پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

پربازدیدها

24. دى 1397 - 18:56
درپی انتقاد مردم از شبکه بهداشت و درمان لنده صورت گرفت:
روشنگری رئیس شبکه بهداشت و درمان لنده در خصوص انتقال کلینیک تخصصی/عدم همکاری ادارات در اجرای مصوبات شورای سلامت
نویسنده: 
سیداسماعیل میری
چندین هفته است که مردم شهرستان لنده در فضای های مختلف مجازی و حقیقی شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده را به دلیل انتقال کلینیک شهیدرضایی به شدت مورد نقد قرار داده اند که امروز رئیس شبکه بهداشت و درمان این شهرستان در این خصوص اقدام به روشنگری کرده است.

به گزارش خبرلنده، امرالله خانی در دومین مجمع سلامت شهرستان لنده با اشاره به سالروز ولادت باسعادت زینب کبری(س) روز پرستار گفت: امروز در حوزه بهداشت و درمان شاهد رشد و بالندگی و پیشرفت روز افزون هستیم که ماحصل تلاش های شبانه روزی همه همکاران در حوزه بهداشت و درمان است.

 

وی افزود: در مقوله سلامت در جامعه سهم شبکه بهداشت و درمان تنها 20درصد است و 80درصد باقی مانده میزان مشارکت سایر ادارات در حوزه سلامت فردی و اجتماعی است.

 

رئیس شبکه بهداشت ودرمان شهرستان لنده تصریح کرد: امنیت و سلامت جامعه مهمترین مسئله در جامعه است که سلامت روحی و روانی جامعه نیز مرهون همدلی و همکاری همه ادارات با حوزه بهداشت و درمان است.

 

وی در ادامه تاکیدکرد: توجه به پیشگیری مهمترین رسالت شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده است که در یکسال گذشته در مدارس بیش از یک هزار و 700جلد کتاب خود مراقبتی در مدارس شهری و روستایی توزیع شده است.

 

خانی اظهارکرد: بیش از 41 رابط بهداشتی در سطح شهرستان لنده به صورت هفتگی مشکلات بهداشتی و درمانی شهروندان را در سطح شهر و روستاها ارزیابی و گزارش نهایی آن به مسئولان مربوطه در شبکه بهداشت و درمان منتقل می شوند.

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده خاطرنشان کرد:متاسفانه مردم شهرستان لنده در برابر تغییر همیشه واکنش نشان می دهند که همین مسئله نیز باعث عدم پیشرفت در حوزه های مختلف شده است.

 

وی در خصوص انتقال کلینیک تخصصی شهید رضایی شهرلنده و واکنش مردم به این جابجایی در شبکه های مجازی و فضای حقیقی گفت: لازم است مردم خوب بدانند که به دلیل عدم اجرایی نظام ارجاع( ارجاع یعنی بیمار به پزشک عمومی مراجعه و پس از تشخیص پزشک عمومی به متخصص معرفی می شود) از سوی بیمه بیش از در دو مرحله 166میلیون تومان و 170میلیون تومان شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده متحمل جریه نقدی شده است که این جریمه نیز به دلیل عدم اجرای این نظام صورت گرفته است که شبکه مجبور به انتقال این کلنیک بوده است.

 

خانی اظهارکرد: از طرف دیگر به دلیل کمبود جا و مکان در درمانگاه و آماده شدن دستگاه های دیالیز باید مکانی جهت جانمایی دستگاه ها و دستگاه سونوگرافی نیز مهیا می شد که با این جابجایی عملاً این مشکل نیز برطرف شده است.

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده گفت: هرچند امروز مردم در مکان جدید این کلینیک شاید مشکلاتی داشته باشند ولی به زودی مشکلات کمبود جا و مکان این کلینیک برطرف خواهدشد.

 

وی تاکیدکرد: از زمان راه اندازی کلینیک تخصصی شهیدرضایی در شهرستان لنده شاهد کاهش میزان هزینه درمانی مردم به شهرستان های همجوار با افزایش متخصصان در شهرستان هستیم که خدمتی بزرگ به مردم است.

 

خانی اظهارکرد: متاسفانه برخی از ادارات در زمینه مشارکت در توسعه سلامت شهرستان خیلی همکاری نمی کنند و این عدم همکاری باعث برخی مشکلات در حوزه های بهداشتی شده است.

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده خاطر نشان کرد: برخی مصوبات از تیرماه سال جاری تاکنون توسط ادارات اجرایی اجرایی نشده است که عدم لایه روبی سیل بند شمالی لنده ، عدم لایه روبی کانال انتقال فاضلاب شهری در پایین دست مصلی نمازجمعه از مصوبات مربوط به شهرداری است که تا کنون اجرایی نشده است.

 

وی خاطر نشان کرد: بحث احداث سرویس های بهداشتی در مناطق تفریحی گردشگری موگرمون، کوه سیاه و سایر مناطق گردشگری متاسفانه هیچ کدام از ادارات و بخشداری ها مصوبات شورای سلامت را اجرا نکرده اند.

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس