پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

پربازدیدها

27. آبان 1397 - 9:35
صنعت دامپروری یکی از مهمترین صنایع در تامین امنیت سلامت غذایی جامعه است که توجه به فرصت های سرمایه ای آن می تواند علاوه بر تامین نیاز کشور به صنعتی قابل مطمئن برای صادرات نیز تبدیل شود.

به گزارش خبرلنده، امروزه توجه به ظرفیت عظیم حوزه کشاورزی یکی از مهمترین سیاست های کشورهای درحال توسعه است به طوری که بیشترین سرمایه گذاری ها به دلیل بازگشت سریع سرمایه نیز در این حوزه صورت می گیرد.

این صنعت پویا و در حال توسعه باعث شده است تا برخی کشورهای جهان سومی نیز نسبت به توسعه زیرساخت های سنتی به صنعتی اقدام کنند و با وارد نمودن دستگاه ها و علوم پیشرفته حوزه کشاورزی خود را به رشد قابل خود در این حوزه برسانند.

یکی از زیربخش های مهم در حوزه کشاورزی بحث توجه به صنعت دامداری و دامپروری است که بیشترین نقش را در تولید نیازمندی های جامعه در تامین فراورده های گوشتی و لبنی دارد.

تامین نیازمندی های جامعه در حوزه تولیدات دامی به گونه ای است که کم کم شاهد تغییر شیوه دامداری از سنتی به صنعتی هستیم و همین عامل علاوه بر افزایش سطح تولیدات دامی و لبنی باعث افزایش قابل توجه سرمایه در گردش سرمایه گذاران نیز خواهدشد.

شهرستان لنده به دلیل موقعیت بکر جغرافیای خاص خود به یکی از قطب های تولید دام سبک در سطح استان تبدیل شده است چرا که به طور همزمان از دو اقلیم آب وهوایی سردسیری و گرمسیری بهره مند است و همین دلیل نیز عاملی برای روی آوری دامداران به افزایش تولیدات دامی شده است.

تغییر شیوه دامداری از سنتی به صنعتی یکی از راهبردهای اساسی در حوزه تولیدات دامی در شهرستان لنده است که خوشبختانه با افزایش سطح اعتبارات و تسهیلات صندوق توسعه روستایی و بنیاد مستضعفان در سطح شهرستان این تغییر در حال بارور سازی است که می تواند تاثیر بسزایی در افزایش سطح تولیدات دامی و لبنی داشته باشد.

حضور فعال سرمایه گذارا در این حوزه باعث شده است تا توجه به تولید و پرورش دام با نژاد های برتر جهانی همانند بز سانن مورد توجه قرارگیرد و در آینده نزدیک با بهره برداری از این طرح ها شاهد تحولاتی بزرگ در این حوزه برای رسیدن به پیشرفت قرارگیریم .

راه اندازی و بهره برداری از چندین طرح صنعتی و نیمه صنعتی پرورش گوسفند از ظرفیت های است که نشان دهنده تغییر رویکرد مسئولان از سنتی به صنعتی است که امیدواریم با توجه به این چشم اندازها شاهد رشد و پیشرفت سریع آن باشیم.

باتوجه به آمار سرشماری سال 95 در سامانه سازمان جهاد کشاورزی استان بیش از یکصدهزار راس دام سبک و بیش از سه هزار راس دام سنگین وجود دارد که این آمار بدون شک در سال 97 افزایش سطح قابل قبولی داشته است.

اقدامات موثر سازمان جهاد کشاورزی استان در توجه به زیر ساخت های دامداری صنعتی فرصتی مطمئن برای افزایش سطح بهره وری از این صنعت در افزایش تامین بازار داخلی و توجه ویژه به مبحث صادرات است که امیدواریم سایر سازمان ها نیز برای تسهیل این امرمهم همکاری بین بخشی خود را با جهاد کشاورزی تعمیق ببخشید.

انتهای پیام/

تصاویر تکمیلی: 

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس