آخرین اخبار

6. آذر 1400 - 15:24
فرمانده سپاه ناحیه لنده از ضرورت هم افزایی همه اقشار و گروه ها برای کاهش آسیب های اجتماعی در محلات کم برخوردار با محوریت مساجد و پایگاه های مقاومت خبرداد.

به گزارش خبرلنده، ،جلسه هم اندیشی و تعامل ائمه جماعات مساجد،خادمین و فرماندهان پایگاه‌های مقاومت بسیج با حضور امام جمعه، رئیس اداره تبلیغات اسلامی و فرمانده سپاه ناحیه لنده در حسینیه سپاه ناحیه لنده برگزار شد.

در ابتدای این نشست سرهنگ پاسدار روح الله ویسی با اشاره به نقش مساجد در کاهش آسیب های اجتماعی گفت:ائمه جماعات و فرماندهان پایگاه‌های مقاومت باید افراد آسیب پذیر را شناسایی و از مسئولان جهت رفع مشکلات آنها مطالبه گری کنند.

وی افزود:امامان جماعت مساجد، نقش برجسته ای در رفع مشکلات محله هستند و در کنار آنها فرماندهان پایگاه‌ها همکار و همیار آنها هستند.

فرمانده سپاه ناحیه لنده در پایان گفت:تعامل بین فرماندهان پایگاه های مقاومت بسیج و ائمه جماعات مساجد و هیئت امنا می تواند باعث برگزاری برنامه های مطلوب‌تری در مساجد شود.

فرمانده سپاه ناحیه لنده از ضرورت هم افزایی همه اقشار و گروه ها برای کاهش آسیب های اجتماعی در محلات کم برخوردار با محوریت مساجد و پایگاه های مقاومت خبرداد.

در ادامه حجت الاسلام سید محمود الهی نیا گفت:همه کسانی که ادعا می کنند بسیجی هستند،باید بسیجی بودن خود را در عمل نشان دهند.

وی افزود:بسیجی سن و سال و پیر و جوان نمی‌شناسد و بنیان گذار جمهوری اسلامی افتخار می کرد که بسیجی است لذا باید این مهم به عنوان یک الگوی بی بدیل برای همه تبدیل شود.

حجت الاسلام الهی نیا گفت: امامان جماعات مساجد خادمان و فرماندهان پایگاه‌ها باید با  وحدت و همدلی و دلسوزی و اخلاص ، در کنار هم کار کنند و اختلاف بین آنها قابل پذیرش نیست.

حجت الاسلام محمودی اصل در پایان جلسه گفت:هیئت امنای مساجد باید با کار تربیتی،اجتماعی و فلسفه مسجد کاملا آشنا باشند و در مسجد حضور داشته باشند.

وی افزود:اکثر مساجد از نعمت امام جماعت برخوردار هستند ولی استقرار روحانی در مساجد نیازمند ظرفیت هایی است که باید با کمک همدیگر رفع شوند.

امام جمعه شهر لنده در پایان گفت:اگر در کنار هم کار کنیم و منیت نداشته باشیم و اخلاص داشته باشیم مسجد کارخانه انسان سازی می شود و بستر تحقق محله اسلامی فراهم می شود.

انتهای پیام

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675