پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

پربازدیدها

15. آذر 1397 - 18:59
امروز مراسمی در راستای تکریم و تجلیل از معلولان لنده ای با حضور مسئولان برگزارشد که در این مراسم برنامه های شاد و متنوعی توسط معلولان اجرا و دست ساخته های انان در معرض نمایش علاقه مندان به هنرهای دستی قرارگرفت.

به گزارش خبرلنده، امروزه مشکلات و گرفتاری های جامعه چنان سخت شده است که گاهی روز های مهم تقویم را به فراموشی می سپاریم ولی هنوز هستند کسانی که شاید در عالم هستی به فکر افرادی هستند که هرچند عقب مانده ذهنی و یا معلول جسمی حرکتی هستند ولی دارای خلاقیت ها و توانمندی های هستند که باور هنرمندیشان شاید سخت باشد.

سازمان ملل متحد 3دسامبر یا 12 آذرماه را روز جهانی معلولان نامید تا همه عالم هستی بدانند که معلولان اگرچه کمبود هایی دارند ولی نیازمند حمایت همه اقشار جوامع هستند.

 

---
---
---

 

امروز و به همین مناسبت جشنی بزرگ با حضور جامعه هدف سازمان بهزیستی و با حضور مسئولان و اعضای شورای اداری شهرستان لنده در حسینه ثارالله ناحیه مقاومت بسیج لنده برگزارشد که به تصویر کشیدن لبخند بر لبان قاسم، فرهاد و کریم شاید دور از لطف نبوده است.

 

---

 

امروز شاهد هنرمندی فضل الله باقری، کوهگرد و نوای نی برزگر روشندلی که با وجود همه گرفتاری ها نوای نی اش دل حاضرین را با دکلمه باقری همنوا کرد لحظاتی اشک از چشمان حاضرین نیز سرازیر شد.

 

---
---
---

امروز نورعلی کاظمی با گلایه های بسیار از مسئولان شهرستان لنده پای تریبون رفت و از نادیده گرفتن حقوق معلولان گلایه کرد.

وی افزود: متاسفانه با وجود پیگیری های بسیار هنوز که هنوز است بیش از 80درصد فضای ورودی ادارات رمپ ورودی و ساماندهی و مناسب سازی جهت تردد معلولین و جانبازان نیست.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان لنده تصریح کرد: بیش از دو هزار معلول و سالمند و جانباز در این شهرستان از کمترین حقوق اولیه مناسب سازی شهری برخوردار نیستند و این یعنی نادیده گرفتن حقوق عامه آنان.

 

---

 

در ادامه نیز گروه هنری هنر ماندگار با هنرمندی تمام لبخند و گاهی هم قهقه را بر لبان و سیمای خندان معلولان جاری و ساری ساختند که قاسم نیز چندین بار به بالا و پائین می پرید و خنده های پی در پی و مرتب دست می زد.    

 

---
---

 

امروز روزی شاد و خندان برای معلولانی بود که در کنار خانواده های خود حضور پیدا کرده بودند و لحظاتی زیبا را با هنرمندی بچه های آسمان نیز گذراندند.

 

---

 

حجت الاسلام الهی نیا نیز لحظاتی به پشت تریبون رفت و خدمت به معلولان را یکی از مهمترین و بهترین وظایفی دانست که انسان می تواند برای جلب رضایت خداوند انجام دهد.

وی در ادامه از تلاش های خیلی خوب اداره بهزیستی و مرکز توانبخشی بچه های آسمان به طور ویژه قدردانی کرد.

 

 

---
---
---
---
---
---
---

---

 

نمایشگاه دست ساخته های و هنرهای تجسمی و سفالی مرکز توانبخشی بچه های آسمان نیز جهت بازدید علاقه مندان نیز برپا شده بود تا همه خوب ببینند که معلولیت هیچگاه محدویت نمی شناسد و همه برای بهتر زیستن تلاش می کنند.

 

---
---
---
---

---

---

در پایان این مراسم نیز از مدیر مرکز توانبخشی بچه های آسمان، معلولین موفق به خصوص ساسان شریفی عضو تیم ملی فوتسال کم بینایان ونابینایان کشور، حیدر حاتمی نژاد عضو تیم ملی کاراته ، مدرس نفر اول مسابقات بیلیارد استان و برزگر از روشندلان هنرمند با اهدای جوایزی نقدی و غیر نقدی تقدیر و تجلیل شد.

ادامه تصاویر را می توانید در زیر مشاهده نمایید:

 

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

https://eitaa.com/khabarlendehe
http://khabarlendeh.ir
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
http://sapp.ir/khabarlendeh
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس