آخرین اخبار

1. شهريور 1401 - 21:01
همزمان با فرارسیدن فصل برداشت لمیوترش در شهرستان لنده رئیس جهاد کشاورزی از خسارت باد به باغات مرکبات در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرلنده،همزمان با فرارسیدن فصل برداشت لمیوترش کشاورزان شهرستان لنده نیز در حال برداشت این محصول پرخاصیت از باغات کشاورزی خود هستند.

به گفته کارشناسان لیموترش سبب سهولت هضم چاشنی ‌ها و گوشت های چرب، دفع ناراحتی‌ های دستگاه گوارشی، درمان نسبی رماتیسم و نقرس، تقویت عضلات معده و روده‌ ها می شود و تمام سم ‌های خون را می‌ سوزاند.

از بارزترین ویژگی‌های لیموترش بحث بالابودن آب، اسیدو ویتامینc موجود در آن است که برداشت آن از اوایل شهریور ماه آغاز می شود و تا پایان مهرماه ادامه دارد،از طرفی دیگر درختان لیمو نسبت به سایر رقم‌های مرکبات، مقاومت بهتری نسبت به بیماری‌ها دارد و از طرفی شوری آب و زمین را نیز تحمل می‌کند.

درآمدزایی خوب و سازگار بودن لیموترش با مناطق گرمسیری همانند لنده باعث شده است تا بحث باغداری در شهرستان به این سمت وسو کشانیده شود.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان لنده در گفت وگو با خبرنگار این پایگاه خبری گفت: بیش از 150هکتار از سطح زیر کشت شهرستان لنده متعلق به مرکبات است که چون تلفیقی از انواع مرکبات شامل لمیوترش، نارنگی، پرتقال می باشند سطح دقیقی نمی توان بیان کرد.

حکمت همتی گفت: امسال نیز براساس گزارشات مردمی و بررسی کارشناسان جهاد کشاورزی خسارات زیادی به واسطه بادهای شدید و محصول ریزی داشتند که ارزیابی دقیق خسارت ها نیز صورتجلسه و به مدیریت بحران استان اعلام شده است.

وی گفت: خسارات زیادی نیز به بحث جوی آب و حتی خطوط انتقال آب کشاورزان بر اثر طغیان سیلاب صورت گرفته است که بیش از 3هزار متر لوله به کشاورزان خسارات دیده اهدا شده است.

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

نظرات کاربران

https://eitaa.com/khabarlendehe
http://khabarlendeh.ir
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87