آخرین اخبار

5. شهريور 1401 - 21:58
جلسه شورای اداری شهرستان لنده با حضور معاون امور اقتصادی استاندار، فرماندار، روسای ادارات و نهادهای این شهرستان در سالن فرمانداری برگزارشد.

به گزارش خبرلنده، جلسه شورای اداری شهرستان لنده با حضور معاون امور اقتصادی استاندار، فرماندار، روسای ادارات و نهادهای این شهرستان در سالن فرمانداری برگزارشد.

احمد رئیس زاده رئیس اداره مخابرات شهرستان لنده گفت:راه اندازی سایت مخابرات همراه اول با اعتبار ٢میلیارد تومان در روستا و شهرک سرآسیاب لنده در هفته دولت به بهره برداری خواهدرسید.

در حوزه آموزش و پرورش بیش از ۵مدرسه در شهرستان لنده در هفته دولت افتتاح خواهندشد.

آهنین جان گفت: مدرسه سعدی، پروین اعتصامی مشکلاتی دارند که اگر رفع شوند مشکلات ٣۶٠دانش آموز حوزه شهری حل خواهندشد.

در ادامه نیز رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان لنده گفت: خط انتقال ١١روستای لنده به طول ٧کیلومتر با اعتبار٨میلیارد تومان  از محل محرومیت زدایی دولت و با همکاری بسیج سازندگی در حال کار است.

وی گفت:در حوزه شهر هیچ پروژه ای تعریف نشده است که متأسّفانه بیشترین مشکلات را در حوزه شهر به واسطه فرسودگی شبکه های آب شرب داریم.
 

در ادامه نیز امید کاظمی رئیس اداره ورزش و جوانان لنده گفت:افتتاح چمن ورزشی روستای آل طیب با اعتباری افزون بر ١میلیاردو ٣٠٠میلیون تومان می باشد.

اسماعیل احمدی رئیس اداره راهداری لنده گفت:آسفالت و لکه گیری لنده_قیام ٢کیلیومتر، جاده مال آخوند١کیلومتر و قیام_لنده٣کیلومتر می باشد که در هفته دولت افتتاح خواهندشد.

در ادامه نیز کورش محمدی رئیس شورای شهرلنده گفت: امیدواریم با تصمیم گیری و تصمیم سازی خوب امروز شاهد پیشرفت روز افزون کارهای توسعه ای لنده باشیم.

وی گفت: شورای شهر با هماهنگی کمیته نامگذاری یک خیابان از شهرلنده را به مناسبت هفته دولت نامگذاری خواهد کرد.

در ادامه سرپرست اداره بهزیستی شهرستان لنده گفت:مشکل مجتمع توانبخشی معلولان لنده نیازمند هماهکاری و مساعدت ویژه  

دهقان تاکید کرد: انتظار داریم که این مهم که نیاز ویژه معلولان است با همکاری شهرداری و شورای شهر اجرایی شود تا ادانه روند اجرایی عملیات ساخت وساز با رشد بهتری همراه شود.

شهردار لنده گفت: در بحث مجوز ساخت باید هزینه های ساخت وساز مجتمع معلولین تامین شود چرا که برابر قانون باید بحث بخشودگی شامل نمی شود.

وی گفت:حق ارزش افزوده ما بسیار ناچیز است و حتی کفاف رفع مشکلات اولیه شهرداری را هم نخواهد داد.

سلمان رنجبر گفت:اوج مظلومیت این شهر را باید امروز دید که هیچ پروژه ای برای افتتاحیه در این شهر وجود ندارد.

وی گفت:انتظار داریم مسئولان استانی نسبت به راه اندازی پروژه های پارک محله ای شهرک سراسیاب، ساماندهی رودی شهرلنده و ساماندهی سیل بند با همکاری و مشارکت بنیاد علوی اجرایی شود.

عسکری گفت:در بحث کمک به شهرداری نیز از محل آلایندگی بحث مشکلات تامین اعتبار مجتمع معلولان شهرستان حل خواهدشد.

رئیس اداره ثبت احول لنده گفت: در بحث کارت ملی هوشمند نیازمند  تامین اعتبار ١٠٠ میلیون تومانی است که انتظار داریم این هزینه تامین شود تا مشکل خرید تجهیزات تامین شود.

در ادامه نیز البرز مددی رئیس اداره برق شهرستان لنده گفت: کلنگ زنی پروژه برق رسانی به شهرک بهاران و بحث تعویض ۶دستگاه ترانس فرماتور و اجرا و اصلاح ١ونیم کیلومتر سیم به کابل، در روستای قیام نیز بحث ضعف والتاژ نیز اجرایی شده است و١٠٠متر نیز اصلاح شبکه در این روستا را خواهیم داشت.

وی گفت:سرجمع ١۴نقطه اصلاحی داریم که برای هفته دولت ١میلیارد تومان پروژه خواهیم داد.

رئیس بنیاد مسکن شهرستان لنده گفت:٢روستا برای هفته دولت داریم که در این هفته آسفالت خواهند شد که ۶میلیارد تومان اعتبار است.

ربانی گفت: از همکاری خوب شهرداری و شورای شهر در تامین اسفالت برای اجرای پروژه های شیتاب و مونه تشکر می کنیم.

رئیس شبکه بهداشت و درمان لنده گفت:افتتاح پایگاه اورژانس جاده ای روستای قیام با اعتبار ٢٨٠میلیون تومان در هفته دولت را خواهیم داشت ولی هنوز مشکل برق آن حل نشده است.

علی نیکبخت مدیربنیادعلوی گفت: بیش از ١٠میلیارد تومان اعتبار مصوب سفر رئیس بنیادمستضعفان به شهرستان اعتبار تخصیص یافته است که بیش از ۴٠میلیارد تومان نیز برای

وی گفت:بیش از ۵مدرسه در سطح شهرستان در حال کار است ولی نوسازی مدارس استان تعهدات خود را عمل نکرده است وگرنه زودتر این مدارس به سرانجام می رسید.

رئیس بنیاد علوی گفت: در بحث روند اجرایی کار پروژه لنده_تراب ۶۵درصد پیشرفت کاری با اعتبار اولیه ١٠میلیارد تومان در حال کار است.

در ادامه نیز حجت الاسلام الهی نیا مسول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنده گفت: در بحث تامین اعتبار برای ساخت دارالقرآن شهرستان لنده نیازمند حمایت ویژه مسولان استانی است.
 

فرماندار شهرستان لنده گفت:هفته دولت یک فرصتی برای بیان خدمات و عملکرد دولت و نظام در حوزه عمران وپیشرفت یک شهرستان و یک استان و مجموعه کشور اجرایی و افتتاح و به بهره برداری خواهندشد.

جلال دانش گفت:مجموع اعتبارات مختلف شهرستان لنده تخصیصی نسبت به گذشته قابل قیاس نیست و اکثر پروژه های شهرستان لنده غیرفعال و یا سرعت کمی داشتند ولی امروز این پروژه های از پیشرفت خوبی همراه است.

وی گفت: در خصوص قطعه اول لنده_تراب بیش از ۴۰ میلیارد تومان تامین اعتبار شده است و بیش از ۶۰ میلیارد تومان برای راه های روستای اعتبار در نظر گرفته شده است.

فرماندار شهرستان لنده گفت: در حوزه بهداشت و درمان بیمارستان از پیشرفت ٢٠درصد به بیش از ٧٠درصد رسیده است و در سایر حوزه ها نیز کارهای خوبی در حال اجرایی است.

وی گفت:بیش از ۴چمن مصنوعی در نظرگرفته شده است که ٢زمین تحویل و آماده کار است و مابقی نیز در حال پیگیری است.
دانش گفت:راه اندازی دکل ۴٢متری مخابرات با اعتبار ٢۵میلیارد ریال در شهرک سراسیاب راه اندازی و قابل افتتاح است.

وی گفت: پروژه راه ارتباطی لنده _تشان مهمترین و اولویت دار ترین پروژه در سطح شهرستان واستان وحتی جنوب کشور است که اگر قرارگاه سازندگی ورود کند می تواند این مهم صورت گیرد که نیازمند بیش از ٣هزارو500 میلیارد تومان اعتباراست که امیدواریم این مهم با همت دولت صورت گیرد.

وی گفت:باید مطالبه گر باشیم ولی تحت تاثیر جو سازی های کاذب قرار نگیریم چرا که خدمات ارزشمند دولت در یکسال گذشته نباید تحت شعاع مسائل سیاسی قرارگیرد.
 

معاون اقتصادی استاندار گفت: تفاوت اساسی بین مدیر منفعل و مدیرفعال در رفع مشکلات وجود دارد که در رفع موانع اساسی است.

عسکری گفت: در مواقعی که مشکلاتی در سطح شهرستان حادث شود باید مدیران در همین شهرستان مشکلات را حل کنند.

وی گفت: اگر لنده آباد نباشد قطعا آبادانی استان نیز تحت الشعاع قرارخواهد گرفت پس باید همه تلاش کنیم تا شاهد رفع مشکلات شهرستان به خصوص مناطق محروم باشیم.

معاون اقتصادی استاندار گفت: برای لنده باید شبانه روز تلاش کنیم تا به یک جهش و پیشرفت روز افزونی برسیم و تنها راه این مهم داشتن روحیه جهادی است.

عسکری گفت:راز ماندگاری شهیدان رجایی و باهنر همین روحیه جهادی و خدمت بی منت به مردم بود و اگر تاریخ را به خوبی بینیم هرگز نام ویاد سردار بزرگ اسلام حاج قاسم سلیمانی از اذهان مردم پاک نخواهد شد چرا که منش و رفتار وی کار برای خدمت به مردم بود.

وی گفت: ما امروز منصوب دولت هستیم و باید برای حفظ جایگاه و شان این جایگاه که جای پای شهیدان است برای توسعه و پیشرفت شهرستان گام برداریم.

معاون استاندار گفت:بیش از ١٨٠٠میلیارد تومان در استان پروژه های افتتاحی و کلنگ زنی داریم که در حوزه اقتصادی این رقم بالاتر است که رویکرد استان توسعه ای خواهد بود.

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

 
---
 
 
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87