پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

پربازدیدها

13. آبان 1397 - 8:02
مطالبه جدی مردم از مسئولان:
بررسی صلاحیت رانندگان آژانس های مسافربری درون شهری
نویسنده: 
سیداسماعیل میری
صلاحت حرفه ای رانندگان یک امر ضروری و مهم در بحث ناوگان شهری است که لازم است مسئولان امر در خصوص بررسی صلاحیت های اخلاقی، حرفه ای و کاری آژانس ها تمام جوانب احتیاط را رعایت کنند.

به گزارش خبرلنده، ناوگان حمل و نقل عمومی یکی از مهمترین مباحث در توسعه روز افزون مسائل شهری است چرا که این ناوگان با جابجایی روزانه هزاران نفر در سطح شهرها کمک شایانی به مشکلات ترافیکی و کاهش میزان مصرف سوخت خواهد کرد.

در کنار این ناوگان پویا و فعال آژانس های مسافرکشی شخصی با هدف کاهش بارترافیکی از دوش تاکسی های درون شهری ایجاد و راه اندازی شده است که همین مسئله باعث رفع بسیاری از مشکلات شهروندان نیز شده است.

اما کسان یکه می خواهند مجوز فعالیت در آژانس های مسافرکشی را داشته باشند می بایست یکسری قوانین را رعایت نمایند که متاسفانه برخی از مسئوان آژانس های درون شهری چندان پایبند به این قوانین نیستند و بعضاً نیز برخی مشکلات را برای شهروندان و یا مسافران ایجاد می کنند.

بحث تائید صلاحیت حرفه ای رانندگان آژانس های دورن شهری یک  مسئله مهم و حیاتی است که متولیان امر می بایست با دقت بیشتری نسبت به اجرایی شدن قوانین در رابطه با آژانس های فعالیت کنند.

متاسفانه در برخی آژانس ها علائمی که نشان دهنده آژانسی بودن تاکسی درون شهری شخصی باشد وجود ندارد و تنها چیزی که رانندگان این آژانس ها با خود حمل می کنند یک تابلو در روی خودرو است که به راحتی قابل تغییر و جابجایی است.

مسئله بعدی صلاحیت خود راننده آژانس است که می بایست از تمام فیلتر های قانونی از جمله پلیس اماکن حتماً تائیدیه داشته باشد که بیشتر رانندگان آژانس ها فقط چند را معرفی می کنند و سایر افراد فعالیت کنده را معرفی نمی کنند که همین مسئله نیز تا کنون باعث شده است تا پلیس اماکن به خوبی با چند تا از این آژانس ها برخورد لازم را داشته باشد.

به هرحال باتوجه به اینکه همه شهروندان بر حسب همین نظارت های است که خانواده خود را به دست آژانس ها می سپارند لازم است که هم مسئولان آژانس ها و مسئولان و متولیان ساماندهی آژانس ها نسبت به نظارت بیشتر بر کار رانندگان و بررسی صلاحیت حرفه ای آنان اقدام نمایند.

انتهای پیام/  

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس