آخرین اخبار

26. فروردين 1398 - 11:13
واکنش فرماندارلنده به ریشه کنی گیاهان داروئی در استان:
بیلچه ات را زمین بگذار که این سیلاب محصول همین ویرانگری ها است/راه اندازی کمپین ملی " نه به خریدگیاهان داروئی"
نویسنده: 
سیداسماعیل میری
فرماندار شهرستان لنده در واکنش به تخریب عرصه های مرتعی و گیاهان داروئی خواستار راه اندازی کمپین ملی" نه به خرید گیاهان داروئی" در تمام کشور شد تا کمتر شاهد تخریب عرصه های مرتعی و ملی باشیم.

به گزارش خبرلنده، دارا کریمی نژاد در واکنش به هجوم مردم به مناطق ییلاقی استان برای گیاهان سردسیری به خصوص گیاهان داروئی گفت: امروزه شاهد یک پدیده تخریب گرایانه در سطح وسیعی از مراتع ییلاقی استان هستیم که برخی از انسان های موجه و شاخص در حال تخریب مراتع هستند و اسف بار تر اینکه فرزندان خود را که باید طبیعت مهربان را به آنان معرفی کنند متاسفانه شیوه تخریب این مواهب الهی را به آنان آموزش می دهند و ذهن خلاق آنان را از هم اکنون درگیر تخریب مراتع و منابع ملی می کنند.

 

وی افزود: واقعا از دیدن برخی صحنه ها در تخریب این طبیعت زیبا به شخصه ناراحت شدم و به یاد شعر تفنگت را زمین بگذار افتاده ام و گفتم: بیلچه ات را زمین بگذار که این سیلاب ویرانگر محصول همین ویرانگری ها است.

 

فرماندار شهرستان لنده تصریح کرد: آنچه می توان از سیلاب های کشور نتیجه گرفت این است که این همه خسارت ناشی از تخریب طبیعت و محیط زیستی است که به ما انسان ها این چننی خدمت می کند و ما بی رحمانه آن را درو می کنیم و جاده و ویلا و هزاران مشکلات دیگر برای آن ایجاد می کنیم.

 

وی تاکیدکرد: باید بارو داشته باشیم که هرانسانی در چیدن، فروش، خرید گونه های گیاهی سهیم باشد در تخریب منازل هموطنان ما در سراسر کشور سهیم است و باید این را باور کنیم و باید کاری کنیم که قاتل هموطنان خود نباشیم چرا که با این کار فرسایش خاک و تخریب مراتع شده است.

 

کریمی نژاد گفت: باید این را خوب بدانیم که هرکس در تخریب طبیعت سهم باشد طبیعت نیز در انتقام از ما با سیلاب، گرمای بیش از حد و سرما و حمله وحوش به افراد کوتاهی نخواهد کرد.

 

فرماندار شهرستان لنده گفت: همه مسئولان و مردم باید در خصوص حفظ و حراست از جنگل و مراتع به خصوص گیاهان داروئی خود را موظف و مسئول بدانیم و در جهت فرهنگ سازی برای حراست از آن تلاش کنیم.

 

کریمی نژاد اظهارکرد: یکی از مهمترین دلایل سیلاب ها و روان آب ها تخریب مراتع است و اعتقاد داریم نماینده ولی فقیه دراستان، استاندار، نماینده مردم در مجلس ورئیس دادگستری، صداوسیما، اصحاب رسانه، سازمان های مردم نهاد و هنرمندان و همه و همه باید عمق این فاجعه را به نمایش بگذارند و کمپینی به عنوان " نه به خرید گیاهان داروئی" و " نه به فروش گیاهان داروئی" را در سطح استان به نمایش بگذاریم.

 

وی اظهارکرد: اصحاب رسانه خط مقدم آگاهی بخشی به جامعه در خصوص راه اندازی کمیپن ملی" نه به خرید گیاهان داروئی" باید سهیم باشیم و همه را به پیگیری از تخریب طبیعت به خصوص عرصه های طبیعی دعوت کنیم.

 

فرماندار شهرستان لنده گفت: انتظار داریم مراجع محترم قضایی در خصوص مشاهده چنین افراد تخریب گر طبیعت و عرصه های مرتعی برخورد قاطعی با عامل و یا عوامل این کار داشته باشند تا درس عبرتی باشد برای کسانیکه با هدف سود جویی به دنبال تخریب طبیعت هستند.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس