پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

پربازدیدها

29. بهمن 1397 - 12:30
امروزه بیمه به عنوان یکی از مهمترین صنایع پیشرو در ارائه خدمات به بیمه گذاران در جوامع پیشرفته محسوب می شود که یک فرد علاوه بر پرداخت هزینه بیمه سلامت، خودرو، شخص ثالث، آتش سوزی و سرمایه گذاری و سایر مباحث به فکر پیشگیری از بروز هرگونه خسارت احتماعی است.

به گزارش  خبرلنده، صنعت بیمه امروزه به عنوان یکی از مهمترین و بهترین صنایع پیشرو در سطح کشور و جهان محسوب می شود چرا که صنعتی مهم در جهت جبران خسارت های احتمالی است که  بر اثر سوانح و حوادث صورت می گرد.

 

 

---

 

 

توسعه و اهمیت این صنعت را می توان در تصادفات، هزینه های سرسام آور درمانی و بیمارستانی، آتش سوزی ها و هزاران موارد دیگر به عینه احساس کرد که اگر این صنعت وجود نمی داشت باید منتظر حوادث تلخی به لحاظ جانی و مالی و کوله باری از مشکلات برای خانوارها باشم.

 

 

---
---

 

توجه به صنعت بیمه به خصوص بیمه تامین اجتماعی به عنوان یکی از سرمایه های اجمتماعی که بهترین پشتوانه برای خانوارها محسوب می شود باعث شد تا در چند سال گذشته مردم نیز به این ضرورت مهم پی ببرند و از طریق صنایع، کسبه، مشاغل آزاد و سایر روش ها اقدام به پرداخت حق بیمه برای آینده خود کنند.

 

استان کهگیلویه وبویراحمد یکی از استان است که در طی چند سال گذشته با فرهنگ سازی و توجه خانوارها به بحث آینده نگری بیمه رشد قابل قبولی در حوزه بیمه تامین اجتماعی داشته است.

 

 

---

 

عباس نورمحمدی با اشاره به آخرین وضعیت بیمه در این استان گفت: تعداد بیمه شدگان اصلی بیمه پرداز تامین اجتماعی در استان ، بالغ بر 98هزارنفر است که از این تعداد بیش از74هزارنفر بیمه شده اجباری و مابقی، بیمه شده اختیاری و یا بیمه های خاص از قبیل رانندگان، هنرمندان، قالیبافان، کارگران ساختمانی هستند.

 

وی افزود:جمعیت بازنشستگان استان نیز بیش از 12هزار و 300نفر است که حدود 564نفر مقرری بگیر بیمه بیکاری در استان هستند که در مجموع با احتساب بیمه شدگان و مستمری بگیران تبعی، حدود 312هزارنفر جمعیت تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی استان هستند.

 

 

با توجه به آمار های بیمه شده تامین اجتماعی استان می توان دریافت که خیلی از اقشار مختلف جامعه نظیر کارگران فصلی، کسبه بازار و سایر اقشار جامعه متاسفانه به بحث خوداتکایی در بیمه تامین اجتماعی و یا سایر بیمه ها که فردا به عنوان پشتوانه ای مهم برای آنان می باشد توجه کافی ندارند و همین مسئله در زمان بروز حادثه ای و با فوت یکی از افراد و یا کارگران در صنفی باعث چالش های مهم نظیر پرداخت دیه می شود که باتوجه به ارمام بالای حق دیه کار را برای کارفرمایان دشوار و زندگی را برای کارگران تلخ خواهد کرد ولی اگر فرد دارای بیمه باشد از این همه مشکل و چالش سربلند بیرون خواهد آمد و علاوه بر پرداخت دیه از مستمری ماهیانه نیز خانواده فرد آسیب دیده بهره مند می شود.

 

 

لذا لازم است که اقشار مختلف جامعه نسب به بیمه نمودن خود و اعضای خانواده چه از قبیل تامین اجتماعی و چه سایر بیمه ها اقدام نمایند تا در زمان بروز حوادث و یا مرگ عزیزان خود با وضعیت امروزی معیشتی و وضع آسف بار اقتصادی با مواجه نشوند.

 

 

بدون شک حمایت از نیروی کار، مهمترین رویکرد سازمان تامین اجتماعی است که اندوخته ای برای آسایش و آرامش نسل ها کنونی و آینده است.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

https://eitaa.com/khabarlendehe
http://khabarlendeh.ir
http://khabarlendeh.ir/node/83675
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس