آخرین اخبار

27. مهر 1401 - 14:37
نشست فرماندار شهرستان لنده با بانوان این شهرستان همراه با ارائه پیشنهادات ،طرح ها و ایده ها و انتقادات آنان از کمبودها و نیازمندی های حوزه زنان برگزارشد.

به گزارش خبرلنده، ،نشست فرماندار شهرستان لنده بادعوت از بانوان این شهرستان در رشته های مختلف فرهنگی، علمی، آموزشی، قرآنی، ورزشی همراه با ارائه پیشنهادات ،طرح ها و ایده ها و انتقادات آنان از کمبودها و نیازمندی های حوزه زنان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزارشد.

در ابتدای این نشست مشاور حوزه زنان فرماندارشهرستان لنده بااشاره به نقش زنان در توسعه و پیشرفت روز افزون جامعه گفت: نقش زنان از آغاز انقلاب اسلامی همواره یک نقش مفید و موثر در پیشبرد اهداف عالی انقلاب بوده است.

زینب پرچم گفت: حضور زنان در عرصه های مختلف علمی، فرهنگی و ورزشی و سایر رشته ها و رسته های شغلی توانسته است بخشی اعظمی از نیازمندی های کشور را تامین کند.

وی گفت: حضور پر صلابت زنان در کمک رسانی و امدادرسانی به جبهه های جنگ در هشت سال دفاع مقدس مدال افتخاری است برای زنان ایران اسلامی که دوشادوش مردان و رزمندگان خود برای دفاع از ارزش ها و آرمان های انقلاب جنگیدند.

در ادامه نیز تعدای از بانوان با انتقادات از نبود پزشک متخصص زنان در طول هفته در شهرستان لنده انتقاد و خواستار رفع این مشکل شدند، همچنین در ادامه نیز برخی دیگر از نیازمندی های بانوان لنده ای به پارک مخصوص بانوان و کمبود امکانات ورزشی و تفریحی سالم برای زنان این شهرستان نیز گلایه کردند.

در ادامه نیز فرماندار شهرستان لنده با اشاره به نقش زنان در راهبری و پیشرفت متوازن جامعه گفت: نقش زنان در دین مبین اسلام یک نقش ارزشمندی است چرا که شخصیت کم نظیری چون حضرت خدیجه کبری(س) و حضرت فاطمه(س)در متعالی کردن دین اسلام در کنار نبی مکرم اسلام حضرت محمد(ص) و حضرت علی(ع) کاملا آشکار است.

جلال دانش گفت: حضور زنان در روزهای آغازین انقلاب اسلامی و نقش موثر آنان در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی در ان روزهای خفقان و سخت و حتی زندانی شدن آنان به دست ساواک گواه روشنی بر حضور مفید و ارزشمند آنان در انقلاب اسلامی است.

وی گفت: در دفاع مقدس نیزاین حضور پر صلابت تر بوده است چرا که در خطوط مقدم در امدادرسانی و پشتیبانی جنگ بسیار مفید و ارزشمند بوده است و این حضور هیچگاه از خاطره ملت ایران پاک نخواهد شد.

فرماندار شهرستان لنده گفت: حضور فعال و موثر زنان در حوزه علمی و دانشگاه های کشور و نقش انان در جهش علمی کشور در همه حوزه ها نیز برای همه ما کاملا مبرهن و آشکار است.

وی تاکیدکرد: حضور زنان محجبه در حوزه ورزش و کسب عناوین ملی و قهرمانی های پی درپی در مسابقات ملی و جهانی نشان از حضور فعالانه زنان در این عرصه است.

دانش گفت:در جوامعه غربی نوع نگاه به زنان یک نگاه کالایی است در حالی که در دین مبین اسلام زنان همواره مورد تکریم واقع شده است.

وی گفت:نیازمندی زنان به پزشک متخصص زنان و بهره مندی از حقوق شهروندی در استفاده از پارک و تفریحات سالم یک حق طبیعی است و این وعده را خواهیم داد که مطالبات شما را پیگیری و به ثمر برسانیم.

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

---
---
---
---
---
---
---

 

نظرات کاربران

https://eitaa.com/khabarlendehe
http://khabarlendeh.ir
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87