آخرین اخبار

8. آذر 1400 - 13:28
امروز و همزمان با سراسر کشور بیست وسومین مانور زلزله و ایمنی با محوریت تاب آوری جامعه با حضور دستگاه های امدادرسان در دبیرستان پسرانه کارو دانش لنده برگزارشد.

به گزارش خبرلنده، امروز و همزمان با سراسر کشور بیست وسومین مانور سراسری زلزله با حضور دستگاه های امدادرسان از جمله جمعیت هلال احمر، اورژانس115، آتش نشانی، شبکه بهداشت و درمان،شرکت گاز، آموزش و پرورش، سپاه و بسیج و اعضای شورای اداری در محل دبیرستان پسرانه کار و دانش شهرلنده برگزارشد.

 هدف از برگزاری این مانور، آموزش دانش‌آموزان در مواقع بحران است چرا که مباحث آموزشی بحران باید از مقاطع تحصیلی آغاز شود و برگزاری چنین مانورهای می تواند پیش زمینه ای برای پیشگیری از بروز حوادث مختلف در زمان بحران ها باشد.

سید علی توحیدی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان لنده گفت:  در این مانور دانش آموزان علاوه بر آشنایی با طریقه استفاده از جان پناه های ایمن، طریقه حمل مصدومان در زلزله، طریقه انتقال و اعزام مصدمان در حوادث و طریقه درمان مصدومان را فراگرفته اند.

وی افزود: این مانورها نقش مهمی در پیشگیری از حوادث در زمان بحران ها دارد لذا توجه به امر آموزش یکی از مهمترین نیازمندی های در مدارس و جامعه است.

محسن خلیلی رئیس اورژانس 115لنده در حاشیه این مانور گفت: باتوجه به حضور فعال پرسنل اورژانس115در این مانور بنا به دریافت گزاشی مبنی بر نیاز فوری یک بیمار قلبی به عملیات اورژانسی در ادامه راه آمبولانس115به ماموریت ذاتی خود برای نجات بیمار نیازمند اعزام شد.

این مانور با همکاری اداره آموزش و پرورش و جمعیت هلال احمر شهرستان لنده و دبیرستان کارودانش برگزارشد.

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

 

 

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675