آخرین اخبار

24. آبان 1400 - 8:59
افزایش سالانه کرایه ها حمل و نقل به خصوص در ناوگان مسافر بری بین شهری به دلیل برخی مسائل ازجمله طول مسیر و سایر مسال همیشه به یک دغدغه عمومی برای شهروندان بوده است.

به گزارش خبرلنده،‌، موضوع حمل و نقل یکی از اساسی ترین مسئله های است که روزانه اقشار مختلف مردم در جامعه با ان دست و پنجه نرم می کنند و یکی از مهمترین دغدغه های روزانه مردمی است.

افزایش سالانه کرایه ها حمل و نقل به خصوص در ناوگان مسافر بری بین شهری به دلیل برخی مسائل ازجمله طول مسیر و سایر مسال همیشه به یک دغدغه عمومی برای شهروندان بوده است.

در این بین از زمان شیوع بیماری منحوس کرونا یکی از مصوبات ستاد ملی کرونا در خصوص حمل و نقل مسافران بین شهری بحث 3نفره سوار کردن برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا بوده است که با اعلام نرخ های جدید سازمان حمل و نقل جاده ای براساس تصمیم جدید ستاد ملی کرونا این محدودیت های را ظاهرا برداشته و نرخ جدید برای 4نفر را در ناوگان عمومی بین شهری ابلاغ کرده است.

از دو روزپیش موجی از نگرانی و اعترضات مردمی در خصوص افزایش برخی مسیر ها در سطح شهرستان های مختلف استان شکل گرفته است که با واکنش های زیادی نیز همراه بوده است.

دانشی رئیس اتحادیه حمل و نقل مسافران شهرستان های کهگیلویه، چرام و لنده در خصوص اعلام نرخ جدید گفت: براساس قانون سالانه یک افزایش قیمت 15 تا20درصد به دلیل افزایش قیمت قطعات و سایر نیازمندی های خودرویی با هماهنگی دستگاه های ذیربط اعمال می شود که همه رانندگان ناوگان عمومی ملزم به اجرای این نرخ نامه ها هستند.

وی افزود: امسال نیز با توجه به ادامه دار بودن شیوع بیماری کرونا شاهد سوار کردن 3نفر با یک خودرو برابر تعیین نرخ مصوب را داشتیم که در نرخ نامه آبان ماه سال 1400 از سوی انجمن صنفی حمل و نقل مسافران استان نرخ جدید ابلاغ شده است.

رئیس اتحادیه حمل و نقل مسافران شهرستان های کهگیلویه، چرام و لنده تصریح کرد: جدول اعلام نرخ کرایه مسافران در تمامی مسیرهای برون شهری شهرستان های استان در زیر آمده است و همه رانندگان و مسافران باید برابر این نرخ جدید اقدام به اخذ کرایه نمایند.

وی تاکیدکرد: در صورتی راننده ای اقدام به دریافت وجه خارج از نرخ ابلاغی نماید مسافران این حق را دارند تا با مراجعه به فرمانداری ها و بخشداری ها نسبت به طرح شکایت از راننده متخلف اقدام نمایند تا این مسئله فورا از طریق اتحادیه مورد بررسی و به پلیس راه نسبت به توقیف خودرو و معرفی فرد متخلف به دستگاه قضایی و سازمان تعزیزات حکومتی اقدام شود.

دانشی گفت: نرخ کرایه لنده_دهدشت مبلغ17هزارتومان، دهدشت_بهبهان30هزارتومان، دهدشت_چرام6هزار و 500تومان، دهدشت_قلعه رئیسی30هزارتومان، دهدشت_جاورده28هزارتومان، دهدشت_ دیشموک40هزارتومان می باشد .

جدول اعلام نرخ مسیر های بین شهری استان :

---
 
انتهای پیام/
 

نظرات کاربران

https://eitaa.com/khabarlendehe
http://khabarlendeh.ir
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675