پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

پربازدیدها

14. آذر 1397 - 16:19
گاهی برخی انسان با فراموش کردن یاد و نام خداوند دست به دامن کسانی می شوند که با حقه های دورغین خود این اسنان های ساده لوح را فریب داده و از آنان میلیون ها تومان به راحتی اخاذی می کنند بدون اینکه حاجت روا شوند.

به گزارش خبرلنده، امروزه مشکلات روحی و روانی مردم جامعه به دلیل فشار های اقتصادی چنان بر گرده مردم سنگینی می کند که برخی از کسبه بازار و افراد عادی جامعه برای رفع این گرفتاری ها بعد از فراموشی خداوند به سراغ رمال ها یا همان ملا نماهایی می روند که کار و ذاتشان سرکیسه کردن مردم و بازی با اعتقاداتشان است.

اگر بعد از دعا کردن این رمال ها حاجت روا شدند بهترین سفیر می شوند برای گیسل کردن دیگران نزد این رمال ها و اگر حاجت روا نشدند به دیگران نیز توصیه ای نمی کنند و حرفشان این است که ما بختمان بسته است.

 

---

 

در برخی شهرهای استان این رمال ها یا همان دعا نویس ها برای خود بازاری تشکیل داده و حسابی مشغول کار و کاسبی هستند که اگرگذری کوتاه به جنب آزمایشگاه مرکزی شبکه بهداشت و درمان دهدشت بزنیم شاهد هستیم که این افراد با استفاده از این موقعیت مکانی و شلوغ شهر اقدام به پهن کردن بساط خود کرده و افراد زیادی نیز در طول روز به آنان مراجعه می کند.

 

---

 

زنان و مردانی که بعضاً برای بخت گشایی، رفع مشکلات خانوادگی، افزایش مال و رزق و روزی و هزاران مطالبه دیگر که هر کدام نرخی جداگانه دارد.

 در مواردی نیز متاسفانه ایجاد شک و بد بینی در همسران از سوی همین رمال ها باعث شده است تا اختلافات گسترده ای در بین زوجین حادث شود و نهایتاً به طلاق منتهی شود.

 

---

 

جالب است که این افرادی که مراجعه می کنند به شدت تحت تاثیر حرف های این کاسب کاران قرارگرفته و تمام صحبت های آنان را 100درصد تائید می کنند ولی غافل از اینکه در ابتدا بخشی از شرح حال زندگی خود را تعریف می کنند و این رمال ها با هنرمندی و روانشناسی خود ادامه جریانات را برابر تعارف آنان حدس می زند و همه نیز تائید می کند.

البته هستند کسانی که با استناد به مفتایح الجنان، قرآن و سایر کتاب های معصومین(ع) دعا می نویسند ولی برخی ها از این فرصت ها سوء استفاده کرده و هزینه های هنگفتی از مراجعه کنندگان می گیرند.

 

---

 

نظر آیت الله مکارم شیرازی یکی از مراجع تقلید کشور در باب سرکتابی یا همان دعا نویسی :

پرسش :گاهی برخی افراد نزد اشخاص دعا گیر یا غیر آن میروند و از آنها می خواهند سر کتاب باز کند . حال بفرمایید باز کردن کتاب یا همان سر کتاب گرفتن چه حکمی دارد ؟

پاسخ :جایز نیست.

با این حال لازم است افراد فریب این رمال ها را نخورند و به کسانی مراجعه کنند که بر دعا نویسی آنان اطمینان داشته و هزینه های ناچیزی می گیرند و برای جیب شما برنامه ای ندارند مراجعه کرد وگرنه خواندن نمازهای مستحبی و قرآن و مفاتیج الجنان بعد نماز صبح در برآورده شدن حوائج نیازمندان مثمر ثمر است.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس