آخرین اخبار

20. مهر 1401 - 13:48
از مهمترین مخاطرات جاده های بین شهری، موانع متحرک و ثابتی است که می توان تهدیدی برای جان شهروندان و رانندگان باشد موضوعی که باعث گلایه شدید شهروندان لنده ای شده است.

به گزارش خبرلنده،انتقال شن و ماسه توسط کامیون ها و تراکتورها برای ساخت و سازهای شهری یکی از روش های مرسوم در همه شهرها است ولی عدم توجه به اصول ایمنی در حمل و نقل و عدم توجه به حقوق سایر استفاده کنندگان از حریم راه ها یک مشکل اساسی است که توسط این رانندگان هرگز رعایت نمی شود.

یکی از مهمترین مخاطرات در جاده های بین شهری بحث ریختن شن و ماسه در آسفالت از سوی کامیون ها و تراکتورهای حامل شن و ماسه است که باعث بروز تصادفات مختلف شده است.

بارها ریختن شن و ماسه در مسیر جاده باعث شکستن شیشه جلوی خودروها و حتی منحرف شدن خودرو از مسیر و بروز تصادفات سنگین شده است که ناشی از عدم جانمایی بادگیر و یا درز بند در تراکتورها و کامیون ها است.

در تصاویر زیر به خوبی شاهد ریخته شدن دانه های ماسه در طول جاده از معدن تولید ماسه تا سطح شهرلنده هستیم که این امر همانطور که در تصویر هم به خوبی مشاهده می کنید گوه عدم رعایت اصول ایمنی در حمل مصالح است.

عدم رعایت اصول ایمنی در حمل و نقل و عدم توجه به قوانین راهنمایی و رانندگی در طول این سال ها در این مسیر باعث چالش های اساسی برای سایر رانندگان و استفاده کنندگان از حریم جاده ها شده است.

رئیس راهنمایی و رانندگی شهرستان لنده نیز با گلایه از رانندگان تراکتور ها و کامیون ها از اجرای طرح تشدید برخورد با متخلفین عدم ایمنی در حمل و نقل مصالح ساختمانی خبرداد.

سروان آبادی گفت: در صورت مشاهده کامیون و یا تراکتوری که اصول ایمنی و حمل و نقل را در هنگام انتقال مصالح ساختمانی رعایت نکند برابر قانون با راننده متخلف برخورد خواهیم کرد.

وی گفت: ریختن هرگونه نخاله ساختمانی در حریم و بستر جاده های ارتباطی بین شهری و حتی معابر و خیابان ها که مانع از دید کافی راننده خودروها شود نیز تخلف است و با متخلفین برخورد خواهیم کرد.

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

---
---
---
---
---
 
 
انتهای پیام/

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675