آخرین اخبار

16. آذر 1400 - 20:29
امام جمعه شهرستان لنده گفت: دانشجویان همیشه علمدار بیداری در جامعه هستند که این نشان دهنده این است که دانشجو تنها فقط به فکر درس خواندن نبودند و به فکر مطالبه گری باشند.

به گزارش خبرلنده، مراسم جشن روز دانشجو به همت دانشگاه پیام نور و کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان لنده با حضور امام جمعه، فرمانده سپاه ناحیه لنده و ادارات شهرستان و دانشجویان این دانشگاه در حسینیه ثاراله برگزاشد.

در ابتدای این جشن رئیس دانشگاه پیام نور شهرستان لنده با تبریک روز دانشجو گفت:توجه به ظرفیت های علمی و عملی دانشجویان در حوزه های مختلف می تواند باعث رشد و شکوفایی جامعه شود.

حمید دهقان گفت: انتظار داریم که رئیس بنیادعلوی کشور نسبت به حمایت از دانشگاه که مبدا تحولات است را به عنوان یک اقدام فرهنگی ماندگار با تکمیل ساختمان دانشگاه پیام نور اجرایی می کرد.

وی افزود: برای انتصاب مدیران از کسانی استفاده شود که شاخصه های مهمی انقلابی و انقلابی گری را باید داشته باشند.

رئیس دانشگاه پیام نور شهرستان لنده گفت: تکمیل ساختمان دانشگاه پیام نور و کمبود نیروی انسانی در دانشگاه پیام نور یکی از چالش ها و مشکلات چندین ساله است که متاسفانه تا کنون همتی برای رفع این مشکل را شاهدنبودیم.

وی در ادامه تاکیدکرد: تا زمانی که رئیس این دانشگاه هستیم اجازه جمع آوری این دانشگاه را نخواهم داد و وقتی هم به من گفتند استعفا بده گفتم باتوجه به روحیه انقلابی ام هرگز میدان خدمت را خالی نمی کنیم.

در ادامه نیز امام جمعه شهرستان لنده با تبریک روز دانشجو گفت: در بیانیه گام دوم انقلاب شاهد تحول اساسی در رویکرد جدید کشور برای تعالی ارزش های انقلاب هستیم که دانشجویان در بیانیه گام دوم مهمترین رسالت را بر دوش دارند.

حجت الاسلام سیدهدایت محمودی اصل گفت: امروز در حوزه فناوری و پژوهشی در مسیر تعالی هستیم و باید به ظرفیت نخبگان و دانشجویان گام برداریم.

وی در ادامه افزود: روز دانشجو روز بیداری و حق گویی توسط دانشجو برای روشنگری جامعه است که باید این مهم به درستی صورت گیرد.

امام جمعه شهرستان لنده گفت: دانشجو همیشه در همه صحنه های مختلف کشور حضوری تاثیرگذار و میدانی دارند که این مهم باید به درستی صورت گیرد.

وی گفت: ماجرای قیام دانشجوی به سال ١٣٣٢برمی گردد که دخالت مستقیم امریکایی ها در کشور باعث شد که در دانشگاه مقابل دخالت امریکایی ها بایستند و سه دانشجو ایرانی به شهادت برسند

امام جمعه شهرستان لنده گفت: دانشجو باید مطالبه گر و بی توجه به مسائل کشور نباشد و در عرصه های مختلف به عنوان یک. نیروی مطالبه گر فعال و پویا باشد.

وی در ادامه گفت: دانشجویان همیشه علمدار بیداری در جامعه هستند که این نشان دهنده این است که دانشجو تنها فقط به فکر درس خواندن نبودند و به فکر مطالبه گری باشند.

امام جمعه شهرستان لنده گفت: اگر گذری کوتاه به تعداد دانشگاه ها و دانشجویان قبل و بعد از انقلاب بیاندازیم به خوبی شاهد رشد و افزایش چندین برابری علمی در کشور هستیم که امیدواریم میزان خروجی علمی نیز باید اجرایی شود.

وی در ادامه گفت: استفاده ابزاری از ظرفیت دانشجویان نباید صورت گیرد چرا که دانشجو به عنوان یکی از عناصر فعال و تاثیرگذار در جامعه است که می تواند منادی روشنگری در جامعه باشد.


در ادامه نیز فرمانده سپاه ناحیه لنده گفت: یکی از توطئه های دشمنان بحت دلسرد کردن دانشجویان از درس خواندن و فرار مغزها از چالش های است که باعث ضربه زدن به کشور است که باید از آن جلوگیری شود.

سرهنگ پاسدار روح الله ویسی گفت: واژه نفوذ در ساختار سیاسی، تصمیم گیری و غیره یکی از چالش های است که مقام معظم رهبری همواره بر فراگیر شدن ان تاکید دارند.

وی در ادامه گفت: دانشجویان افسران جنگ نرم در جنگی نابرابر با دشمنی هستند که از هر فرصتی برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی استفاده می کنند.

فرمانده سپاه ناحیه لنده گفت: مطالبه گری دانشجویان در حوزه های مختلف سیاسی. فرهنگی، اجتماعی و مسائل جاری‌ شهرستان از مهمترین مباحثی است که دانشجویان به عنوان قشر فعال جامعه می توانند تاثیر گذار باشند.

در ادامه نیز چند نفر از دانشجویان دانشگاه پیام نور لنده با حضور در پشت تریبون بر رفع مشکلات ساختمان دانشگاه و توجه ویژه به مطالبات دانشجویی تاکیدکردند.

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675