آخرین اخبار

28. بهمن 1397 - 8:46
فلسفه برگزاری نمایشگاه های فصلی در شهرها ایجاد رقابت جهت معرفی کالاها و تولیدات است که در این نمایشگاه ها شهروندان با توجه به نوع جنس و قیمت آن حق انتخاب دارند هر جند تخفیفاتی در جهت رفال حال شهروندان صورت می گیرد ولی نارضایتی کسبه دائمی بازار را نیز به همره دارد..

به گزارش خبرلنده، امروزه توسعه کسب کار با راه اندازی نمایشگاه های مختلف فرصتی است برای ارائه بهترین تولیدات در حوزه های مختلف که بیشترین نمایشگاه ها در زمینه های پوشاک، کیف و کفش، خوارکی ها، گل و گیاه، مبلمان، لوستر و سایرمباحث است که به صورت فصلی در سطح شهرها و شهرستان ها راه اندازی می شوند که هدف اصلی آنان ارائه تازه ترین محصولات و تولیدات خود است.

 

 

راه اندازی چنین نمایشگاه ها باعث می شود تا سیلقه مشتریان و فروشندگان در عرضه و تقاضای قاطبه عموم مردم لحاظ شود که فرصت خوبی نیز برای انتخاب خانوارها نیز محسوب می شود.

 

 

با راه اندازی چنین نمایشگاه های در سطح شهرستان ها به خصوص شهرستان های کم جمعیت موجی از نارضایتی کسبه بازار حکم فرما می شود که  بخشی از این نارضایتی به لحاظ قبضه چندین روزه بازار کاملاً صحیح است چرا که کسبه بازار مالیات، اجاره بهاء و سایر هزینه ها را می پردازند ولی مجریان نمایشگاه برای چندین روز از خیلی این مباحث معاف هستند که این موضوع مهمترین عامل نارضایتی کسبه بازار است.

 

 

در جدید ترین اقدام کسبه بازار در شهرستان کهگیلویه در دیدار با فرماندار این شهرستان نمایندگان اتحادیه‌ها و اصناف این شهرستان نسبت به برگزاری نمایشگاه‌های فصلی در دهدشت انتقاد کردند.

اصناف با ابراز نگرانی از وضعیت بازار خواستار جلوگیری از برپایی هر گونه نمایشگاه شدند و اعتقاد داشتند که برگزاری نمایشگاه موجب رکود اقتصادی بازار شهر می‌شود.

 

 

بدون شک این گلایه کسبه بازار به نحوی درست است ولی از طرف دیگر مشتریان این حق را دارند که از محل برگزاری این نمایشگاه ها آنچه سلیقه و نیاز آنان در این نمایشگاه ها حاصل می شود باید بهره لازم را ببرند.

 

 

به هرحال راه اندازی نمایشگاه های فصلی اگر با تعامل با اتحادیه ها و کسبه بازار و اعلام حضور آنها در این نمایشگاه ها همراه شود شاید باری از حجم نارضایتی ها را کاهش دهد.

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس