاورز در روستاهای محروم در قالب رزمایش رزمایش اقتدار بسیجیان محمد رسول الله(ص)2برگزارشد.

وی افزود: بسیج مهندسین با حضور در روستای ده غندی از توابع بخش موگرمون 29اتاق و آغل دامداران روستا را برای جلوگیری از ورود انواع انگل،جرب،شپش و کنه سمپاشی کردند که با استقبال ساکنین روستا و دامداران مواجه شد و خواستار اجرای پی در پی برنامه های این چنینی از بسیج مهندسین کشاورزی شهرستان لنده شدند.

 

 

محبت خواه اظهارکرد: اردوی جهادی سه روزه سردار شهید هدایت اله طیب کانون بسیج مهندسین کشاورزی به همراه تیم پزشکی برای ویزیت رایگان از جمله پزشک عمومی، ماما، دادرس، ایستگاه سلامت، آموزش طب سنتی را به روستای آبرزگه اعزام و به مدت یک روز ساکنین روستای های کهناب و آبرزگه را معاینه و به طور رایگان ‌ویزیت کردند.

 

 

مسئول کانون بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان لنده تصریح کرد: در ادامه این اردوی نیز گروه جهادی بسیج مهندسین به روستای گرداب کبیر سفر و اقدام به برگزاری مسابقه طناب کشی بین تمامی دانش آموزان روستا کرده و 14بسته اقلام فرهنگی بین 14دانش آموز این روستا شامل (دفتر،دو مداد،پاک کن،مداد تراش،جامدادی،خط کش، 12مداد رنگی،خودکار) توزیع گردیده است.

وی تاکیدکرد: به منظور ارائه خدمات سلامت نیز به محضو ورود گروه جهادی نیز ایستگاه سلامت برپا و اقدامات غربالگری شامل تست فشارخون، قندخون و قد و وزن نیز ارائه شده است.

 

 

محبت خواه اظهارکرد: برگزاری ایستگاه صلواتی در حسینیه ثارالله و ارائه خدمات به بسیجیان از دیگر اقدامات گروه جهادی بسیج مهندسین در سطح شهر بوده است.

 

 

 مسئول کانون بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان لنده تصریح کرد: بازدید از باغات دم قنات و مزارع نمونه برنج و آموزش آفات و بیماریهای مزرعه و باغات از دیگر اقدامات بسیج مهندسین بوده است.

 

 

وی خاطر نشان کرد: برگزاری 8کلاس آموزشی در قالب طرح ملی همگام با کشاورز در اردوی سه روزه جهادی کانون بسیج مهندسین کشاورزی شهرستان لنده از دیگر اقدامات ارزشمند این کانون در قالب رزمایش خدمت محمد رسول الله(ص)2صورت گرفته است.

 

 

محبت خواه در پایان از همکاری و همراهی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج لنده، بسیج سازندگی، مهندسین و اعضای کانون بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی و سایر ادارات که بیشترین همکاری را داشتند قدردانی کرد.

انتهای پیام

تصاویر تکمیلی: 

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس